ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سها نیاستی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیسها نیاستی
درباره منسها نیاستی متولد سال 1373 در تهران، بازیگر است. او لیسانس مهندسی معماری دارد و در سال 1397 از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. سها نیاستی برای اولین بار، بازیگری را به شکل حرفه‌ای در فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی در سال 1396 تجربه کرد. او در این فیلم نقش «مهتاب»، بازیگر اصلی فیلم را بازی کرد. داستان این فیلم حول دو شخصیت بنام مهتاب (سها نیاستی) و آوا (فرشته ارسطویی) می‌گذرد. سها نیاستی از طریق یکی از دوستانش از فراخوان تست بازیگری فیلم «سال دوم دانشکده من» اطلاع پیدا کرد و در آن ثبت نام کرد. در این فیلم از 900 نفر تست گرفته شده بود و در نهایت 22 بازیگر انتخاب شدند. سها نیاستی پیش از این، در زمینه بازیگری هیچ تجر‌به‌ای نداشت. فیلم «سال دوم دانشکده من» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و سها نیاستی با این فیلم، برای اولین بار پا به فرش قرمز جشنواره گذاشت. در جشواره فجر، عده‌ای از شباهت نگار جواهریان به سها نیاستی و علت انتخاب او برای این نقش می‌گفتند که او در پاسخ گفت: 'نقش من رونویسی خانم جواهریان نبوده البته از زمانی که وارد سالن جشنواره فجر شدم بهم می‌‌گفتند شبیه او هستم، منتها اولین باری بود که می‌شنوم و من هم با فراخوان وارد کار شدم." رسول صدرعاملی نیز در نشست خبری فیلم «سال دوم دانشکده من» درباره شباهت نگار جواهریان به سها نیاستی و علت انتخاب او برای این نقش گفت: "به نظر من بازیگری خوب به میمیک چهره نیست. من وارد این بحث در انتخاب بازیگر نمی‌شوم، برایم قوه درک بازیگر در موقعیت‌ها مهم است. بازیگران من در این فیلم هر روز وارد جهان جدیدی شده و به تازگی به دیالوگ های خود آشنا می شدند."

عکس‌های سها نیاستی

41

فیلم‌های سها نیاستی

خبرهای مرتبط
سها نیاستی بهترین بازیگر زن جشنواره بین المللی فیلم مسکو
سها نیاستی موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن از چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو شد.
روایت کنایه آمیز و انتقادی ریحانه پارسا از انتخاب نشدن برای «سال دوم دانشکده من»
یادداشت کنایه آمیز و انتقادی خطاب به رسول صدرعاملی بابت انتخاب نشدن در فیلم «سال دوم دانشکده من»
صدرعاملی: از سینمای اجتماعی فاصله گرفتم و به سینمای انسانی رسیدم
رسول صدر عاملی در نشست خبری فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» گفت: از سینمای اجتماعی فاصله گرفتم و به سینمای انسانی رسیدم.
گزارش تصویری اکران و نشست فیلم «سال دوم دانشکده من»
عکس های علی مصفا، نیلوفر خوش خلق، پدرام شریفی، سها نیاستی و... اکران و نشست فیلم «سال دوم دانشکده من»/ جشنواره فیلم فجر 37