آنیا تیلور جوی

بازیگر

هنرپیشه و مدل آرژانتینی - بریتانیایی در تاریخ 16 اوریل 1996 در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او در سنین نوجوانی یک رقصنده باله بود و حرفهٔ مدلینگ را از سنین نوجوانی آغاز کرد. او در سریال «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) و مینی‌سریال «گامبی وزیر» (The Queen's Gambit) بازی کرده و بسیار در آن‌ها خوش درخشیده است. وی برای بازی در مینی‌سریال «گامبی وزیر» نامزد جایزه امی شد. 

بیوگرافی آنیا تیلور جوی

آنیا ژوزفین ماری تیلور- جوی (Anya-Josephine Marie Taylor-Joy) در روز ۱۶ آوریل ۱۹۹۶ در شهر میامی از ایالت فلوریدا به دنیا آمد و در بوئنوس آیرس و لندن بزرگ شد. او جوایز گوناگونی از جمله یک جایزه گلدن گلوب دریافت کرده و نامزد یک جایزه امی بوده‌ است.  

آنیا تیلور جوی

 

آنیا تیلور- جوی شانزده ساله بود که مدرسه را رها کرد و حرفه بازیگری را دنبال کرد. بعد از بازی در نقش‌های تلویزیونی کوتاه، نخستین نقش سینمایی‌اش را با بازی در فیلم ترسناک «جادوگر» (The Witch) (2015) ایفا کرد. 

سپس در فیلم ترسناک «شکافته» (Split) (۲۰۱۶) و دنباله آن، فیلم «شیشه» (Glass) (۲۰۱۹) و نیز کمدی سیاه «نژاد تروبردز» (Thoroughbreds) (۲۰۱۷) بازی کرد. او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ برنده جایزه شوپارد شد.

آنیا تیلور- جوی از آن هنگام تاکنون در فصل پنجم و ششم سریال تلویزیونی «پیکی بلایندرز» (۲۰۱۹–۲۰۲۲) ظاهر شده است. وی در درام تاریخی «اما» (Emma) (۲۰۲۰) نیز در نقش اما وودهاوس ظاهر شد. 

در سال ۲۰۲۰ به خاطر بازی در نقش بث هارمون در مینی‌سریال «گامبی وزیر» (The Queen's Gambit) از شبکه نتفلیکس مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایزی از جمله یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه انجمن بازیگران فیلم به دست آورد.

 

خانواده آنیا تیلور جوی

نام پدر آنیا تیلور- جوی، دنیس آلن تیلور (بانکدار سابق) است که نشان امپراتوری بریتانیا (OBE) و عضو والامقام امپراتوری بریتانیا (MBE) را کسب کرده است. نام مادرش جنیفر مارینا جوی، روانشناس است. 

خانواده آنیا تیلور جوی

 

آنیا تیلور- جوی می‌گوید تولدش در میامی یک اتفاق بوده ‌است. قصه از این قرار بوده است که پدر و مادرش در آن زمان مشغول سپری‌کردن تعطیلات خود در این شهر بودند که آنیا به دنیا می‌آید. لذا محل تولدش باعث شد که تابعیت آمریکا را کسب کند. 

پدر او آرژانتینی - انگلیسی - اسکاتلندی‌ است. او فرزند یک پدر بریتانیایی و یک مادر آرژانتینی - بریتانیایی است. مادرش نیز در زامبیا از پدری دیپلمات انگلیسی به نام دیوید جوی و مادری اسپانیایی اهل بارسلونا به دنیا آمد. آنیا تیلور- جوی کوچک‌ترین عضو از شش خواهر و برادر است که چهار خواهر از ازدواج قبلی پدرش هستند.

 

دوران تحصیلات و آموزش زبان و رقص و فعالیت مدلینگ آنیا تیلور جوی

آنیا تیلور-جوی با خانواده در بوئنوس آیرس زندگی می‌کرد و تا شش سالگی در مدرسه نورث لندز تحصیل می‌کرد اما بعدها خانواده به منطقه ویکتوریای لندن رفتند و در آن‌جا ساکن شدند. آنیا تیلور - جوی در طول تحصیل، در زبان‌آموزی تلاش کرد و کم‌کم و در طول سال‌ها به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مسلط شد. 

آنیا تیلور جوی

 

آنیا تیلور- جوی از انتقال خانواده به منطقه ویکتوریا را تجربه‌ی خوبی نداشت؛ تا جایی که به امید بازگشت به آرژانتین از یادگیری زبان انگلیسی به مدت دو سال خودداری کرد تا شاید به آرژانتین برگردند. او در مدرسه هیل هاوس و سپس به مدرسه کوئینز گیت رفت و در نمایش‌های مدرسه نیز مشغول فعالیت‌های بازیگری در نمایش‌های مدرسه شد.. 

 

داستان قلدری و شوک روانی آنیا تیلور جوی

آنیا تیلور- جوی سرانجام در شانزده سالگی مدرسه را ترک کرد و راهی نیویورک شد. گویا دانش‌آموزان مدرسه نسبت به او رفتارهای قلدرمآبانه‌ای داشتند. او خودش می‌گوید: «مهاجرت از آرژانتین به انگلستان برایم یک شوک فرهنگی آسیب‌زا بود زیرا نمیتوانستم به خوبی انگلیسی صحبت کنم و با هیچ کس و هیچ چیز انس نمی‌گرفتم. بچه‌ها مرا درک نمی‌‌کردند و مدت زیادی را در دستشویی و کمد به گریه‌کردن می‌گذراندم.»

 

پیشنهاد اتفاقی مدلینگ به آنیا تیلور  جوی

آنیا تیلور- جوی در همان دوران تحصیل، رقصندگی را آموزش دید و تا پانزده سالگی باله را فرا گرفت. و پس از ترک مدرسه،‌ در هفده سالگی توسط سارا دوکاس، بنیانگذار مدیریت استورم برای مدلینگ شناسایی شد. هنگامی که آنیای 17 ساله مشغول قدم‌زدن روبروی فروشگاه بزرگ هارودز در لندن بود از سارا دوکاس بنیان گذار Storm Management پیشنهاد مدل لباس را دریافت کرد.

 

زندگی شخصی آنیا تیلور جوی

آنیا تیلور جوی و ایئوین مک کین

آنیا تیلور جوی سال 2016 با بازیگر ایرلندی ایئوین مک کین رابطه برقرار کرد. گفته می‌شد که رابطه‌شان به ازدواج ختم شده است اما آن‌ها سرانجام ازیک‌دیگر جدا شدند.

آنیا تیلور جوی و ایئوین مک کین

آنیا تیلور جوی و بن سید

دومین رابطه وی با عکاس معروف بن سید در سال 2020 بود. 

آنیا تیلور جوی

 

نخستین حضور ناکام  آنیا تیلور جوی جلوی دوربین

آنیا تیلور جوی در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار جلوی دوربین ظاهر شد و در سکانسی از کمدی ترسناک «خون‌آشام» بازی کرد اما نخستین تجربه‌اش ناکام ماند و این سکانس از سکانس‌های فیلم حذف شد و نقش او بی‌اعتبار باقی ماند و نامش نیز در میان عوامل فیلم ثبت نشد. 

 

اولین حضور تلویزیونی‌ آنیا تیلور جوی 

او در سال ۲۰۱۵ نخستین حضور تلویزیونی‌اش را در قسمتی از سریال درام پلیسی «تلاش» (Endeavour) تجربه کرد. 

آنیا تیلور جوی

 

سپس در یک آرک چند قسمتی از سریال درام و فانتزی و ماجراجویی «آتلانتیس» (Atlantis) در نقش کوتاه و فرعی کاساندرا ظاهر شد. 

