ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

علی حاتمی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیعلی حاتمی
درباره منعلی حاتمی متولد 1323 تهران، فارغ التحصیل از دانشکده هنر های دراماتیک است. وی فعالیت سینمایی را سال 1341 با نگارش فیلمنامه فیلم های کوتاه تلویزیونی آغاز کرد. او همسر زری خوشکام (بازیگر قدیمی سینما) و پدر لیلا حاتمی (بازیگر) است. حاتمی در 14 آذر 1375 به دیدار حق شتافت.
خبرهای مرتبط
بهترین فیلم های علی حاتمی به انتخاب کاربران سلام سینما
به بهانه تولد علی حاتمی نگاهی انداخته‌ایم به پنج فیلم برتر او از نظر کاربران سلام سینما: «مادر»، «دلشدگان»، «سوته دلان»، «کمال الملک» و «حاجی واشنگتن».
کارگردانانی که قبل از سی سالگی فیلم مهم خود را ساخته‌اند
شش کارگردان سینمای ایران و فیلم‌ مهمشان که قبل از سی سالگی ساخته شده است. مثلا مسعود کیمیایی «قیصر» را در بیست و هشت سالگی می‌سازد.
روایت جمشید مشایخی از علت مرگ غلامرضا تختی/ ویدیو
جمشید مشایخی درباره مرگ غلامرضا تختی گفت: شهلا همیشه جهان پهلوان تختی را مسخره می کرد. تختی اگر با این خانم زندگی می کرد یا طلاقش می داد تختی نبود اگر خودش را می کشت تختی بود.
روایت زهرا حاتمی، همسر علی حاتمی از ازدواجش و مشکلات ساخت «هزاردستان»
روایت زهرا حاتمی، همسر علی حاتمی از ماجرای ازدواجش و مشکلات ساخت و پشت صحنه سریال «هزاردستان»
سینمای علی حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات
درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی، مسعود کیمیایی، فریدون ...
افشاگری کتایون از پشت‌ پرده سینمای قبل از انقلاب/ از شایعه رابطه بهروز وثوقی با خواهر شاه تا قهر با ملک مطیعی
کتایون امیر ابراهیمی: آن روزها می‌گفتند که بهروز وثوقی با خواهر شاه رابطه عاشقانه دارد، اما به نظر من این حرف‌ها تنها شایعاتی بود./ با ناصر ملک مطیعی قهر کردم...
تصویرهای به یادماندنی از ناصر ملک مطیعی فقید در تاریخ سینمای ایران
کارنامه کاری این ستاره سینما را باید به سه بخش متفاوت تقسیم کرد. سه تصویر متفاوتی که تاریخ سینما از او به یاد می‌آورد:‌ملک مطیعی جوان، مرد جاافتاده و ناصرخان میانسال و پا به سن گذاشته.
5 مادرانه برتر تاریخ سینمای ایران
وب سایت سلام سینما برای بزرگداشت روز مادر به بررسی پنج اثر برتر سینمای ایران پرداخته که موضوعاتی حول حوش مادر را روایت می کنند این رتبه بندی بر اساس تعداد رای های مخاطبین وب سایت در سایت سلام سینما می ...