عباس عالی زاده

بازیگر

عباس عالی زاده از بازیگران کودک و نوجوان بااستعداد سینمای ایران است. مهم‌ترین نقش‌آفرینی او کاراکتر «بشیرو» در فیلم «به خاطر هانیه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد بوده است.

این بازیگر زاده استان بوشهر است.

بیوگرافی عباس عالی زاده

عباس عالی‌زاده متولد بوشهر در سال ۱۳۷۳ با بازی در نقش «بشیرو» در فیلم «به‌خاطر هانیه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد به شهرت رسید.
بازی روان و زیبای عباس عالی زاده در نقش «بشیرو» در این فیلم موردتوجه مخاطبان و منتقدین قرار گرفت.

عباس عالی زاده

 

داستان فیلم به خاطر هانیه

داستان این فیلم روایتگر مردم «تنگک» در استان بوشهر است. ناخدا علو با چندین مرد دیگر برای صید ماهی به دریا می‌روند، همه به‌غیراز ناخدا علو در دریا غرق می‌شوند و مردم آن منطقه ناخدا را باعث مرگ عزیزان خود می‌دانند.
طی یک درگیری بین بعضی از مردم و ناخدا و خانواده‌اش، دختر ناخدا که هانیه نام دارد فلج می‌شود. همین ماجرا باعث می‌شود که ناخدا و خانواده‌اش از تنگک بروند. ناخدا برای شفای دخترش هانیه نذر می‌کند که شب عاشورا تا صبح دمام بزند اما نمی‌تواند نذرش را ادا کند و فوت می‌کند.
پسر نوجوانش که «بشیرو» نام دارد به نیت اینکه خواهرش هانیه شفا بگیرد، گهواره حضرت علی‌اصغر را برای مراسم عاشورا به تنگک می‌آورد. او در بین راه با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود و سختی‌های زیادی را به جان می‌خرد و در نهایت نذر پدر را ادا می‌کند.

 

عباس عالی زاده بازیگر نقش بشیرو در فیلم به‌ خاطر هانیه

کیومرث پوراحمد کارگردان این فیلم در این باره می‌گوید: «من و مدیر تولید باهم به بوشهر رفتیم، مدیر تولید گفت اول به حوزه هنری برویم، چون فیلم برای حوزه هنری بود. وقتی آنجا رسیدیم خبری نبود و یک روحانی پشت میز بود. مدیر تولید به آن آقا گفت که ما به چه چیز‌هایی نیاز داریم. 
وقتی حرف‌هایمان تمام شد و می‌خواستیم خارج شویم، گفت بازیگر نمی‌خواهید؟ من چیزی نگفتم اما مدیر تولید گفت چرا می‌خواهیم. پرسید چه بازیگری؟ گفتم یک بازیگر حدودا ۱۳ساله، کمی تنومند و با اعتماد به نفس و باهوش. 
گفت دارم! ‌همین امشب زنگ می‌زنم که بیاید بوشهر، گفتم این‌وقت‌شب بچه را اذیت نکن، گفت نه این بچه دایی‌اش همین‌جا زندگی می‌کند و بعد آدرس داد، گفت مغازه دایی‌اش اینجاست و اگر تعطیل بود خانه‌اش کنار مغازه‌اش است. خلاصه بعد از انجام کارها، شب خسته‌وکوفته داشتیم می‌رفتیم هتل، ناگهان گفتم این بچه حتما آمده و منتظر ماست. به آدرسی که آن آقا داده بود رفتیم، نگاه کردم در آستانه درب خواربارفروشی یک پسر بچه‌ای ایستاده، جلوتر که رفتم دیدم خودش است، خود «بشیرو» بعد گفتم باید امتحانش کنم. به او گفتم اومدی فیلم بازی کنی؟ و او هم با لهجه جنوبی گفت بله! من به شوخی به شکمش زدم و او گفت برای چه می‌زنی نامرد! گفتم نه به بوشهری بگو: گفت سی چی می‌زنی گردن خور، دیدم این خودش است و من همان شب «بشیرو» را برای فیلمم انتخاب کردم.» 

 

نقش‌آفرینی در سریال سرنخ

عالی‌زاده در یکی از اپیزود‌های سریال «سرنخ» به کارگردانی و نویسندگی کیومرث پوراحمد با لهجه بوشهری بازی کرده است. علاوه بر این، او در یک تله‌فیلم به کارگردانی برادر کیومرث پوراحمد، مهرداد پوراحمد نیز نقش‌آفرینی کرده است.

بستن

عکس‌های عباس عالی زاده

عباس عالی زاده در فیلم «به خاطر هانیه»
عباس عالی زاده در فیلم تلویزیونی «به خاطر هانیه»
عباس عالی‌زاده و کیومرث پوراحمد در پشت‌صحنه «به خاطر هانیه»
مهوش افشارپناه و عباس عالی زاده در فیلم «به خاطر هانیه»
عباس عالی زاده در «به خاطر هانیه»
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان
پوستر به خاطر هانیه
۸.۲ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما