آنا د آرماس

بازیگر

متولد 30 آپریل 1988 در کوبا، بازیگر است. پدرش رامون، شغل‌های مختلفی از جمله معلمی و متصدی بانک داشته است.  آنا د آرماس در 16 سالگی برای اولین بار در یک فیلم سینمایی به نام «Virgin Rose» محصول سال 2006، ظاهر شد. در سال 2015 در فیلم «Knock Knock» حضور یافت. وی با بازی در فیلم «چاقوکشی» (Knives Out) بسیار درخشید. از دیگر فیلم‌های آنا د آرماس می‌توان به «No Time to Die» در سال 2020، «Yesterday» در سال 2019 و «Exposed» محصول سال 2016 اشاره کرد.

بیوگرافی آنا د آرماس

آنا سلیا د آرماس کاسو (ana ˈselja de ˈarmas ˈkaso) بازیگر کوبایی و اسپانیایی، در روز 30 آوریل 1988 در کشور کوبا شهر هاوانا متولد شد و در شهر کوچک سانتا کروز دل نورته بزرگ شد. 
او فعالیت بازیگری خود را در کشور خودش کوبا آغاز کرد و در همین کشور در فیلم درام و عاشقانه‌ی «گل رز از فرانسه» (Una rosa de Francia) در نقش اصلی ظاهر شد. 

انا د آرماس

 

خانواده آنا د آرماس

آنا د آرماس پدربزرگ و مادربزرگ مادرش از اسپانیا به کوبا مهاجرت کرده بودند. پدرش رامون در شغل‌های گوناگونی مانند مدیر بانک، معلم، مدیر مدرسه و معاون شهردار شهر فعالیت داشت. رامون قبلاً در یکی از دانشگاه‌های شوروی فلسفه خوانده بود. 

مادر انا د آرماس

 

مادرش آنا در بخش منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش شاغل بود. آنا د آرماس یک برادر بزرگتر به نام خاویر دارد که در نیویورک ساکن است و به کار عکاسی می‌پردازد. خاویر در سال 2020 به دلیل موضع انتقادی‌اش درباره فرمان 349 و ارتباطش با هنرمندان تحت نظارت دولت، توسط پلیس کوبا مورد بازجویی قرار گرفت.

 

دوران بسیار دشوار اما شاد کودکی آنا د آرماس

آنا د آرماس در شکورش کوبا و در دوران کودکی‌اش در وضعیتی و شرایطی بزرگ شد که غذا جیره‌بندی شده بود و سوخت به قدر کافی نبود و برق اغلب قطع می‌شد و مردم ساعات زیادی از روز و شب را در تاریکی و نبود برق زندگی می‌کردند اما جالب است که او خودش می‌گوید که دوران کودکی‌اش دوران شاد و خوبی برایش بود! 

انا د ارماس

 

دوران محدود نوجوانی و آغاز بازیگری آنا د آرماس

آنا د آرماس در نوجوانی دسترسی به اینترنت نداشت و اطلاعات کمی از فرهنگ کشورهای خارجی داشت. او فقط مجاز بود که در روز شنبه و روز جشن فیلم یکشنبه به تماشای بیست دقیقه کارتون بنشیند. 
خانواده‌اش حتی ویدیو یا دی وی دی پلیر نداشتند و او فیلم‌های هالیوودی را در خانه‌ی همسایه تماشا می‌کرد. آنا د آرماس مونولوگ‌های فیلم‌هایی را که تماشا می‌کرد، در برابر آینه حفظ می‌کرد و آن‌ها را تمرین می‌کرد. 

آنا د آرماس

 

تصمیم به بازیگری و تحصیل در رشته تئاتر

او در سن 12 سالگی در سال ۲۰۰۰ سرانجام تصمیم گرفت بازیگر شود. دو سال بعد در سال 2002 و در سن 14 سالگی در تست بازیگری قبول شد و به تئاتر ملی هاوانا پیوست و در رشته تئاتر فارغ‌التحصیل شد.

