علیرضا نجف زاده

کارگردان, بازیگر, دستیار کارگردان

علیرضا نجف‌زاده متولد ۱۶ دی‌ماه ۱۳۵۱ در تهران، بازیگر، کارگردان، عکاس، دستیار کارگردان، گوینده، برنامه‌ریز و از اعضای کانون برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران است.

او فعالیت حرفه‌ای خود را با گویندگی در فیلم‌های سینمایی «ردپایی برشن» و «بایسیکل ران» آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۶۹ با ایفای نقشی کوتاه در فیلم «چشم‌شیشه‌ای» به‌عنوان بازیگر وارد سینما شد.

علیرضا نجف‌زاده نایب‌رئیس خانه سینما و رئیس کمیته رفاهی خانه سینما است.

January 5, 1973 (۵۱ سال )

بیوگرافی علیرضا نجف زاده

علیرضا نجف‌زاده متولد ۱۶ دی‌ماه ۱۳۵۱ در تهران، فعالیت هنری خویش را از ۹ سالگی با اجرای نمایش «مدرسه» آغاز کرد و به جشنواره‌های دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری استان تهران و کشور راه یافت.

علیرضا نجف زاده

در دوران دانش‌آموزی تندیس بازیگر برگزیده کشور از جشنواره تئاتر کشور و تندیس بهترین بازیگری و کارگردانی را از جشنواره باغرود نیشابور دریافت کرد.

او فعالیت حرفه‌ای خود را با گویندگی در فیلم‌های سینمایی «ردپایی برشن» و «بایسیکل ران» آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۶۹ با ایفای نقشی کوتاه در فیلم «چشم‌شیشه‌ای» به‌عنوان بازیگر وارد سینما شد.

او به‌عنوان بازیگر در فیلم‌های «قتل آنلاین»، «انتظار»، «اصحاب کهف»، «قلعه یاسین» و سریال «نفس گرم» به ایفای نقش پرداخته است.

او علاوه بر بازیگری در فیلم‌های متعددی به‌عنوان دستیار، برنامه‌ریز و کارگردان حضور داشته است.

نجف‌زاده در فیلم‌های «بی‌پناه»، «رفیق فابریک» و سریال‌های «بوتیمار»، «زوج یا فرد» و «خوشنام» به‌عنوان کارگردان فعالیت کرده است.

علیرضا نجف‌زاده نایب‌رئیس خانه سینما و رئیس کمیته رفاهی خانه سینما است.

 

خانواده و فرزندان علیرضا نجف زاده | همسرش طیبه انصاری | نگار و روجا نجف زاده

علیرضا نجف زاده و همسرش

علیرضا نجف‌زاده متولد ۱۶ دی‌ماه ۱۳۵۱ در تهران است. او در اواخر دهه هفتاد با طیبه انصاری که از استادان نقاشی است ازدواج کرده و حاصل این ازدواج دو دختر به نام‌های نگار متولد تیر ۱۳۷۷ و روجا متولد شهریور ۱۳۸۸ می‌باشد.

نگار نجف‌زاده تا کنون چندین فیلم کوتاه همچون «گریخته» به تهیه‌کنندگی پدرش را کارگردانی کرده و در سریال «خوشنام» دستیار پدرش، علیرضا نجف‎‌زاده بوده است. روجا نجف‌زاده نیز تاکنون در دو نمایش حرفه‌ای به کارگردانی مریم کاظمی و ناصر آویژه و مجموعه تلویزیونی «رخصت» به کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی و دستیاری پدرش نقش‌آفرینی کرده است. 

 

آغاز فعالیت هنری علیرضا نجف زاده

علیرضا نجف‌زاده، فعالیت هنری خود را از سن ۹ سالگی با نمایش «مدرسه» به کارگردانی خانم ساکی که معلم بهداشت مدرسه‌شان بود، آغاز کرد و به جشنواره‌های دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری استان تهران و کشور راه یافت.

علیرضا نجف‌زاده در سال ۱۳۶۵ برای بازی در نمایش «غیبت» به نویسندگی اعظم بروجردی و کارگردانی علی دانش، تندیس بازیگر برگزیده کشور از جشنواره تئاتر کشور (اردوگاه میرزا کوچک خان جنگلی رامسر) را دریافت کرد.

