ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

هدایت هاشمی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیهدایت هاشمی
درباره منهدایت هاشمی متولد 1353 سبزوار، کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش. وی از سال 77 فعالیت حرفه ای خود را در تئاتر همزمان با ورود به دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران آغاز کرد. در سال 83 در فیلم یک بوس کوچولو ساخته بهمن فرمان آرا پا به عالم سینما گذاشت. سپس در سال 86 در فیلم آرام باش و تا هفت بشمار ساخته رامتین لوافی پور و فیلم خاک آشنا ساخته بهمن فرمان آرا بازی در سینما را ادامه داد. او همچنین در سال 87 پس از حضور موفق در تئاتر افرا به کارگردانی بهرام بیضایی برای بازی در نقش کارگردان در فیلم وقتی همه خوابیم انتخاب شد و در همان سال فیلم دیگری را به نام سوت قرمز کوچک برای بابک شیرین صفت بازی کرد. عمده فعالیت های وی در تئاتر حرفه ای متمرکز بوده و وی در زمینه تدریس نیز سابقه ای طولانی دارد، که از جمله می توان به تدریس متوالی اش در مؤسسه کارنامه از سال 81 تاکنون اشاره کرد.

عکس‌های هدایت هاشمی

56
خبرهای مرتبط
بازیگرانی که نقش روحانی بازی کردند
معرفی بازیگرانی که در فیلم های ایرانی نقش یک آخوند را ایفا کردند. از شخصیت های کمیکی مانند رضا مارمولک با بازی پرستویی تا شخصیت هایی جدی مانند فرهاد اصلانی در یه حبه قند.
«پدران» اولین همکاری سینمایی هدایت هاشمی و همسرش مهشید ناصری
هدایت هاشمی: فیلم «پدران» اولین همکاری سینمایی جدی با همسرم مهشید ناصری کار متفاوتی را برایم رقم زد.
سالم صلواتی «پدران» را جلوی دوربین برد
پدران جدیدترین فیلم سینمایی صلواتی پس از «زمستان آخر» است که فیلمبرداری آن آغاز شده و هم اکنون در شهر همدان و حوالی آن ادامه دارد.
«معاون وزیر» سریال «زوج و فرد» کیست؟
تهیه‌کننده سریال نوروزی «زوج یا فرد» درباره یکی از کاراکترهای این سریال که در نقش معاون وزیر ایفای نقش می‌کند، در پاسخ به اینکه آیا این کاراکتر ما به ازای بیرونی دارد یا خیر، توضیحاتی را مطرح کرد.