ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

بهرام بیضایی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیبهرام بیضایی
درباره منبهرام بیضایی متولد 1317 تهران، دارای تحصیلات ناتمام در رشته ادبیات دانشگاه تهران است. وی فعالیت سینمایی را سال 1349 با کارگردانی فیلم کوتاه «عمو سیبیلو» آغاز کرد. او همسر مژده شمسایی (بازیگر سینما و تئاتر) است.

عکس

فیلم‌های بهرام بیضایی

خبرهای مرتبط
فیلم هایی که درباره سینما ساخته شده اند
به مناسبت روز ملی سینما، نگاهی انداخته‌ایم به فیلم‌هایی در تاریخ سینمای ایران که سینما بخشی از داستان اصلی آنها بوده است و به شکل فیلم در فیلم ساخته شده‌اند.
بهترین فیلم های جنایی سینمای ایران بعد از انقلاب
نگاهی انداخته‌ایم به ده فیلم مهم سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی در ژانر جنایی که نباید تماشایشان را از دست بدهید.
بهترین نویسنده های سینمای ایران ازمیان برگزیدگان جشنواره فجر
نگاهی به 11 نویسنده منتخب و فیلمنامه‌های برگزیده‌ شان در ۳۷ دوره جشنواره فیلم فجر از اول انقلاب تا به‌امروز که سیمرغ بهترین فیلمنامه را از آن خود کرده‌اند.
صحبت‌های بدون سانسور فاطمه معتمدآریا: جای بهرام بیضایی خالیست
صحبت‌های فاطمه معتمدآریا در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 37/ جای خیلی از کسانی که اینجا نیستند رو خالی می‌کنم، مثل آقای بیضایی و کسانی که سهم عظیمی رو در تاریخ فرهنگ این مملکت دارند.
برگزیدگان دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران/ گزارش تصویری 2
برگزیدگان دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران اعلام شدند.
واکنش تند بیژن بیرنگ به ابراهیم حاتمی کیا
واکنش تند بیژن بیرنگ به ابراهیم حاتمی کیا: شما همان‌هایى هستيد كه دهه شصت و همه دهه‌ها را براى امثال بيضایى تنگ و تار كرديد و استاد را ناچار به هجرت.
5 مادرانه برتر تاریخ سینمای ایران
وب سایت سلام سینما برای بزرگداشت روز مادر به بررسی پنج اثر برتر سینمای ایران پرداخته که موضوعاتی حول حوش مادر را روایت می کنند این رتبه بندی بر اساس تعداد رای های مخاطبین وب سایت در سایت سلام سینما می ...
صحبت های هنرمندان و سینماگران برای اصغر فرهادی
هنرمندان و سینماگرانی مانند منوچهر شاهسواری، محمد بزرگ‌نیا، حجت الله ایوبی، فاطمه معتمدآریا و ...در مراسم تقدیر از اصغر فرهادی سخنرانی کردند.