ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

محسن قرایی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیمحسن قرایی
درباره منمحسن قرایی متولد 7 بهمن 1362 در بهشهر٬ کارگردان و نویسنده است. وی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی معدن از دانشگاه تهران می‌باشد. او فعالیت سینمایی خود را از سال 1386 در مقام دستیار دوم کارگردان با فیلم «صدسال به این سال‌ها» آغاز کرد. محسن قرایی در سال 1398 نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی «بی‌همه چیز» را برعهده داشت. وی «بی‌همه چیز» را با اقتباس از نمایشنامه «ملاقات با بانوی سال‌خورده» ساخت که درباره این مسئله در نشست خبری جشنواره فیلم فجر گفت: "تقریباً ده سالی بود که برای ساخت این فیلم تصمیم داشتم. پیش از ساخت اولین فیلمم در نظر داشتم این فیلم را بسازم، ولی از آنجایی که فیلم سختی بود و پروداکشن سختی می‌طلبید، امکان ساختش میسر نبود. بعد از ساخت دو فیلم شرایط ساختش فراهم شد این متن را در دوران دانشجویی خوانده بودم و خیلی دوست داشتم." او اعتقاد داشت که موسیقی فیلم «بی‌همه چیز» لزوما نباید به موضوع فیلم بپردازد و می‌خواستند یک موسیقی کاملاً کلاسیک انتخاب کنند. محسن قرایی همچنین در ادامه افزود حضور هدیه تهرانی بی‌نظیر بوده و اضافه شدن هادی حجازی‌فر در آخرین لحظات کمک کرد تا فیلم ساخته شود. وی در سال 1395 کارگردانی فیلم «سدمعبر» به نویسندگی سعید روستایی را برعهده داشت که در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رتردام هلند و در بخش «آینده روشن» پذیرفته شد. از میان افتخارات محسن قرایی می‌توان -دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه برای فیلم «قصر شیرین» در سی و هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر -نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم «بی همه چیز» در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر -برنده جایزه بهترین فیلم برای فیلم «سدمعبر» در جشنواره فیلم پوسان را نام برد.

عکس‌های محسن قرایی

18

فیلم‌های محسن قرایی

برنامه ریز(3 فیلم)
دستیار اول کارگردان(3 فیلم)
نویسنده(2 فیلم)
مشاور کارگردان(1 فیلم)
گروه کارگردانی(1 فیلم)
خبرهای مرتبط
برندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر + گزارش اختتامیه
گزارش لحظه به لحظه مراسم اختتامیه جشنواره فجر ۳۹ که ساعت ۱۸ امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می شود.
اعلام نامزدهای سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر ۳۹
اسامی نامزدهای بخش مسابقه(سودای سیمرغ) سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد./بی همه چیز و یدو با ۱۳ نامزدی رکورددار نامزدها شدند.
همه چیز درباره فیلم بی همه چیز ساخته محسن قرائی
معرفی فیلم «بی همه چیز» ساخته محسن قرایی، بازخوردهای جشنواره‌ای که گرفته است و حواشی و صحبت‌های ستاره‌های فیلم + ویدیو
کدام فیلم ها تاکنون متقاضی حضور در فجر ۳۹ شدند؟
معرفی فیلم هایی که تاکنون فرم حضور در جشنواره فجر را پر کرده‌اند و متقاضی شرکت در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر شدند.
صدور پروانه ساخت برای هشت فیلمنامه/ از فرهادی تا برزگر
فیلمنامه هایی مانند «قهرمان» به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی، «شیشلیک» به کارگردانی محمد حسین مهدویان و نویسندگی امیر مهدی ژوله پروانه ساخت گرفتند.
برگزیدگان سیزدهمین شب منتقدان سینما+ گزارش تصویری
برگزیدگان سیزدهمین شب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران معرفی شدند + گزارش تصویری از بازیگران و هنرمندان
اعلام نامزدهای سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان ایران
نامزدهای سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اعلام شد. «شبی که ماه کامل شد» با 12 نامزدی پیشتاز نامزدهای این جشن است.
یک جایزه از آسیاپاسیفیک 2019 برای سینمای ایران+ گزارش تصویری
مراسم پایانی سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در استرالیا با کسب یک جایزه برای سینمای ایران برگزار شد.