ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

احسان جوانمرد

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیاحسان جوانمرد
درباره مناحسان جوانمرد متولد سال 1359 در الشتر، نویسنده است. او دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی است و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دارد. احسان جوانمرد فعالیت نویسندگی را در تلویزیون، با تله فیلم «غبار زمان» به کارگردانی خسرو معصومی در سال 1389 آغاز کرد. از سریال‌های تلویزیونی او می‌توان به نویسندگی «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی ابوالفضل احمدیان، «دو روی سکه» به کارگردانی مسعود عسکری، «هفت سنگ»به کارگردانی علیرضا بذرافشان، «گمشدگان» به کارگردانی رضا کریمی و سریال «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد اشاره کرد. احسان جوانمرد، تندیس بهترین فیلمنامه مجموعه نمایشی را برای سریال «بانوی عمارت» از جشنواره جام جم در سال 1397 دریافت کرد. سریال «بانوی عمارت» اولین اثر تاریخی او بود. از کارهای تله فیلم احسان جوانمرد نیز می‌توان به نویسندگی فیلم‌های «غبار زمان» به کارگردانی خسرو معصومی، «آبی آسمانی» به کارگردانی بهمن زرین پور و «نفر هفتم» به کارگردانی داریوش ربیعی اشاره کرد
خبرهای مرتبط
فهرست کامل برندگان نوزدهمین دوره جشن حافظ
نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ که تنها جشن خصوصی سینما و تلویزیون محسوب می‌شود، روز پنجشنبه بیستم تیرماه در برج میلاد برگزار شد.
«بانوی عمارت»؛ شباهت‌ها از «شهرزاد» تا «بازی‌های تاج و تخت»
شباهت برخی بخش‌های «بانوی عمارت» به سریال «بازی تاج و تخت» برای این مجموعه حاشیه‌ساز شد و نویسنده‌ی این سریال اعلام کرد که این اتفاق آگاهانه نبوده است.
آیا داستان سریال «بانوی عمارت» واقعی است؟
آیا داستان فخرالزمان و شازده ارسلان در سریال «بانوی عمارت» در تاریخ واقعی وجود دارد؟