ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

گری اولدمن

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیگری اولدمن
درباره منگری اولدمن (Gary Oldman) بازیگر و تهیه کننده انگلیسی متولد 21 مارس 1958 است. مادرش کیتلین خانه دار و پدرش لئونارد یک جوشکار بود. گری اولدمن با دریافت بورسیه به داشگاه هنرهای نمایشی رفت و در سال 1979 مدرک لیسانسش را گرفت. سپس در اوایل دهه 80 میلادی، او به مدرسه تئاتر گرینویچ ملحق شد و در آنجا به روی صحنه رفت و اجراهای قابل توجهی داشت. سال 1985 او جایزه بهترین بازیگر تازه کار را دریافت کرد. اولین حضور گری اولدمن در سینما سال 1982 در فیلم (Remembrance) بود. در دهه 90 میلادی استعدادهای گری اولدمن بیش از پیش کشف شد و توانست در نقش اصلی فیلم «دراکولای برام استوکر» ظاهر شود و در ادامه در فیلم‌های مهم و محبوبی از جمله «لئون» و «عنصر پنجم» ظاهر شود و به محبوبیت بالاتری برسد. گری اولدمن در سال 2011 برای بازی در فیلم «بندزن خیاط سرباز جاسوس» نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد اما رقابت را به ژان دوژاردن برای فیلم «آرتیست» باخت. از فیلم هایی که او در آن ها بازی کرده می توان: تاریک‌ترین ساعت، طلوع سیاره میمون ها، شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، بندزن خیاط سرباز جاسوس، کتاب عیلی، داغ ننگ و پاندای کونگ‌فوکار 2 را نام برد. او همچنین در مجموعه فیلم های هری پاتر در نقش سیریوس بلک بازی کرده است. او یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه اسکار در کارنامه اش دارد. او تا بحال 5 بار ازدواج کرده است و اکنون با همسر پنجمش زندگی می کند.

عکس‌های گری اولدمن

167
خبرهای مرتبط
گریم های سنگین و عجیب بازیگران هالیوود
گاهی گریم بازیگران تا حدی عجیب و سنگین است که تا بعد از اتمام فیلم و دیدن اسامی آنها را تشخیص نخواهید داد.
گزارش تصویری اختتامیه جشنواره فیلم کن 2018
عکس‌های بهناز جعفری، سولماز پناهی، کریستن استوارت، کیت بلانشت، هیروکازو کورئیدا، اسپایک لی، لئا سیدو در اختتامیه جشنواره فیلم کن 2018
تغییر شکل عجیب ۱۰ بازیگر برای ایفای نقش در فیلم
رژیم های چاقی با وعده های بسیار زیاد و حجیم و یا رژیم های لاغری طاقت فرسا، گریم های سنگین و زمان بر و تغییرات ظاهری خارج از تصور. اینها بخش از سختی هایی است که هنرپیشه ها برای بازی در بعضی از نقش های خود ...
انتقاد همسر سابق گری اولدمن از آکادمی اسکار
دنیا فیرونتینو پس از اهدای اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد با انتقاد از آکادمی نوشت:« چه بر سر جنبش MeToo آمد؟»
برندگان اسکار 2018 اعلام شد/ صدرنشینی شکل آب
لیست برندگان اسکار 2018 اعلام شد. فیلم شکل آب با 4 جایزه اسکار صدرنشین نودمین دوره از مراسم اسکار شد. بعد از آن دانکرک برنده 3 جایزه، تاریک ترین ساعت و انیمیشن کوکو هرکدام برنده 2 جایزه شدند.
نگاهی به گذشته و حال برخی از نامزدهای اسکار 2018
با نزدیک شدن به ایام جوایز اسکار نگاهی به برخی از نامزدهای اسکار امسال در گذشته و حال می اندازیم.
برندگان جایزه بفتا۲۰۱۸/ «فروشنده» اصغر فرهادی از دریافت جایزه بازماند
هفتاد و یکمین مراسم جوایز بفتا دیشب در حالی برگزار شد که فیلم فروشنده اصغر فرهادی در لیست نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان بود اما از دریافت این جایزه باز ماند.
نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند
نامزدهای نودمین جایزه اسکار ۲۰۱۸ صبح سه شنبه در بیست و چهار بخش اعلام شد و« شکل آب» با نامزدی در ۱۲ بخش پیشتاز اسکار ۲۰۱۸ شد.