ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رخشان بنی اعتماد

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیرخشان بنی اعتماد
درباره منرخشان بنی‌اعتماد متولد 1333 در تهران است. او در رشته کارگردانی سینما در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران(دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر) تحصیل کرد. وی از سال 1352 با سمت منشی صحنه در تلویزیون مشغول به کار شد و تا سال 1359 چند فیلم مستند کوتاه را کارگردانی کرد. فعالیت سینمایی خود را از سال 1360 به عنوان منشی صحنه فیلم "آفتاب‌نشین‌ها" و فیلم "گل‌های داوودی" آغاز کرد. با کارگردانی فیلم "خارج از محدوده" در سال 1366 کارگردانی فیلم‌های بلند را آغاز کرد. سپس فیلم‌نامه "زرد قناری" را نوشت و کارگردانی آن را نیز خود انجام داد. با نوشتن فیلم‌نامه فیلم "نرگس" با همکاری فریدون جیرانی و کارگردانی آن، در سال 1370 به عنوان بهترین کارگردان در دهمین جشنواره فیلم فجر برگزیده شد. پس از آن، فیلم‌های "روسری آبی"، "بانوی اردیبهشت"، "زیر پوست شهر" و "خون بازی" برای وی افتخارات و جایزه‌های بیشتری به ارمغان آورد. بنی اعتماد برای روسری آبی برنده جایزه فیبرشی جشنواره بین‌المللی فیلم تسالونیکی 1995، نامزد پلنگ طلایی و برنده پلنگ برنزی جشنواره فیلم لوکارنو شد. جایزه ویژه و جایزه فیبرشی جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال برای بانوی اردیبهشت در سال 1998 دیگر دستاورد او بعد از روسری آبی بود. زیرپوست شهر اثر جاودانه او جایزه بهترین فیلم خارجی زبان و جایزه تماشاگران جشنواره فیلم تورین را در سال 2001 برای او به ارمغان آورد و جایزه نتپک و جایزه ویژه جشنواره فیلم لوکارنو را برای روزگار ما در 2002 به دستاوردهای خود افزود.

عکس‌های رخشان بنی اعتماد

21
خبرهای مرتبط
مهراوه شریفی نیا و رخشان بنی اعتماد در جشنواره افغانستان
عکس های مهراوه شریفی نیا و رخشان بنی اعتماد در جشنواره بین المللی فیلم زنان- هرات (افغانستان)
اکران خصوصی فیلم «قصر شیرین»/ گزارش تصویری
عکس‌های حامد بهداد، ژیلا شاهی، مهراوه شریفی نیا، شیلا خداداد، رضا میرکریمی، رضا عطاران، رضا کیانیان و اصغر فرهادی در اکران خصوصی فیلم «قصر شیرین»
بهترین نویسنده های سینمای ایران ازمیان برگزیدگان جشنواره فجر
نگاهی به 11 نویسنده منتخب و فیلمنامه‌های برگزیده‌ شان در ۳۷ دوره جشنواره فیلم فجر از اول انقلاب تا به‌امروز که سیمرغ بهترین فیلمنامه را از آن خود کرده‌اند.
فیلم های ماندگار کارگردان های زن سینمای ایران
نگاهی به نام آشناترین کارگردانان زن سینمای ایران در گذر سال‌ها، از حوالی انقلاب تا نسل جدید دهه نودی و ماندگارترین و مهم‌ترین فیلم‌های کارنامه سینمایی‌شان.
اکران خصوصی فیلم «آستیگمات»/ گزارش تصویری
عکس‌های محسن کیایی در کنار همسر و دخترش، نیکی کریمی، نازنین بیاتی، هدی زین العابدین و ... در اکران خصوصی فیلم «آستیگمات»
حمایت باران کوثری و رخشان بنی اعتماد از پانته آ بهرام
حمایت باران کوثری و مادرش، رخشان بنی اعتماد از پانته آ بهرام بعد از حواشی سریال «دلدادگان» و گزارش 20:30
5 مادرانه برتر تاریخ سینمای ایران
وب سایت سلام سینما برای بزرگداشت روز مادر به بررسی پنج اثر برتر سینمای ایران پرداخته که موضوعاتی حول حوش مادر را روایت می کنند این رتبه بندی بر اساس تعداد رای های مخاطبین وب سایت در سایت سلام سینما می ...