ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رابرت داونی جونیور

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیرابرت داونی جونیور
درباره منرابرت داونی جونیور به انگلیسی Robert John Downey, Jr، متولد 4 آوریل 1965 بازیگر آمریکایی است. وی برای بازی در نقش چارلی چاپلین در فیلم چاپلین (1992) نامزد جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و برندهٔ جایزهٔ بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در سال 2000 برای بازی در سریال Ally McBeal به جمع بازیگران سریال پیوست و توانست یک جایزهٔ گلدن گلوب را از آن خود کند. همچنین با بازی در فیلم کمدی تندر استوایی (2008) برای دومین بار نامزد جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. علاوه بر این او توانست بعنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم Chaplin در سال 1992 برنده ی جایزه ی بفتا شود. او یکی از پولسازترین بازیگران هالیوود است به طوری که پنج فیلمی که او در آن‌ها در نقش مرد آهنی به ایفای نقش پرداخته است فروشی بیش از 5 میلیارد دلار در مجموع داشته‌اند.

عکس‌های رابرت داونی جونیور

546
خبرهای مرتبط
اسکورسیزی: فیلم های مارول سینما نیست!
مارتین اسکورسیزی کارگردان سرشناس در یک مصاحبه جهان سینمایی مارول و فیلم‌های میلیارد دلاری آن را با تم پارک‌ها یا پارک‌های موضوعی تفریحی مقایسه کرد.
ابرقهرمانان نمی میرند؟!/نگاهی به انتقام جویان ۴ (۲۰۱۹)
کدام ابرقهرمان ها در «انتقام جویان ۴ (2019)» باز خواهند گشت؟
تغییر شکل عجیب ۱۰ بازیگر برای ایفای نقش در فیلم
رژیم های چاقی با وعده های بسیار زیاد و حجیم و یا رژیم های لاغری طاقت فرسا، گریم های سنگین و زمان بر و تغییرات ظاهری خارج از تصور. اینها بخش از سختی هایی است که هنرپیشه ها برای بازی در بعضی از نقش های خود ...