نجف‌زاده بازیگری و کارگردانی تئاتر را زیر نظر دکتر نصر در واحد نمایش حوزه هنری و مرکز هنرهای نمایشی به مدت دو سال آموخت و در سال ۱۳۶۹ نیز برای بازی در نمایش «طرحی نپخته» به نویسندگی بیژن پورغلام، تندیس بهترین بازیگری و کارگردانی را جشنواره باغرود نیشابور دریافت کرد.

از دیگر نمایش‌هایی که او در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان از نمایش «از اسارت تا آزادی» گروه تئاتر پادگان ۰۴ بیرجند در سال ۱۳۷۳ و نمایش «حقیقت مستور» به نویسندگی سیدمهدی شجاعی و کارگردانی بهزاد بهزادپور در سال ۱۳۷۹ اشاره کرد.

 

آغاز فعالیت بازیگری علیرضا نجف زاده | سریال مردان آنجلس

علیرضا نجف زاده - فیلم انتظار

نجف‌زاده فعالیت حرفه‌ای خویش را با گویندگی در فیلم‌های سینمایی «ردپایی برشن» و «بایسیکل ران» آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۶۹ با ایفای نقشی کوتاه در فیلم «چشم‌شیشه‌ای» به کارگردانی حسین قاسمی جامی به‌عنوان بازیگر وارد سینما شد. سپس در نقش «پلوتونیوس سانکتوس» در سریال محبوب و پرمخاطب «مردان آنجلس» به کارگردانی فرج‌الله سلحشور به ایفای نقش پرداخت.

علاوه بر این دو فیلم، او به‌عنوان بازیگر در فیلم‌های «قتل آنلاین»، «انتظار»، «قلعه یاسین» و سریال «نفس گرم» و مجموعه «چشم‌های آبی زهرا» نقش‌آفرینی کرده است.

او در مجموعه پرمخاطب «آژانس دوستی» نیز به‌عنوان بازیگر مهمان حضور داشته است.

 

علیرضا نجف زاده، دستیار و برنامه‌ریز تلویزیون و سینما

علیرضا نجف زاده و محمدحسین اطیفی

علیرضا نجف‌زاده دستیاری و برنامه‌ریزی در سینما و تلویزیون را با فیلم سینمایی «معصوم» به کارگردانی داوود توحیدپرست آغاز کرد، سپس در فیلم‌هایی چون «شاعر زباله‌ها»، «مصائب دوشیزه»، «سبیل مردونه»، «به کبودی یاس»، «گاهی به اسمان نگاه کن»، «بن‌بست وثوق»، «قسم»، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و در سریال‌هایی چون «تاریخ انقلاب» به کارگردانی امیر قویدل، «رخصت» قدرت‌الله صلح‌میرزایی، «سر دلبران» و «پادری» محمدحسین لطیفی، «میکائیل» و «پایتخت» سیروس مقدم، «راه دررو»، «زن‌بابا» و «خروس» به کارگردانی سعید آقاخانی به‌عنوان دستیار و سرپرست گروه کارگردانی و برنامه‌ریز فعالیت کرده است.

او مجری طرح فیلم‌های «به‌وقت خماری» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی بوده و در فیلم «مرد نقره‌ای» به کارگردانی محمدحسین لطیفی به‌عنوان مشاور هنری حضور داشته است. 

 

سریال بی پناه اولین تجربه کارگردانی علیرضا نجف زاده در تلویزیون

علیرضا نجف زاده کارگردان تلویزیون

نجف‌زاده در سال ۱۳۸۵ با تله‌فیلم «بی‌پناه» اولین تجربه خویش در عرصه کارگردانی را کسب کرد، سپس سریال «طلا در مس» را برای صداوسیمای مرکز استان کرمان ساخت، این مجموعه بعدتر در شبکه «شما» نیز بازپخش شد.

از دیگر کارای او کارگردانی فیلم «رفیق فابریک» در سال ۱۳۸۹ به تهیه‌کنندگی محمد شایسته و ابراهیم بهادری بوده است. 

