ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یون یو جونگ

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگییون یو جونگ
درباره منمحبوب قلب‌ها، یون یو جونگ (Yuh Jung Youn) بازیگر افسانه‌ای است که به مدت پنج دهه در فیلم‌ها و سریال های شناخته شده‌ی کره به ایفای نقش پرداخته است، اولین بازیگر کره‌ای که موفق به دریافت جایزه‌ی اسکار در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم میناری(2020) شد. یون یو جونگ متولد 19 اوت 1947 در کره‌ی جنوبی است. همسرش، جو نام یونگ نام داشت که از سال 1974 تا 1987 با یکدیگر زندگی کردند. او دو فرزند دارد. یون یو جونگ در دانشگاه هنیانگ به تحصیل پرداخت. وی بعد از این که برای نقشش در فیلم «زنی از جنس آتش»(Woman of Fire) در سال 1971 برنده‌ی جایزه‌ی «اژدهای آبی» شد، برای مهاجرت به آمریکا از بازیگری دست کشید. یون یو جونگ ده سال بعد به کره بازگشت، آن هم چه بازگشتی! در فیلم‌هایی مانند «زن خوب وکیل»(A Good Lawyer's Wife)، «مزه‌ی پول»(The Taste of Money) و «بانوی باکچس»(The Bacchus Lady) خوش درخشید. بعد از سرآغازی فروتنانه، وی در بیش از هشتاد سریال و نزدیک به سی فیلم نقش های ماندگاری را از خود به جا گذاشته و جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. یون یو جونگ نه تنها در سینما و تلویزیون قوی ظاهر شده بلکه در صنعت مد هم شناخته شده است. وی به عنوان یک آیکون مد در کره به حساب می‌آید. او به زبان‌های کره ای و انگلیسی نیز مسلط است. بازی یون یو جونگ به عنوان مادربزرگ نامتعارف «سونجا» در فیلم «میناری»(Minari)، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. وی همچنین در فیلم‌های آمریکایی دیگر چون «حسی»(Sense8) به کارگردانی «اندی واچوفسکی»، «مین یونگ»(Min-Jung) و سریالی جدید تحت عنوان «پاچینکو»(Pachinko) برای «اپل» به ایفای نقش پرداخته است. در سال 1966 در تئاتر هم فعالیت کرده است. از آن موقع تاکنون بیش از 130 کار تلویزیونی و سینما در کارنامه‌ی هنری خود دارد.

عکس‌های یون یو جونگ

6

فیلم‌های یون یو جونگ

خبرهای مرتبط
شگفتی ‌ها و بی توجهی ها در مراسم اسکار 2021
بعد از تمام گمانه ‌زنی‌ها درباره‌ی نود و سومین مراسم اسکار، اسامی برند‌گان در بخش بهترین بازیگری همه را غافلگیر کرد.
تاریخ‌ سازی ستاره کره‌ ای فیلم میناری، یون یو جونگ در اسکار
ستاره‌ی فیلم میناری(Minari) یون یو جونگ اولین بازیگر کره‌ای در تاریخ اسکار شد که این جایزه‌ را با خود به خانه می‌برد.
گزارش تصویری از جوایز اسکار 2021
عکس‌ های کلویی ژائو، گلن کلوز، برد پیت، الیویا کلمن، مارگو رابی، ریز احمد و همسرش در نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار (oscar 2021)
اسامی برندگان جوایز اسکار 2021
اسامی برندگان نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار(oscar 2021) اعلام شد./ جایزه بهترین فیلم اسکار به سرزمین خانه به دوش ها(Nomadland) رسید.