ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

گلاب آدینه

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیگلاب آدینه
درباره منگلاب آدینه متولد 1332 تهران، فارغ التحصیل رشته اقتصاد سیاسی از دانشگاه ملی است. وی در فاصله سال های 76-1367 به آموزش بازیگری برای گروه های مختلف سنی در مدارس و مؤسسات آموزشی مانند مدرسه هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان وابسته به صدا وسیما پرداخت و نمایشهایی مانند «گل دوستی»،«یک روز زیبا»،«خاطره»و «خبر خوش» را اجرا کرد. او فعالیت هنری را سال 1354 با گروه تئاتر دانشجویی «پیاده» به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد و در چندین نمایشنامه مانند «داستانی نه تازه»،«همشهری»،«خاطرات و کابوسهای یک جامه دار از زندگی و مرگ امیر کبیر»،«دیوار چین»،«دایره گچی قفقازی»،«پوف!!»،«مادام پی پی»و«در مصر برف نمی بارد» بازی و کارگردانی نمایشهای «سلطان مار»،«مزگ یزدگرد»و«شبی در تهران» را بر عهده داشت . ازکارهای تلویزیونی وی می توان به بازی در سریال «افسانه سلطان و شبان» و کارگردانی مجموعخ 50 قسمتی بنام «خواستگاران» اشاره کرد .وی همچنین انتخاب بازیگر و بازیگردان تعدادی از مجموعه های تلویزیونی بوده است .بازی و منشی گری صحنه فیلم نیمه بلند «رسول پسر ابوالقاسم» به کارگردانی داریوش فرهنگ نخستین تجربه سینمایی اوست. آدینه در کارنامه هنری خود موفقیت های جشنواره ای داخلی فراوانی را به ثبت رسانیده است.

عکس‌های گلاب آدینه

55
خبرهای مرتبط
گلاب آدینه «بانوی محبوب من» را به روی صحنه  خواهد برد
گلاب آدینه نمایش موزیکال«بانوی محبوب من» را برای خرداد ۱۴۰۰ به روی صحنه می برد.
بازیگران و هنرمندانی که کرونا گرفتند
بازیگران و هنرمندانی مانند بهاره رهنما، یکتا ناصر، پیمان قاسم خانی و کیانوش گرامی، این روزها با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنند.
اکران خصوصی فیلم «خداحافظ دختر شیرازی»/ گزارش تصویری
عکس های شبنم مقدمی، غزل شاکری، مونا فرجاد، افشین هاشمی و ... در اکران خصوصی فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» + ویدیو
فهرست کامل برندگان نوزدهمین دوره جشن حافظ
نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ که تنها جشن خصوصی سینما و تلویزیون محسوب می‌شود، روز پنجشنبه بیستم تیرماه در برج میلاد برگزار شد.
رضا فهمیمی از ساخت «دوباره زندگی»‌ می‌گوید
فیلم «دوباره زندگی» متعلق به قشر و یا رده سنی خاصی نیست، متعلق به سلیقه خاصی هم نیست، این فیلم برش عکاسی شده‌ای از زندگی همه آدم‌هاست.
مهدی هاشمی: من یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است
مهدی هاشمی: متهم به دو همسری شدم. من یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است. سال‌هاست جدا از گلاب آدینه زندگی می‌کنم.
تقدیر از گلاب آدینه در بیستمین جشن حافظ
دبیر نوزدهمین جشن حافظ درباره جزئیات برگزاری این رویداد بیان کرد: امسال جشن حافظ ۲۰ تیر ماه برگزار و از گلاب آدینه به پاس یک عمر فعالیت هنری تقدیر خواهد شد.
ده فیلم برگزیده از «بهترین فیلم»‌های تاریخ جشنواره فیلم فجر
ده فیلم برگزیده کاربران سلام سینما از بهترین‌های جشنواره فیلم فجر، از فیلم‌های بزرگی چون «آژانس شیشه‌ای»‌ تا فیلم‌های محجوری مانند «روز سوم»