 

علیرضا نجف زاده، کارگردان سریال زوج یا فرد

سریال زوج یا فرد

علیرضا نجف‌زاده در نوروز ۱۳۹۸ با سریال «زوج یا فرد» برای پخش از شبکه سوم سیما در قاب تلویزیون حاضر شد.

این سریال ابتدا قرار بود به کارگردانی محمدحسین لطیفی و علیرضا نجف‌زاده ساخته شود که لطیفی در ابتدای کار انصراف داده و تنها به‌عنوان مشاور در کنار نجف‌زاده قرار گرفت.

مرجانه گلچین و ناهید مسلمی برای بازی در این مجموعه از نوزدهمین جشن دنیای تصویر نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی شدند.

 

مجموعه بوتیمار اثر علیرضا نجف زاده

بوتیمار اثر علیرضا نجف زاده

نجف‌زاده سال ۱۳۹۹ سریال کمدی «بوتیمار» را کارگردانی کرد. سریالی به نویسندگی سعید جلالی، شهاب عباسی، آرمان صبوری و به تهیه کنندگی مهران مهام که اولین قسمت آن در ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با عید فطر از شبکه سوم سیما پخش شد.

 

علیرضا نجف زاده و ساخت سریال تلویزیونی خوشنام برای پخش در ماه رمضان ۱۴۰۱

سریال خوشنام

علیرضا نجف‌زاده که سابقه بلندی در تولید مجموعه‌های کمدی در مقام دستیار و کارگردان و همکاری در پروژه‌های موفقی همچون «پایتخت»، «پادری» و «بوتیمار» را در کارنامه خویش دارد، در ماه رمضان ۱۴۰۱ سریال «خوشنام» به تهیه‌کنندگی احمد زالی و نویسندگی محسن کیایی و علی کوچکی و بازنویسی فهیمه سلطانی را برای پخش از شبکه اول سیما کارگردانی کرده است. 

بستن

عکس‌های علیرضا نجف زاده


علیرضا نجف زاده در پشت صحنه تله فیلم «بی پناه»
علیرضا نجف زاده در پشت صحنه فیلم «به کبودی یاس»
علیرضا نجف زاده در پشت صحنه فیلم سینمایی «به کبودی یاس»
پشت صحنه فیلم سینمایی «به کبودی یاس»
علیرضا نجف زاده و جواد اردکانی در پشت صحنه فیلم «به کبودی یاس»
پشت صحنه «به کبودی یاس»
دلسا ملکی و علیرضا نجف زاده در پشت صحنه سریال «زوج یا فرد»
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان
پوستر رفیق فابریک
۲ /۱۰

از مجموع ۲ رای

امتیاز شما
پوستر خوشنام
۷.۶۹ /۱۰

از مجموع ۲۶ رای

امتیاز شما
پوستر بوتیمار
۳.۷۶ /۱۰

از مجموع ۲۹ رای

امتیاز شما
پوستر زوج یا فرد
۵.۹۱ /۱۰

از مجموع ۷۰ رای

امتیاز شما
پوستر بی پناه
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر معصوم
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر شاعر زباله ها
۵.۹۵ /۱۰

از مجموع ۲۰ رای

امتیاز شما
پوستر به کبودی یاس
۳.۵ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر زندگی خصوصی آقا و خانم میم
۶.۳ /۱۰

از مجموع ۲۳۰۸ رای

امتیاز شما
پوستر سبیل مردونه
۷.۲ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما
پوستر نفس گرم
۴.۸۸ /۱۰

از مجموع ۱۷ رای

امتیاز شما
پوستر چشم شیشه ای
۲.۶۷ /۱۰

از مجموع ۳ رای

امتیاز شما
پوستر قتل آنلاین
۵.۶ /۱۰

از مجموع ۱۰ رای

امتیاز شما
پوستر قلعه یاسین
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر انتظار
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر معصوم
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر شاعر زباله ها
۵.۹۵ /۱۰

از مجموع ۲۰ رای

امتیاز شما
پوستر به کبودی یاس
۳.۵ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر سبیل مردونه
۷.۲ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما
پوستر قسم
۶.۱۱ /۱۰

از مجموع ۵۰۷ رای

امتیاز شما
پوستر گاهی به آسمان نگاه کن
۶ /۱۰

از مجموع ۳ رای

امتیاز شما