فبین فرانکل

بازیگر

فبین جوزف فرانکل (Fabien Frankel) زاده 6 آوریل 1994، هنرپیشه اهل بریتانیا است.

او با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های «افعی» (The Serpent) در سال 2021، «ونیز در سپیده‌دم» (Venice at Dawn) در سال 2021 و «خانه‌ی اژدها» (House of the Dragon) در سال 2022 شناخته شده است.

بیوگرافی فبین فرانکل

فبین جوزف فرانکل (Fabien Joseph Frankel) هنرپیشه انگلیسی - فرانسوی و عراقی در روز ۶ آوریل سال ۱۹۹۴ در بیمارستان چلسی و وست مینستر در غرب لندن به دنیا آمد.

شهرت فبین فرانکل به خاطر بازی در نقش کریستون کول در مینی‌سریال «افعی» (The Serpent) (۲۰۲۱) و فیلم Venice at Dawn) (۲۰۲۱)) «ونیز در سپیده‌دم» و سریال فانتزی «خانه‌ی اژدها» (House of the Dragon) (۲۰۲۲) است.

 

خانواده  فبین فرانکل

فبین فرانکل پدرش مارک فرانکل بازیگر یهودی انگلیسی - هندی را (که اهل بمبئی بود) وقتی که دو ساله بود بر اثر تصادف جاده‌ای از دست داد در حالی که مادرش کارولین بسون مدیر تبلیغات فرانسوی (که اصالتاً فرانسوی بود) برادر کوچکترش مکس را باردار بود. فبین فرانکل در لندن نزد مادرش بزرگ شد؛ لذا نزد مادر و در خانه و خانواده، فرانسوی صحبت می‌کرد.

 

تحصیلات فبین فرانکل

فبین فرانکل یک دوره‌ی پایه یک ساله را در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک (RADA) گذراند. آنگاه در سال 2017 با مدرک لیسانس هنر در بازیگری حرفه‌ای، از آکادمی موسیقی و هنر دراماتیک لندن (LAMDA) فارغ التحصیل شد.

فبین فرانکل به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی مسلط است و در سطح پیشرفته‌ی 3 مبارزه با مرحله تک‌شمشیر آموزش دیده است.

 

اولین تجربه حضور جلوی دوربین  فبین فرانکل 

فبین فرانکل بعد از این‌که حرفه‌ی بازیگری‌اش را در سال 2017 و در تئاتر لندن آغاز کرد (اجرای نقش کریس در نمایشنامه‌ی The Knowledge)، به عنوان نقش اصلی خلبان به نام تئو سیپوویچ در سریال تلویزیونی درام پلیسی-آمریکایی NYPD Blue انتخاب شد.

 

دومین تجربه فبین فرانکل باز هم سریال

در سال 2021 در نقش فرعی دومینیک رنهئو در مینی‌سریال درام و جنایی بی‌بی‌سی وان و نتفلیکس به نام «افعی» (The Serpent) به کارگردانی مشترک هانس هربورتس و تام شنکلند و نویسندگی مشتکر ریچارد وارلو و توبی فینلی ظاهر شد. 

سپس در همین سال در نقش گاسپار شورلت و فقط در یک اپیزود، در سریال کمدی An Uncandid Portrait حضور داشت.

 

بازی فبین فرانکل در سریال خانه‌ اژدها در نقش سر کریستول کول

در ماه آوریل اعلام شد که فبین فرانکل در نقش شوالیه دورنیش، سر کریستون کول (شاهزاده‌ی سرکش و طغیان‌گر)، در سریال درام و فانتزی آمریکایی «خانه اژدها» (House of the Dragon) که پیش‌درآمدی برای سریال «بازی تاج و تخت»، و اقتباسی از کتاب همراه جورج آر آر. مارتین، «آتش و خون» است، بازی خواهد کرد. 

این فیلم، به کارگردانی مشترک کلر کیلنر، گیتا وی پاتل و میگل ساپوچنیک و نویسندگی مشترک جرج آر آر مارتین و رایان جی کوندال است.

 

بازی فبین فرانکل در فیلم کمدی ونیز در سپیده‌دم

فبین فرانکل در همین سال نیز در فیلم کمدی و مستقل رو به اکران «ونیز در سپیده‌دم» (Venice at Dawn) در نقش دیکسون بازی خواهد کرد.
 

بستن

عکس‌های فبین فرانکل

فبین فرانکل در سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon)
فبین فرانکل و ریس ایفانز در «خانه اژدها» (House of the Dragon)
فبین فرانکل در نمایی از سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon)
پوستر خاندان اژدها
۸ /۱۰

از مجموع ۳ رای

امتیاز شما
پوستر افعی
۸ /۱۰

از مجموع ۱ رای

امتیاز شما