 

نخستین حضور موفق آنیا تیلور جوی در سینما و در نقش اصلی توماسین برای فیلم جادوگر

در همین سال اولین بازی در سینما را در فیلم فراطبیعی و ترسناگ «جادوگر» (The Witch) به نویسندگی و کارگردانی رابرت اگرز (که از قضا اولین فیلم بلند اگرز نیز بود) در نقش اصلی توماسین تجربه کرد و نقش‌آفرینی‌اش مورد تحسین قرار گرفت. آنتونی لین از نیویورکر نوشت: «آنیا تیلور - جوی فوق‌العاده است. معصومیت چشمان بازش همراه با رشته‌ای از حیله‌گری، در هم آمیخته ‌است». 

فیلم جادوگر

 

حضور آنیا تیلور جوی در موزیک ویدیو اسکریلکس و هوزیر

آنیا تیلور - جوی در سال 2015 در موزیک ویدیوی ریمیکس اسکریلکس حضور یافت و سال 2019 نیز در موزیک ویدیوی Dinner & Diatribes از Hozier نیز ظاهر شد.

 

بازی آنیا تیلور جوی در سه فیلم در سال 2016 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم مورگان در نقش اصلی مورگان

۱. فیلم علمی - تخیلی ترسناک «مورگان» (Morgan) به کارگردانی لوک اسکات در نقش اصلی مورگان حضور یافت. این فیلم با نقدهای منفی مواجه شد و فروش اندکی نیز داشت اما بازیِ‌ آنیا تیلور - جوی مورد تحسین واقع شد. جان سربا از بوث میشیگان نوشت که «آنیا تیلور-جوی ما را با اجرای نمایشی خلع سلاح می‌کند. او به شدت بین شرارت‌های دختر کوچک معصوم و چشم‌مرده نوسان دارد.» 

مورگان

 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم بری در نقش شارلوت باگمن

۲. فیلم درام «بری» (Barry) به کارگردانی ویکرام گاندی و در نقش شارلوت باگمن شارلوت یک شخصیت ترکیبی است که بر اساس چندین دوست دختر اوباما در دوران تحصیل در دانشگاه ساخته شده است.

آنیا تیلور جوی

 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم شکافته به کارگردانی ام. نایت شامالان

۳. فیلم «شکافته» (Split) ساخته ام. نایت شامالان، در نقش دختر نوجوانی که توسط مردی با شخصیت‌های چندگانه (با بازی مک‌آووی) ربوده شده است. این فیلم با موفقیت تجاری همراه بود و با بودجه ۹ میلیون دلاری، ۲۷۸٫۵ میلیون دلار فروخت.

شکافته

 

حضور آنیا تیلور جوی در دو فیلم سینمایی و یک مینی‌سریال تلویزیونی در ۲۰۱۷ 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم تروبردز

۱. فیلم کمدی سیاه آمریکایی «تروبردز» (Thoroughbreds) به نویسندگی و کارگردانی کوری فینلی در کنار اولیویا کوک و آنتون یلچین و در نقش لیلی رینولدز (دانش‌آموز دبیرستانی) که با یک فروشنده مواد مخدر قرار داد می‌بندد تا ناپدری خود را بکشد. 

آنیا تیلور جوی

 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم مروبون

۲. فیلم ترسناک «مروبون» (Marrowbone) ساخته سرخیو گ. سانچس در نقش آلی

مروبون

 

بازی آنیا تیلور جوی در مینی‌سریال مینیاتوریست

۳. مینی‌سریال درام «مینیاتوریست» (The Miniaturist) به کارگردانی جسی برتون از شبکه بی‌بی‌سی وان، و در نقش پترونلا اورتمن

مینیاتوریست

 

آنیا تیلور جوی و بازی در یک فیلم کوتاه در سال 2018 

در سال ۲۰۱۸ فقط در یک فیلم کوتاه به نام «کراس ماگلن» (Crossmaglen) ساخته بیو فریس در نقش آنا بازی کرد.

