ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ژیلا شاهی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیژیلا شاهی
درباره منژیلا شاهی متولد سال 1364، بازیگر است. او اصالتا ترک است و به زبان ترکی مسلط است. ژیلا شاهی از سال 1380، بازیگری را از کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در اردبیل آغاز کرد. او همچنین در سال 1388، دوره کلاس‌های آموزشی استاد سمندریان را گذراند. ژیلا شاهی که برای شرکت در کلاس‌های زنده‌یاد استاد سمندریان، از اردبیل به تهران آمده بود، در سال 1390، اولین فیلم سینمایی خود را به نام «روییدن در باد» به کارگردانی و نویسندگی رهبر قنبری بازی کرد. او در این فیلم با گوهر خیراندیش و امید زندگانی هم‌بازی بود. ژیلا شاهی در سال 1397 با دو فیلم «روزهای نارنجی» (نقش فیروزه) و «قصر شیرین» (نقش نجمه) در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. او درباره فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده است، می‌گوید: "تا الان تلاش کردم تا در فیلم‌هایی بازی کنم که وقتی می‌بینمشون، حال خودم خوب باشه، بتونم سرم رو بالا بگیرم و فیلم رو ببینم." ژیلا شاهی در فیلم «روزهای نارجی» در نقش فیروزه بازی می‌کند. او درباره انتخابش در این فیلم سینمایی به کارگردانی آرش لاهوتی توضیح داد: "من توسط یکی از دوستانم به نام آقای محمدرضا اصلی که در کار آقای کمال تبریزی با همدیگه همکاری داشتیم، به تیم آقای لاهوتی معرفی شدم." ژیلا شاهی درباره همکاری‌اش با حامد بهداد در فیلم «قصر شیرین» گفت: "حامد بهداد، یک بازیگر همراه، بخشنده، باهوش و باسواد است. در آن دو ماهی که من با حامد بهداد کار کردم، از او در زندگی و بازیگری یاد گرفتم. خیلی‌ها نمی‌دانند که حامد بهداد در پشت این چهره، چه شخصیت خیری دارد." ژیلا شاهی درباره نحوه انتخابش در فیلم «قصر شیرین» گفت: "من چند بار توسط آقای محمود دهقانی(چهره پرداز) برای کارهای آقای محسن قرایی معرفی شده بودم که نشد همکاری کنیم. امسال من در تئاتری که محسن قرایی تهیه کردند، بازی می‌کردم و آقای رضا میرکریمی، تئاتر رو دیدند و من را برای نجمه «قصر شیرین» انتخاب کردند." از فیلم‌های کوتاهی که او در آن بازی کرده است، می‌توان به «بچه مرز»، «اویان(ان طرف)»، «کات»، «باغ بی برگی»، «رودی از فصل های من گذشت»، «آرداک»، «نارگل» و «جایی برای آرامش» اشاره کرد.

عکس‌های ژیلا شاهی

42
خبرهای مرتبط
فرش قرمز «شیطان وجود ندارد» در جشنواره برلین 2020/ گزارش تصویری
عکس‌های باران رسول اف، مهتاب ثروتی، ژیلا شاهی، محمد ولی زادگان، کاوه آهنگر، شقایق شوریان و ... در فرش قرمز فیلم «شیطان وجود ندارد» در جشنواره فیلم برلین
فتوکال فیلم «شیطان وجود ندارد» در برلین 2020/ گزارش تصویری
عکس‌های ژیلا شاهی، محمد ولی زادگان، باران رسول اف، مهتاب ثروتی، کاوه آهنگر و ... در فتوکال فیلم «شیطان وجود ندارد» در جشنواره فیلم برلین
اعلام نامزدهای سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان ایران
نامزدهای سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اعلام شد. «شبی که ماه کامل شد» با 12 نامزدی پیشتاز نامزدهای این جشن است.
سکانسی از بازی حامد بهداد و ژیلا شاهی در «قصر شیرین»
ویدیویی از بازی حامد بهداد و ژیلا شاهی در فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی
اکران خصوصی فیلم «قصر شیرین»/ گزارش تصویری
عکس‌های حامد بهداد، ژیلا شاهی، مهراوه شریفی نیا، شیلا خداداد، رضا میرکریمی، رضا عطاران، رضا کیانیان و اصغر فرهادی در اکران خصوصی فیلم «قصر شیرین»
اعلام نامزدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/ «شبی که ماه کامل شد» پیشتاز نامزدها
نامزدهای سیمرغ بلورین بخش‌های مختلف جشنواره فیلم فجر 37 اعلام شدند.
گزارش تصویری اکران و نشست «روزهای نارنجی»/جشنواره فجر 37
عکس‌های اکران و نشست فیلم «روزهای نارنجی» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور عوامل
گزارش تصویری و نشست فیلم «قصر شیرین»/فجر 37
عکس های اکران و نشست فیلم «قصر شیرین» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور حامد بهداد، ژیلا شاهی و رضا میرکریمی