ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

آرمین رحیمیان

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیآرمین رحیمیان
درباره منآرمین رحیمیان بازیگر ایرانی است که مهم‌ترین نقش‌آفرینی خود را در «شبی که ماه کامل شد» به ثمر رسانده است. این بازیگر متولد 18دی‌ماه 72 است و در مشهد چشم به جهان گشود. او در یک خانواده از قوم کرمانچ (کرد خراسان) بزرگ شد. در دانشکده صدا‌وسیما فیلمسازی با گرایش فیلمنامه خواند و از سال 90 به تهران آمد و بازیگری را در آموزشگاه کارنامه جدی پیگیری کرد و آکادمیک دوره‌هایش را گذراند. در همان سال‌ها تئاتر را شروع کرد و در نخستین تجربه تصویری خود هنرور شد. او درباره این تجربه می‌گوید: «همه‌‌چیز اتفاقی بود و من بعد تماس از یک دفتر فیلمسازی سر از شهرک دفاع‌مقدس درآوردم. من تمام آن روز تلاش‌کردم که پشتم به دوربین باشد و از یک جایی پذیرفتم که این تجربه را مغتنم بدانم و کار را رها نکنم. در مسیر برگشت هم یک اسکناس 10 ‌هزار تومنی به من دادند برای این نقش سیاهی لشکر.» او همچنین درباره بازی در نقش عبدالمالک ریگی در فیلم نرگس آبیار می‌گوید: « من از طریق یکی از دوستانم که در یک اجرای تئاتر با هم هم‌بازی بودیم مطلع شدم و اصلا در جریان نقش نبودم. من با افتخار قبول کردم که بروم تست بدهم و هنوز نمی‌دانستم باید نقش عبدالمالک را بازی کنم. عبدالمالک یک خطبه دارد که دور آتش می‌خواند و من به همراه چند نفر دیگر این متن را تست دادیم. من یک ربع آن متن را تمرین کردم و بعد از اجرا کاوه سجادی‌حسینی خانم آبیار را صدا کرد تا کار من را ببیند. این اجرا چندبار و در چند روز تکرار شد تا روز نهایی که من با دو نفر دیگر متن را جلوی عوامل اجرا کردم. من دیگر فهمیده بودم که قرار است نقش عبدالمالک را بازی کنم. خانم آبیار به من و امین اعتماد کردند و ما هم تلاش کردیم تمام توان خود را به‌کار ببندیم. نکته مهم اینکه من لحظه‌ای برای ایفای این نقش تردید نکردم. من بعد از انتخاب شدن برای ایفای این نقش دست به‌کار شدم. هر متن و تصویری که راجع به او بود را خواندم و دیدم اما بزرگ‌ترین مشکلم با عبدالمالک این بود که او را نمی‌فهمیدم و هرچه بیشتر با شخصیت او آشنا می‌شدم این درک نکردن در من بیشتر می‌شد. تفکیک‌های شیعه و سنی که در کلام و رفتارش بود و تصمیم‌های جنایتکارانه‌اش را اصلا نمی‌فهمیدم. خانم آبیار تأکید داشت من خیلی زود در صحنه حاضر شوم و به همین دلیل من فروردین امسال رفتم چابهار و اینگونه توانستم بیشتر از مردم و محیط درباره نقشم تأثیر بگیرم.

عکس‌های آرمین رحیمیان

16
خبرهای مرتبط
اعلام نامزدهای سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان ایران
نامزدهای سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اعلام شد. «شبی که ماه کامل شد» با 12 نامزدی پیشتاز نامزدهای این جشن است.
بیست و یکمین جشن خانه سینما/ گزارش تصویری 1
سری اول عکس های بیست و یکمین جشن سینمای ایران(خانه سینما)/ فرهاد اصلانی، پریناز ایزدیار، سارا بهرامی، لیلا بلوکات، سروش صحت، نوید محمدزاده، الهام کردا و ...
دو بازیگر «شبی که ماه کامل شد» از عبدالمالک ریگی می گویند
پدرام شریفی و آرمین رحیمیان دو بازیگر فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» از مراحل آشنایی خود با شخصیت پیچیده عبدالمالک ریگی گفتند.
نرگس آبیار، اطلاعات درباره عبدالحمید ریگی را از کجا به دست آورد؟
نرگس آبیار، کارگردان فیلم «شبی که ماه کامل شد»: از روز اول به انتخاب خانم الناز شاکردوست فکر کرده بودم. حجم عجیبی از اطلاعات نبود. یک جاهایی را بر اساس حدس و گمان و تخیل خودم پیش رفتم.
گزارش تصویری اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر 2
سری دوم عکس‌های بازیگران و هنرمندان در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اعلام نامزدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/ «شبی که ماه کامل شد» پیشتاز نامزدها
نامزدهای سیمرغ بلورین بخش‌های مختلف جشنواره فیلم فجر 37 اعلام شدند.
گزارش تصویری اکران و نشست «شبی که ماه کامل شد»/جشنواره فجر 37
عکس‌های اکران و نشست فیلم «شبی که ماه کامل شد» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور شبنم مقدمی، هوتن شکیبا، نرگس آبیار و...