آنیا تیلور جوی

 

حضور آنیا تیلور جوی در چهار فیلم در ۲۰۱۹

بازی آنیا تیلور جوی در نقش کیسی کوک در فیلم شیشه به کارگردانی ام. نایت شامالان

۱. بازی در نقش کیسی کوک در فیلم ابرقهرمانی و روان‌شناختی و آمریکایی «شیشه» (Glass) به نویسندگی و کارگردانی ام. نایت شیامالان

شیشه

 

حضور آنیا تیلور جوی در مستند آمریکایی عشق، آنتوشا

۲. مستند آمریکایی «عشق، آنتوشا» (Love، Antosha) که با تمرکز بر زندگی و حرفه بازیگر فقید آنتون یلچین، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی گرت پریس در نقش خودش

 

صداپیشگی آنیا تیلور جوی در لایواکشن پلی‌موبیل: سینما

۳. صداپیشگی به جای مارلا برنر در موزیکال ماجراجویی و لایواکشن «پلی‌موبیل: سینما» (Playmobil: The Movie) که با شکست تجاری روبه رو شد.

پلی موبیل

 

بازی انیا تیلور جوی در فیلم رادیواکتیو 

۴. فیلم زندگی‌نامه‌ای بریتانیایی «رادیواکتیو» (Radioactive) به کارگردانی مرجان ساتراپی و نویسندگی جک تورن که با شکست تجاری روبه رو شد. 

رادیواکتیو

 

بازی آنیا تیلور جوی  در سریال پیکی‌بلایندرز در نقش اصلی جینا گری

آنیا تیلور- جوی در آخرین حضور خود در سال ۲۰۱۹ در نقش اصلی جینا گری (همسر آمریکایی مایکل گری) در فصل پنجم ‌سریال درام جنایی «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) از شبکه بی‌بی‌سی بازی کرد.

پیکی بلایندرز

 

دریافت نامزدی گلدن‌گلوب آنیا تیلور جوی برای بازی در فیلم اما در نقش اما وودهاوس

در سال ۲۰۲۰ در فیلم درام و کمدی اِما (Emma) به کارگردانی پاییز دو وایلد و در نقش اما وودهاوس بازی کرد که به خاطر این نقش‌، نامزد جایزه گلدن‌گلوب در رشته بهترین بازیگر زن نقش اول در فیلم کمدی شد. اکران این فیلم با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و تعطیلی سینماها متوقف شد.

اما

 

بازی آنیا تیلور جوی دو فیلم دیگر و یک سریال در ۲۰۲۰

در این سال در دو فیلم ظاهر شد. یکی فیلم درام «مردان جوان این‌جا هستند» (Here Are the Young Men) به نویسندگی و کارگردانی ایون مکن، و در نقش جن؛ و دیگری در فیلمابرقهرمانی و ترسناک «جهش‌یافته‌های جدید» (The New Mutants) به کارگردانی جاش بون که به عنوان سیزدهمین قسمت در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس به ‌شمار می‌رود. 

 

اوج موفقیت و شهرت آنیا تیلور جوی و نامزدی جایزه امی برای مینی‌سریال گامبی وزیر 

در همین سال در یک مینی‌سریال نیز بازی کرد به نام «گامبی وزیر» (The Queen's Gambit) که به خاطرش نامزد جشنواره امی در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن در مینی‌سریال شد.

گامبی وزیر

 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم دیشب در سوهو در نقش سندی/الکساندرا کالینز

در سال ۲۰۲۱ نیز در یک فیلم بازی کرد به نام «دیشب در سوهو» (Last Night in Soho) که در ژانر وحشت و روان‌شناختی است، به کارگردانی ادگار رایت در نقش سندی/الکساندرا «الکس» کالینز.

دیشب در سوهو

 

بازی آنیا تیلور جوی در فیلم مرد شمالی به کارگردانی رابرت اگرز و در نقش اولگا

در سال ۲۰۲۲ در درام تاریخی و حماسی آمریکایی «مرد شمالی» (The Northman) به کارگردانی رابرت اگرز و در نقش در نقش اولگا از جنگل توس، یک جادوگر اسلاوی ظاهر شده است.