 

زندگی شخصی آنا د آرماس 

آنا د آرماس و مارک کلوتت

آنا د آرماس طی مراسمی و به دور از چشم‌های مردم، در کوستا براوا و در سال ۲۰۱۰ با مارک کلوتت رابطه برقرار کرد و در سال ۲۰۱۱ با هم ازدواج کردند. آن‌ها در طول دو سال رابطه‌ای پر فراز و نشیب داشتند و سرانجام کلوتت دو سال بعد، جدایی‌اش از آنا د آرماس را اعلام کرد. 

آنا د آرماس

 

آنا د آرماس و دیوید ویکتوری

سپس آنا د آرماس به زادگاهش کوبا پناه برد و مدتی را در آن‌جا استراحت کرد. او از اواسط سال ۲۰۱۳ تا اواسط سال ۲۰۱۴ با دیوید ویکتوری (کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسپانیایی) رابطه داشت و بعد از یک سال رابطه‌شان به هم خورد. یک سال بعد، رابطه‌ای کوتاه (از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶) با فرانکلین لات (عامل استعدادیابی آمریکایی) نامزد بود. سپس از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ با آلژاندرو پینیرو بلو (نقاش کوبایی) ازدواج کرده بود. 

انا د آرماس

 

آنا د آرماس و بن افلک

در پاییز ۲۰۱۹ وقتی که آنا د آرماس ۳۲ ساله بود، با بن افلک ۴۸ ساله (بازیگر و کارگردان هالیوودی) در پشت صحنه فیلم «آب عمیق» (که هم‌بازی بودند) با یک‌دیگر آشنا شدند. بن افلک و آنا د آرماس در دوران پاندمی کووید ۱۹ چندین مرتبه در لس‌آنجلس در کنار یک‌دیگر دیده شدند. آنا د آرماس در ماه آوریل با انتشار تصویری در اینستاگرام این رابطه را تأیید کرد. آن‌ها از اواخر تابستان با هم زندگی می‌کنند. اما این رابطه نیز دوام نیاورد و در ژانویه ۲۰۲۱ از هم جدا شدند. 

آنا د آرماس و بن افلک

 

نخستین بازی آنا د آرماس در یک فیلم اسپانیایی

اولین تجربه‌ی بازیگری د آرماس در سال ۲۰۰۶ و در سن ۱۶ سالگی بازی در فیلم رمانتیک و اکشن و جنسی و اسپانیایی «گل رز از فرانسه» (Una rosa de Francia) به کارگردانی مانوئل گوتیرز آراگون، در نقش اصلی ماری و در کنار بازیگر اصلی دیگر اکلس گونزالس بود. 

آنا دی آرماس در فیلم گل رز فرانسوی

 

چه شد که در «گل رز از فرانسه» بازی کرد؟

یکی از بازیگران کوبایی به نام خورخه پروگوریا پس از دیدار با آنا د آرماس در هنگام شرکت در جشن تولد با دخترانش، به مانوئل گوتیرز پیشنهاد کرد که آنا د آرماس را برای نقش اصلی ماری در فیلم در نظر بگیرد. مانوئل نیز از مدرسه تئاتر آنا د آرماس بازدید کرد و در طول تست بازیگری، به آنا د آرماس گفت که نقش از آن اوست.  

 

تور تبلیغاتی آنا د آرماس به اسپانیا

آنا د آرماس به عنوان بخشی از یک تور تبلیغاتی برای فیلم «گل رز از فرانسه» به اسپانیا سفر کرد و در آن‌جا به خوان لانجا، که بعداً نماینده اسپانیایی او شد، معرفی شد و به دنبالش در در سال ۲۰۰۷ در دو فیلم بازی کرد: فیلم درام El edén perdido مانوئل استودیلو و در نقش فرعی گلوریا، و فیلم درام و علمی-تخیلی کوبایی «مادریگال» (Madrigal) به کارگردانی فرناندو پرز و در نقش استلا ماریس. 

آنا د آرماس

 

مهاجرت آنا د آرماس به اسپانیا

آنا د آرماس وقتی که در کوبا مشغول تحصیل در تئاتر بود، ماه‌ها قبل از ارائه‌ی پایان‌نامه‌اش دوره چهار ساله‌ی تحصیل را ترک کرد؛ چرا که فارغ‌التحصیلان کوبایی اجازه نداشتند بدون تکمیل سه سال خدمت اجباری به جامعه از کشور خارج شوند. به همین خاطر در سن 18 سالگی با گرفتن تابعیت اسپانیایی از طریق پدربزرگ و مادربزرگ مادری‌اش به مادرید مهاجرت کرد تا حرفه بازیگری را پی بگیرد.

