ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اصغر فرهادی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیاصغر فرهادی
درباره مناصغر فرهادی متولد 17 اردیبهشت 1351 در خمینی شهر است. وی فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا و کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس است. وی فعالیت در سینما را از سال 1365 با فعالیت در انجمن سینمای جوان اصفهان آغاز کرد. فرهادی هنر خود را تاثیریافته از آثار ویتوریو دسیکا، فدریکو فلینی، اینگمار برگمان، میکل‌آنجلو آنتونیونی، بیلی وایلدر و کریشتوف کیشلوفسکی می‌داند. وی اولین کارگردان تاریخ سینمای ایران می‌باشد که جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را از گلدن گلوب و اسکار دریافت کرد. خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم «درباره الی» و خرس طلایی جشنواره فیلم برلین برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» از دیگر دستاوردهای اوست. اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن 2016، جایزه بهترین فیلم‌نامه را برای نگارش فیلم‌نامه فیلم «فروشنده» دریافت کرد. وی برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در سال‌های 1384، 1387 و 1389 شده است. فرهادی در سال 2012 در لیست 100 متفکر جهان فارین پالیسی و 100 چهره تاثیر گذار از سوی مجله تایم قرار گرفت.

عکس‌های اصغر فرهادی

140
خبرهای مرتبط
نام اصغر فرهادی در کنار کارگردانان مطرح هالیوود
مجله انگلیسی Far Out، نام اصغر فرهادی را در کنار کارگردانان مطرح هالیوود در لیست «فیلمسازانی که فیلم بد نمی‌سازند» قرار داده است.
«قهرمان» اصغر فرهادی در لیست فیلم های احتمالی کن 2021
فیلم سینمایی قهرمان ساخته اصغر فرهادی در لیست فیلم هایی که احتمالاً در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ با هم رقابت خواهند کرد قرار گرفت.
مهم ترین تولیدات سینمای ایران در روزهای کرونا
معرفی مهم ترین فیلم های ایرانی که این روزها در دوران کرونایی سال ۹۹ در دست تولید قرار دارند و وارد مرحله ساخت شده‌اند. فیلم های اصغر فرهادی، رضا میر کریمی و مانی حقیقی از جمله این فیلم ها هستند.
صدور پروانه ساخت برای هشت فیلمنامه/ از فرهادی تا برزگر
فیلمنامه هایی مانند «قهرمان» به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی، «شیشلیک» به کارگردانی محمد حسین مهدویان و نویسندگی امیر مهدی ژوله پروانه ساخت گرفتند.
«قهرمان» اصغر فرهادی در شیراز با بازیگران بومی ساخته می شود
«قهرمان»‌ فیلم جدید اصغر فرهادی که یک تریلر روانشناسانه است، در شیراز جلوی دوربین می رود و اکثر بازیگرانش محلی و ناشناس هستند.
«قهرمان» فیلم جدید اصغر فرهادی
اصغر فرهادی فیلم جدیدش «قهرمان» را در ایران می سازد.
واکنش هنرمندان به سقوط هواپیمای اوکراینی
واکنش هنرمندان به سقوط هواپیمای اوکراینی و اعلام خبر «بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته...»
اصغر فرهادی میهمان جشنواره «هاینان» چین
جشنواره فیلم «هاینان» چین از حضور اصغر فرهادی سینماگر برنده اسکار ایرانی در این رویداد سینمایی خبر داد.