ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خاویر باردم

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیخاویر باردم
درباره منخاویر باردم (با نام کامل آنگل اِنسیناس باردِم) به اسپانیاییJavier Bardem متولد 1 مارس 1969 در لاس پالماس جزایر قناری است. خاویر باردم برای فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد در سال 2007 شد، او همچنین برای فیلم های «پیش از آنکه شب برسد» و «زیبا» نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شده است. خاویر باردم برای فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد گلدن گلاب 2007 شد و همچنین تاکنون 3 باز نامزد جایزه گلدن گلاب برای فیلم های «پیش از آنکه شب برسد»، «ویکی کریستینا بارسلونا» و «دریای درون» شده است. مادرش پیلار باردم، یک بازیگر و پدرش خوزه کارلوس انسیناس یک تاجر بود. خاویر باردم یک خانواده سینمایی دارد. پدربزرگش رافائل باردم و مادربزرگش ماتیلد مونز سامپدرو هر دو از پیشروان سینمای اسپانیا بودند. برادر و خواهر وی، کارلوس و مونیکا، نیز بازیگر هستند. خاویر باردم و پنه لوپه کروز در ژوئیه سال 2010 با یکدیگر ازدواج کردند و این دو صاحب دو فرزند با نام های لئوناردو انسیناس کروز و لونا انسیناس کروز هستند.

عکس‌های خاویر باردم

192
خبرهای مرتبط
خاویر باردم و 40 نکته خواندنی از او
خاویر باردم و 40 نکته خواندنی از او/ از کار نگهبانی تا به دست آوردن جایزه اسکار و بازی در فیلم« همه می دانند »اصغر فرهادی
جشنواره کن با حضور گلشیفته فراهانی و سلنا گومز/ گزارش تصویری
عکس های افتتاحیه هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن( سال 2019 ) با حضور گلشیفته فراهانی، سلنا گومز، خاویر باردم، جولیان مور، جیم جارموش، ال فانینگ، تیلدا سوئینتن و ...
بازیگران نقش منفی که جایزه اسکار گرفتند
بعضی بدمن ها، با یک شخصیت پردازی دقیق و یک بازی درخشان توانستند در اذهان ماندگار شوند و البته هیات آکادمی اسکار را قانع کردند تا از آنها تجلیل کنند.
«همه می‌دانند» نامزد 6 رشته در انجمن منتقدان و نویسندگان اسپانیا
فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی در شش رشته نامزد دریافت جایزه «فروز»(Feroz) شد.
خاویر باردم: با دیدن فرهادی آرزویم برآورده شد/ویدیو
خاویر باردم ستاره فیلم «همه می دانند» در مصاحبه ای گفت: با دیدن اصغر فرهادی آرزویم برآورده شد.
نمایش «همه می‌دانند» در فستیوال فیلم لومیر/ مراسم بزرگداشت خاویر باردم
فستیوال فیلم لومیر که در شهر لیون فرانسه برگزار می‌شود، فیلم «همه می‌دانند» را با حضور اصغر فرهادی و خاویر باردم نمایش داد.
اصغر فرهادی: امکان نمایش «همه می‌دانند» در ایران نیست
اصغر فرهادی: امکان نمایش فیلم «همه می‌دانند» در ایران به سبب پوشش بازیگران وجود ندارد.
نظرات منتقدان اسپانيايى درباره فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی
نظرات منتقدان اسپانيايى در اغاز اكران گسترده «همه می‌دانند» در اسپانيا