ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رضا زهتابچیان

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیرضا زهتابچیان
درباره منرضا زهتابچیان متولد مرداد سال 1365 در تهران می‌باشد. او کارگردان و تدوینگر است و گاه و بیگاه شعر هم می‌سراید. ابتدا از دانشگاه آزاد کرج در رشته ریاضیات کاربردی فارغ‌التحصیل شد و سپس برای ادامه تحصیل به سوید مهاجرت کرد و در آنجا مهندسی سیستم و مدیریت کیفیت خواند اما این رشته‌های فنی و مهندسی هرگز او را از جهان سینما و به شکل کلی هنر دور نکردند. پس از بازگشت به ایران، رضا زهتابچیان نه در ایام جوانی که در دوران میانسالی و پختگی اولین فیلم خودش را با نام «دیدن این فیلم جرم است» ساخت. فیلمی که با حواشی مختلفی روبه‌رو بود و به‌واسطه موضوع حساسیت برانگیزش مورد تشویق و انتقادهای تندی قرار گرفت. او کارگردانی فیلم های کوتاه مادر و خانه را برعهده داشته است و وی در فیلم کوتاه سرزمین مادری به عنوان تدوینگر و نویسنده همکاری کرده است.

عکس‌های رضا زهتابچیان

7

فیلم‌های رضا زهتابچیان

خبرهای مرتبط
کارگردان «دیدن این فیلم جرم است»:فیلم را تنها ساختیم/ ویدئو
فیلم توقیفی «دیدن این فیلم جرم است» چند شب گذشته در جشنواره فیلم شهر به‌نمایش درآمد. صحبت‌های کارگردان فیلم پیش از نمایش فیلم در جشنواره.
داروغه زاده: دیدن هیچ فیلمی جرم نیست
داروغه زاده در اکانت شخصی توئیتر خود نوشت: دیدن هیچ فیلمی جرم نیست. مخاطب مهمترین رکن سینماست که با جهان آگاهی خود به تماشای فیلم می‌نشیند.
مجوز نیروی انتظامی نداشتیم و فیلم زیرزمینی ساختیم
دستیار کارگردان «دیدن این فیلم جرم است» گفت: مجوز نیروی انتظامی نداشتیم و فیلم زیرزمینی ساختیم.
گزارش تصویری اکران و نشست «دیدن این فیلم جرم است»/جشنواره فجر 37
عکس‌های اکران و نشست فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور رضا زهتابچیان، حسین پاکدل، لیندا کیانی، حمیدرضا پگاه و...
اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فجر
اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو (فیلم‌های اول) سی و هفتمین جشنواره فجر اعلام شدند.