مرد شمالی

 

فیلم‌های آنیا تیلور جوی در سال 2022

۱. آنیا تیلور- جوی در همین سال در فیلم «آمستردام» (Amsterdam) به نویسندگی و کارگردانی دیوید او. راسل که درباره رابطه ناخوشایندی است که بین یک دکتر و وکیل جریان دارد، حضور یافته است. این پروژه از ژانویه تا مارس ۲۰۲۱ فیلم‌برداری شد و اکرانش در ۴ نوامبر ۲۰۲۲ ‌است. 

آنیا تیلور جوی

 

۲. فیلم دیگری که آنیا تیلور-جوی در همین سال بازی کرده است، کمدی سیاه و ترسناک آمریکایی «صورت‌غذا» یا «مِنو» (The Menu) به کارگردانی مارک مایلود و تهیه‌کنندگی آدام مک‌کی و بتسی کخ از طریق بنر تولیدی آن‌ها در هایپرآبجکت اینداستریز است. 

آنیا تیلور- جوی و نیکلاس هولت در نقش زوج جوانی هستند که برای صرف غذا در یک رستوران تک و یگانه به جزیره‌ای دورافتاده سفر می‌کنند. اکران این فیلم در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ توسط سرچلایت پیکچرز است.

۳. انیمیشن «بدون عنوان ماریو» (Untitled Mario film) که محصول ایلومینیشن با همکاری نینتندو است و قرار است توسط یونیورسال پیکچرز توزیع و منتشر شود، سومین فیلم سینمایی اقتباس‌شده از سری بازی‌های ویدئویی ماریو از نینتندو است که آنیا تیلور جوی در نقش پرنسس پیچ در آن ظاهر شده است. اولین فیلم «برادران سوپر ماریو: مأموریت بزرگ برای نجات پرنسس پیچ!»، و دومین فیلم «برادران سوپر ماریو» در ۱۹۹۳ منتشر شد. این فیلم قرار است در ایالات متحده در ۷ آوریل ۲۰۲۳ اکران شود.

۴. فیلم اکشن پسا آخرالزمانی استرالیایی «فیوریوسا» (Furiosa) به کارگردانی و نویسندگی مشترک جرج میلر که در آن، آنیا تیلور جوی، در نقش شخصیت اصلی امپراتور فیوریوسا بازی می‌کند. 
این نیز به عنوان یک اسپین‌آف و نیز به عنوان پیش‌درآمد از فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» در سال ۲۰۱۵ عمل می‌کند. این پنجمین فیلم در فرانچایز «مکس دیوانه» خواهد بود و گفته می‌شود که بر ریشه‌های شخصیت فیوریوسا تمرکز دارد. 

این فیلم جایزه مشوق ۱۷۵ میلیون دلاری را دریافت کرد. پس از این‌که چندین تاریخ مختلف برای آغاز فیلم‌برداری تعیین شد، ددلاین هالیوود در می ۲۰۲۲ تأیید کرد که فیلم‌برداری واحد دوم در حال حاضر در استرالیا پیش از تصویربرداری اصلی در حال انجام است.

 

چهره عمومی و رسانه‌ای آنیا تیلور جوی

دیوید ارلیش از ایندی‌وایر با توجه به نقش‌آفرینی آنیا تیلور- جوی در «تروبردز»، وی را یکی از بهترین بازیگران جوان جهان به شمار آورده است. نشانه‌ها و مؤلفه‌های تجاری و تبلیغاتی آنیا تیلور جوی، چشم‌ها و موها و لهجه‌اش ‌است.  

آنیا تیلور جوی


از سال ۲۰۲۰ به عنوان سفیر برندهایی چون ویکتور و روفت و تیفانی اند کو انتخاب شده‌ است. از سال ۲۰۲۱ سفیر جهانی مد و آرایش دیور بوده ‌است.آنیا تیلور جوی در مقام سفیر برند دیور، اغلب با رژ لب قرمز این برند در مراسم اهدای جوایز دیده می‌شود.

هالیوود ریپورتر، او را در فهرست ستارگان در حال ظهور ۳۵ ساله در سال ۲۰۱۶ قرار داد. در سال ۲۰۱۹ نامش در فهرست سالانه‌ی سی شخص زیر سی سال فوربز که دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از «باهوش‌ترین کارآفرینان جوان، مبتکران و تغییردهندگان جهان» است قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۰ توسط آسوشیتد پرس به عنوان «سرگرم‌کننده موفق سال» و توسط نیویورک پست «ستاره برک آوت سال ۲۰۲۰» انتخاب شد. 