 

اولین پیامد مهاجرت آنا د آرماس به اسپانیا

دو هفته پس از ورود به مادرید، با مدیر بازیگران (لوئیس سان نارسیسو) که بازی‌اش را در فیلم «گل رز از فرانسه» دیده بود دیدار کرد و نتیجه‌ی این دیدار این بود که دو ماه بعد، او را در نقش کارولینا برای فیلم درام نوجوانان «مدرسه شبانه‌روزی» (El Internado) برگزید. 

آنا د آرماس

 

آنا د آرماس به مدت شش فصل از سال 2007 تا 2010 در این سریال محبوب بازی کرد و به خاطر این بازی، یک چهره مشهور در اسپانیا شد. 

 

 تکراری بودن نقش‌های آنا د آرماس

با این‌که سریال «مدرسه شبانه‌روزی» بسیار محبوبیت داشت اما آنا د آرماس احساس کرد که نقش‌هایش تکراری شده است و عمدتاً نقش‌هایی به او پیشنهاد می‌شود که متناسب با فضای سنین نوجوانی است. به همین خاطر درخواست کرد که در فصل دوم تا آخرین فصل از سریال خارج شود.

در سال ۲۰۰۹ وقتی که وقفه‌ای در فیلم‌برداری سریال اسپانیایی «مدرسه شبانه‌روزی» رخ داده بود، در کمدی موفقیت‌آمیز و پرفروش «سکس، مهمانی و دروغ» (Mentiras y Gordas) به کارگردانی آلفونسو آلباسته و دیوید منکس و در نقش اصلی کارولا بازی کرد. 

آنا د آرماس

 

سفر آنا د آرماس به نیویورک و بازگشت دوباره به اسپانیا

آنا د آرماس به نیویورک رفت و پس از گذراندن چند ماه زندگی در این شهر اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کرد اما طبق پیشنهادی که به او کردند مبنی بر این‌که در یک سریال بازی کند، به اسپانیا بازگشت. 
پس از بازگشت به اسپانیا بلافاصله وارود پروژه‌ی سریال اسپانیایی شد و در هفده قسمت از سریال درام و تاریخی «افسانه هیسپانیا» (Hispania, la leyenda) ظاهر شد. 

انا د آرماس

 

او سپس در سال ۲۰۱۱ در فیلم‌ ترسناک El callejón  به کارگردانی و نویسندگی آنتونیو تراشوراس در نقش اصلی رزا ظاهر شد. یک سال بعدش نیز در فیلم اسپانیایی کوتاه «سگ چینی» (Perrito Chino) حضور یافت.

 

آنا د آرماس در سال 2014 در دو فیلم بازی کرد

ـ فیلم اسپانیایی «به ‌خاطر چند بوسه» (Por un puñado de besos) به کارگردانی دیوید منکس و در کنار مارتین ریواس حضور پیدا کرد.

ـ فیلم ترسناک آمریکایی «آنابل» (Annabelle) به نویسندگی گری دابرمن و کارگردانی جان آر. لئونتی. 

فیلم ترسناک آنابل

 

یک سال دوری از بازیگری و مهاجرت آنا د آرماس به لس آنجلس

آنا د آرماس حدود سه سال از بازیگری دور بود و در کارگاه‌های شرکت تئاتر توماز پاندور مادرید شرکت کرد اما کم‌کم به علت این دوری، بسیار مضطرب شد و سرانجام تصمیم گرفت به لس آنجلس نقل مکان کند.

 

شروع بازیگری آنا د آرماس از صفر

هنگامی که برای اولین بار در اواخر ۲۰۱۴ یا اوایل ۲۰۱۵ وارد لس آنجلس شد، مجبور شد فعالیتش را دوباره از صفر آغاز کند. چهار ماه به صورت تمام‌وقت به آموزش انگلیسی پرداخت و هرگز مایل نبود که نقش‌های تکراری قبلی را بازی کند.

