ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مسعود کیمیایی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیمسعود کیمیایی
درباره منمسعود کیمیایی متولد 1320 تهران است. وی حرفه فیلمسازی را با دستیاری ساموئل خاچیکیان در فیلم «خداحافظ تهران» آغاز کرد. او نخستین تجربه حرفه ای خود را در فیلم «بیگانه بیا» آموخت. کیمیایی با ساختن فیلم «قیصر» گام در مسیر دیگر نهاد، در حقیقت کیمیایی را می توان آغازگر موج نوی سینمای ایران نامید. وی جزو فیلمسازانی است که به سینمای داستان پرداز تعلق دارد. شاخصه کیمیایی معرفی تعداد زیادی بازیگر به سینمای ایران است. از دیگر فعالیت های وی می توان به داستان نویسی نیز اشاره کرد.

عکس‌های مسعود کیمیایی

38

فیلم‌های مسعود کیمیایی

نویسنده(29 فیلم)
تهیه کننده(14 فیلم)
تدوین(4 فیلم)
طراح صحنه و لباس(3 فیلم)
سرمایه گذار(2 فیلم)
دستیار کارگردان(2 فیلم)
طراح لباس(2 فیلم)
تیتراژ(1 فیلم)
با تشکر از(1 فیلم)
ساخت آنونس(1 فیلم)
طراح صحنه(1 فیلم)
طراح دکور(1 فیلم)
خبرهای مرتبط
تجمع هنرمندان برای حمایت از مردم جنوب کشور
امروز چهارشنبه ۳۰ تیر تجمعی مسالمت‌آمیز از سوی سینماگران در پارک‌ هنرمندان تهران و در حمایت از مردم جنوب کشور که با مشکل بی‌آبی مواجه هستند، برگزار شد.
تقدیم شب موریکونه به مسعود کیمیایی
اركستر سمفونيك آوام به رهبری سينا خير آبادی و تهيه كنندگی علی اوجی و حمایت نوای کلاویه، شب موريكونه را به مسعود كيميايی تقديم ميكند.
مهم ترین تولیدات سینمای ایران در روزهای کرونا
معرفی مهم ترین فیلم های ایرانی که این روزها در دوران کرونایی سال ۹۹ در دست تولید قرار دارند و وارد مرحله ساخت شده‌اند. فیلم های اصغر فرهادی، رضا میر کریمی و مانی حقیقی از جمله این فیلم ها هستند.
چک دستمزد پوری بنایی برای بازی در «قیصر» مسعود کیمیایی
تصویر چک قدیمی و پاره پوره دستمزد پوری بنایی بازنشر شده که بوی گذشته‌ها را می‌دهد و خاطرات شیرین تماشای «قیصر» مسعود کیمیایی را برایمان زنده می‌کند.
انتقاد تند تهیه کننده «خون شد»: باید موقعیت شهاب حسینی را به ما هم می دادند+ ویدیو
انتقاد تند جواد نوروزبیگی، تهیه کننده «خون شد» در سینمای رسانه جشنواره: آقای کیمیایی از جشنواره فیلم فجر دل‌آزرده است + ویدیو
لغو نشست خبری فیلم جدید مسعود کیمیایی
نشست خبری فیلم «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی در سینمای رسانه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لغو شد.
صحبت های جنجالی شهاب حسینی در جشنواره فجر 38+ ویدیو
ویدیو صحبت های جنجالی و طولانی شهاب حسینی در جشنواره فیلم فجر/ از حمله تند و بی سابقه به مسعود کیمیایی تا صحبت درباره بهروز وثوقی و نامه به رئیس جمهور
انصراف مسعود کیمیایی از جشنواره فجر/ مخالفت تهیه‌کننده فیلم
انصراف مسعود کیمیایی از جشنواره فیلم فجر سی و هشتم: من همیشه سمت مردم بوده ام.+ مخالفت تهیه‌کننده «خون شد» با تصمیم کیمیایی + ویدیو