 

 

حواشی زندگی آنیا تیلور جوی

ـ تعقیب و ترس و فرار... و... مدلینگ و بازیگری!

وقتی که آنیا تیلور- جوی نوجوانی بیش نبود و در حال پیاده‌روی در لندن بود متوجه شد که ماشینی در تعقیب اوست. او کوشید فرار کند اما صدایی از داخل ماشین شنید که به او می‌گفت: «اگه بایستی پشیمان نمیشی!... یکی داخل ماشین هست که می‌خواد تو رو ببینه!» آنیا تیلور جوی  زود و بی‌درنگ متوجه شد که آن فرد، سارا دوکاس، استعدادیاب مشهور است که قصد داشته پیشنهاد کار مدلینگ به او بدهد! و همین ملاقات، سرانجام باعث شد که آنیا تیلور- جوی به فعالیت مدلینگ بپردازد و به واسطه همین کار، راهش به بازیگری باز شود. 

آنیا تیلور جوی

 

ـ احساس ناخوش‌آیندی و اوج شهرت!

آنیا تیلور- جوی در مصاحبه با هالیوود ریپورتر گفت که بعد از تماشای بازی خودش در فیلم «جادوگر» احساس ناخوشایندی داشته است. اما او غافل بود که به زودی به خاطر همین فیلم، به شهرت جهانی می‌رسد!

 

جوایز و افتخارات آنیا تیلور جوی 

۲۰۱۷: نامزدی جایزه بفتا در رشته ستاره نوظهور

۲۰۱۷: برنده جایزه تروفه شوپارد جشنواره فیلم کن 

۲۰۲۱: نامزدی جایزه جشنواره امی در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن در مینی‌سریال، برای «گامبی وزیر»

۲۰۲۱: برنده گلدن‌گلوب در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن در مینی سریال، برای «گامبی وزیر»

۲۰۲۱:‌ برنده جوایز انجمن بازیگران سینما در رشته بهترین بازیگر زن در مینی‌سریال، برای «گامبی وزیر»

۲۰۲۱: نامزدی گلدن‌گلوب در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم کمدی، برای «اما»

بستن

عکس‌های آنیا تیلور جوی


آنیا تیلور جوی در فیلم سینمایی «گلس» (Glass)
جیمز مک آووی و آنیا تیلور جوی در فیلم سینمایی «گلس» (Glass)
آنیا تیلور جوی در فیلم سینمایی «جهش یافته های جدید» (The New Mutants)
آنیا تیلور جوی در فیلم «اما.» (.Emma)
آنیا تیلور جوی در فیلم سینمایی «اما.» (.Emma)
آنیا تیلور جوی در «اما.» (.Emma)
آنیا تیلور جوی و بیل نای در فیلم «اما.» (.Emma)
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان
پوستر منو
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر انیمیشن برادران سوپر ماریو
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما
پوستر منو
۷.۶ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما
پوستر آمستردام
۵.۵ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر شکاف
۷.۳۶ /۱۰

از مجموع ۸۰۲ رای

امتیاز شما
پوستر مرد شمالی
۶.۲۵ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر اما.
۶.۵ /۱۰

از مجموع ۲ رای

امتیاز شما
پوستر گامبی وزیر
۷.۶۷ /۱۰

از مجموع ۹ رای

امتیاز شما
پوستر دیشب در سوهو
۷ /۱۰

از مجموع ۴ رای

امتیاز شما
پوستر گلس
۶.۸ /۱۰

از مجموع ۹۵ رای

امتیاز شما
پوستر جهش یافته های جدید
۶.۰۹ /۱۰

از مجموع ۱۱ رای

امتیاز شما
پوستر رادیواکتیو
۷ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر پلی موبیل
0 /۱۰

از مجموع 0 رای

امتیاز شما