آنا د آرماس

 

اولین بازی آنا د آرماس در هالیوود

او در سال ۲۰۱۵ در اولین اکران هالیوودی‌اش، در تریلر ترسناک «تق تق» (Knock Knock) به کارگردانی الی راث در مقابل کیانو ریوز و در نقش جنسیس بازی کرد.

آنا د آرماس در فیلم تق تق

 

پیشنهاد کیانو ریوز به آنا د آرماس

کیانوز ریوز پس از بازی در «تق تق»، آنا د آرماس را دعوت کرد تا در یک نقش اسپانیایی‌زبان در فیلم هیجان‌انگیز «دختر خدا» (Daughter of God) که خودش نیز در آن ایفای نقش کرده و تهیه‌کننده‌اش نیز بود، بازی کند اما بنا به عللی، نقش اصلی دی آرماس کاهش یافت. این فیلم سرانجام با عنوان «افشا» (Exposed) در سال 2016 منتشر شد. 

آنا د آرماس در فیلم دختر خدا

 

در همین سال ۲۰۱۶ در سه فیلم حضور پیدا کرد

ـ فیلم آمریکایی زندگینامه‌ای، جنایی و کمدی-درام «سگ‌های جنگ» (War Dogs) با نام اولیه‌ی «اسلحه‌ها و رفقا» به کارگردانی تاد فلیپس ظاهر شد. 

انا د آرماس در فیلم سگ های جنگی

 

ـ فیلم «سگ‌های جنگی» به کارگردانی تاد فیلیپس در نقش مکمل و در مقابل مایلز تلر به عنوان همسر یک دلال اسلحه بازی کرد. 

ـ فیلم زندگینامه‌ای «دست‌های سنگی» (Hands of Stone) به کارگردانی جاناتان یاکوبوویچ و در نقش همسر بوکسور پانامایی روبرتو دوران.

 

  نامزدی اسکار برای آنا د آرماس | بلید رانر 2049

در سال ۲۰۱۷ بعد از بازی در فیلم فرانسوی اکشن «فرامحرک» (Overdrive) به کارگردانی آنتونیو نگرت و نویسندگی مایکل برانت و درک هاس، در تریلر آینده‌نگر «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) ساخته دنیس ویلنوو در نقش مکمل جوی، دوست‌دختر هوش مصنوعی هولوگرافیک شخصیت رایان گاسلینگ حضور یافت. 

نامزدی اسکار برای انا د آرماس برای فیلم بلید رانر 2049

 

آنا د آرماس به خاطر بازی درخشانش در این نقش، برای اولین بار نامزد اسکار در رشته بهترین بازگیر مکمل شد. مارک کرمود از گاردین درباره بازی آنا د آرماس در فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» گفت: او گرمای سه بعدی را به شخصیتی می‌بخشد که اساساً یک طرح دیجیتالی است. 

 

یک سال دوری آنا د آرماس از بازیگری

آنا د آرماس در بیش‌تر ماه‌های سال ۲۰۱۸ را در زادگاهش کوبا گذراند و خانه‌ای شخصی برای خودش خرید و مدتی از بازیگری دور ماند و استراحت کرد. 

آنا د آرماس

 

اوج بازیگری آنا د آرماس

در سال ۲۰۱۹ به دنیای بازیگری بازگشت و در فیلم آمریکایی و معمایی «چاقوکشی» (Knives Out) که با نام «چاقوهای بی‌غلاف» نیز شناخته می‌شود، به کارگردانی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی ریان جانسن، در کنار دنیل کریگ چنان بازی درخشانی کرد که مفتخر به دریافت جایزه اسکار در رشته بهترین بازیگر مکمل شد. د آرماس در این فیلم، در نقش مارتا کابررا، پرستار مهاجر هارلن ظاهر شد که رابطه خوب و نزدیکی با هارلن داشت. 

آنا د ارماس در فیلم چاقوکشی

 

آنا د آرماس در سال ۲۰۱۹ در دو فیلم دیگر نیز بازی کرد

ـ در فیلم بریتانیایی جنایی و هیجان‌انگیز و اکشن «خبرچین» (The Informer) به کارگردانی آندریا دی استفانو و نقش مکمل همسر شخصیت جوئل کینامن. 

