محمود کاکاوند

بازیگر
محمود کاکاوند، بازیگر و ورزشکار ایرانی بود. او تنها در فیلم سینمایی «سام و نرگس» به کارگردانی و نویسندگی ایرج قادری در سال 1379 به ایفای نقش پرداخت. محمود کاکاوند و محمدرضا گلزار، هردو برای اولین بار، بازیگری در سینما را در فیلم «سام و نرگس» در سال 1379 تجربه کردند. فیلم سینمایی «سام و نرگس» ابتدا «سام و بلقیس» نام داشت.

بیوگرافی محمود کاکاوند

محمود کاکاوند در فیلم «سام و نرگس» در نقش «عبد» برادر «نرگس» و دوست صمیمی «سام» بازی کرد.

این فیلم روایت سام (با بازی محمدرضا گلزار)، عبد (با بازی محمود کاکاوند) و نرگس (با بازی نوشین حسین خانی) است.

سام و عبد دوستان صمیمی هستند. با گذشت زمان، سام به نرگس، خواهر عبد، علاقه مند می‌شود. عبد که قهرمان ورزشی می شود از سام چاقویی را به عنوان هدیه دریافت می‌کند. بعد از مدتی مشخص می‌شود که امید، دوست سام و عبد، هم به نرگس علاقه مند شده، به همین دلیل برای انتقام از سام ماجرای علاقه مندی او را به نرگس، برای عبد تعریف می کند. عبد عصبانی به دیدار سام می رود و ... .

 

محمود کاکاوند درگذشته است اما اطلاعات دقیقی از تاریخ، زمان و چگونگی فوت او، وجود ندارد. شایعاتی درباره اینکه محمود کاکاوند، بعد از بازی در فیلم «سام و نرگس»، خودکشی کرده است، وجود دارد اما صحت این شایعه، هنوز بعد از این همه سال، تایید یا رد نشده است. صحبت‌هایی که درباره علت و سال درگذشت محمود کاکاوند مطرح شده، نشان می‌دهد که او در فلکه دوم تهران‌پارس زندگی می‌کرد و در سال 1381 ، یعنی دو سال بعد از ساخت فیلم «سام و نرگس»، از طبقه چهارم خانه‌شان، در یک سانحه نامعلوم، به پایین پرت شدند و جان باختند.

 

صحبت‌هایی درباره اینکه سنگ قبر محمود کاکاوند(بازیگر فیلم «سام و نرگس») در امامزاده طاهر کرج در کنار قبر احمد شاملو است، مطرح شده.

بستن

عکس‌های محمود کاکاوند


نوشین حسین خانی، محمدرضا گلزار، ایرج قادری و محمود کاکاوند در فیلم «سام و نرگس»
محمود کاکاوند، محمدرضا گلزار و نوشین حسین خانی در فیلم «سام و نرگس»
محمود کاکاوند در فیلم «سام و نرگس»
محمود کاکاوند در فیلم سینمایی «سام و نرگس»
محمدرضا گلزار و محمود کاکاوند در فیلم «سام و نرگس»
محمود کاکاوند، محمدرضا گلزار و نوشین حسین خانی در فیلم سینمایی «سام و نرگس»
محمدرضا گلزار و محمود کاکاوند در فیلم سینمایی «سام و نرگس»
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان
پوستر سام و نرگس
۸.۰۹ /۱۰

از مجموع ۲۲ رای

امتیاز شما