انا د ارماس

 

ـ فیلم کمدی-موزیکال «دیروز» (Yesterday) به کارگردانی دنی بویل و نویسندگی ریچارد کرتیس.

 

اولین بازی در وطنش کوبا

آخرین فیلم آنا د آرماس در سال ۲۰۱۹ پس از سال‌های طولانی (از زمان نوجوانی‌اش) در وطنش کوبا فیلم‌برداری شد. او در این سال، در فیلم درام «شبکه زنبور» (Wasp Network) به نویسندگی و کارگردانی اولیویه آسایاس در نقش همسر یکی از پنج کوبایی و در کنار ستارگانی چون ادگار رامیرز و پنه‌لوپه کروز و واگنر مورا بازی کرد. 

آنا د آرماس

 

آنا د آرماس در سال ۲۰۲۰ در دو فیلم ظاهر شد

ـ در فیلم آمریکایی و جنایی «منشی شب» (The Night Clerk) به نویسندگی و کارگردانی مایکل کریستوفر 

ـ در فیلم آمریکایی درام و زندگینامه‌ای «سرجیو» (Sergio) به کارگردانی کریگ بیکر که درباره دیپلمات سازمان ملل متحد، سرجیو ویرا دو ملو است. آنا د آرماس در این فیلم، در نقش کارولینا لاریره، مشاور اقتصادی سازمان ملل و دوست‌دختر سرجیو بازی کرده است. 

آنا د آرماس در فیلم سرجیو

 

بازی آنا د آرماس در جیمز باند

در سال ۲۰۲۱ بار دیگر با دنیل گریک هم‌بازی شد و در نقش یک مامور سیا کوبایی در فیلم جاسوسی «زمانی برای مردن نیست» (No Time To Die) به کارگردانی کری فوکوناگا بازی کرد. این بیست و پنجمین فیلم در مجموعه جیمز باند به ‌شمار می‌آید و اولین بار است که یک زن نقش باند را در جیمز باند بازی می‌کند. 

آنا د آرماس در فرش قرمز فیلم چاقوکشی

 

نقش‌آفرینی آنا د آرماس در مقابل بن افلک

در سال ۲۰۲۲ در تریلر روان‌شناختی اروتیک «آب عمیق» (Deep Water) به کارگردانی آدریان لین و در نقش اصلی زوجِ غیر رسمی و غیر قانونی بن افلک حضور یافت. 

آنا د آرماس در فیلم آب عمیق همراه با بن افلک


فیلم آمریکایی و زندگینامه‌ای «بلوند» (Blonde) به کارگردانی اندرو دامینیک، محصول ۲۰۲۲ و بر اساس رمانی از اندرو دامینیک است که زندگی مریلین مونرو (با بازی آنا د آرماس) ستاره گذشته هالیوود را نشان می‌دهد. آنا د آرماس و آدرین برودی نقش‌های اصلی این فیلم را بر عهده دارند. 

فیلم آمریکایی اکشن و مهیج «مرد خاکستری» محصصول ۲۰۲۲ و به کارگردانی آنتونی و جو روسو است که بر اساس فیلمنامه‌ای که با کریستوفر مارکوس و استفن مک فیلی نوشته شده است و اقتباس از رمانی به همین نام در سال 2009 توسط مارک ساخته شده است. آنا د آرماس در این فیلم، در نقش فرعی دنی میراندا بازی کرده است.

 

حواشی زندگی آنا د آرماس

ـ وقتی که برای نخستین بار درباره پروژه «چاقوکشی» و نقش پرستار مهاجر لاتین‌تبار با آنا د آرماس صحبت شد، او نسبت به ایده انقش یک پرستار لاتین کلیشه‌ای مشتاق نبود اما خیلی زود و پس از بازی در این نقش و گرفتن بازخوردها متوجه شد که شخصیت او خیلی بیش‌تر از آن چیزی است که او فکر می‌کرد. 

آنا د آرماس

 

ـ فوکوناگا کارگردان فیلم «زمانی برای مردن نیست» نقش و کاراکتر مامور سیا کوبایی را با در نظر گرفتن آنا د آرماس نوشت و نقش و شخصیت را به عنوان حبابی و بسیار غیرمسئولانه توصیف کرد.

ـ آنا د آرماس مدل مویی که برای بازی در جمیز باند از آن استفاده کرد، بسیار جذاب  بود. او خودش در این باره گفت که شکل و شمایل مو برای شخصیت درون چنین فیلمی خیلی تاثیر‌گذار است زیرا حرکت و اکشن زیادی در حال انجام است.

ـ آمادگی آنا د آرماس برای بازی در «زمانی برای مردن نیست» به اندازه‌ای نبود که خودش دنبالش بود. موهای او در حین فیلم‌برداری «بلوند» بود و فقط چند روز برای تمرین وقت داشت تا متناسب با فیلم‌نامه باشد. آن چند روزی که او برخی آموزش‌ها مثل آموزش اسلحه و طراحی صحنه‌ها را می‌گذراند، مطمئناً بسیار سخت بود. به هر حال، او به سرعت تمام تبدیل به یک مامور سیا می‌شود.

آنا دی آرماس

 

ـ بن افلک و نامزدش آنا دی آرماس در دوران قرنطینه‌ی کرونایی، در خیابان‌های لس‌آنجلس بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون ماسک به گشت و گذاری رمانتیک می‌پرداختند.

ـ دستهای سنگی اثری است که در کارنامه طلایی د آرماس کمترین امتیاز را داشته است فیلم با فروش پایینی همراه شد.


برخی جوایز و افتخارات آنا د آرماس

۲۰۱۸: نامزدی اسکار در رشته بهترین بازیگر مکمل زن، برای «بلید رانر 2049»

۲۰۲۰: نامزدی گلدن‌گلوب در رشته بهترین بازیگر زن، برای «چاقوکشی»

۲۰۲۱: برنده اسکار در رشته بهترین بازیگر مکمل زن، برای «چاقوکشی»


 

بستن

عکس‌های آنا د آرماس


پوستر فیلم «فرامحرک»(Overdrive)
پوستر فیلم سینمایی «فرامحرک»(Overdrive)
آنا دِ آرماس و ادگار رامیرز در فتوکال فیلم «دست‌ های سنگی»(Hands of Stone) در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن
ادگار رامیرز و آنا دِ آرماس در فیلم «دست‌ های سنگی»(Hands of Stone)
آنا دِ آرماس، ریان جانسون و کریس ایوانس در پشت صحنه  فیلم سینمایی «چاقوکشی» (Knives Out)
دنیل کریگ، کریس ایوانس، آنا دِ آرماس و  لاکیت استنفیلد در فیلم سینمایی «چاقوکشی» (Knives Out)
کریس ایوانس،  دنیل کریگ،  کاترین لانگفورد،  تونی کولت،  جیدن لیبرهر،  آنا دِ آرماس،  مایکل شنون،  کریستوفر پلامر،  لاکیت استنفیلد و جیمی لی کورتیس در فیلم سینمایی «چاقوکشی» (Knives Out)

ویدیو و مصاحبه تصویری

آنونس «خبرچین The Inform ...
پوستر فرامحرک
۶.۹۴ /۱۰

از مجموع ۵۹۹ رای

امتیاز شما
پوستر روح شده
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر دیروز
۷.۳۳ /۱۰

از مجموع ۳ رای

امتیاز شما
پوستر بلید رانر 2049
۷.۲۵ /۱۰

از مجموع ۳۴۴۱ رای

امتیاز شما
پوستر بلوند
۶.۳۸ /۱۰

از مجموع ۸ رای

امتیاز شما
پوستر مرد خاکستری
۷ /۱۰

از مجموع ۲ رای

امتیاز شما
پوستر چاقوکشی
۷.۶ /۱۰

از مجموع ۲۰ رای

امتیاز شما
پوستر زمانی برای مردن نیست
۸.۱۲ /۱۰

از مجموع ۸ رای

امتیاز شما
پوستر آب عمیق
۶ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر منشی شب
۷ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما
پوستر دست های سنگی
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر افشا
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر سگ های جنگی
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر تق تق
۶.۴ /۱۰

از مجموع ۵ رای

امتیاز شما
پوستر سرجیو
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر شبکه زنبوری
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما
پوستر خبرچین
۰ /۱۰

از مجموع ۰ رای

امتیاز شما