ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

صحرا اسدالهی

اطلاعات کاربر
نام و نام خانوادگیصحرا اسدالهی
درباره منصحرا اسدالهی متولد 27 مرداد 1370، بازیگر است. او دانشجوی رشته کارگردانی در مقطع فوق لیسانس دانشگاه سوره می‌باشد. صحرا اسدالهی بازیگری را نزد سمندریان از تئاتر آغاز کرد. او هرسال چندین اجرا در تئاتر دارد و کسب سه جایزه در عرصه بازیگری تئاتر را کارنامه خود به ثبت رسانده است. صحرا اسدالهی دو فیلم مستند داستانی بلند ساخته که 13 جایزه بین‌المللی و 17 نامزدی را کسب کرده است. وی برای فیلم «تست دوربین» توانست جایزه بهترین کارگردانی را از فستیوال wind آمریکا، black moon غنا و ورشوی لهستان... و چندین جایزه‌ جهانی را از آن خود کند. صحرا اسدالهی بازیگری در سینما را در سال 1394 به صورت حرفه‌ای با بازی در فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی شروع کرد. از دیگر کارهای او می‌توان به -«ارادتمند نازنین» -«بیا از گذشته حرف بزنیم» -«آپاندیس» -«دریاچی ماهی» اشاره کرد. از جمله کارهای او در تلویزیون، سریال‌های «دلدار» ، «از یادها رفته» ، «در جستجوی آرامش» و «شرایط خاص» هستند.

عکس‌های صحرا اسدالهی

21
خبرهای مرتبط
صحرا اسداللهی برنده جایزه بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم‌های آسیایی لس‌آنجلس
صحرا اسداللهی برای بازی در فیلم سینمایی "هما و خواهران" اولین ساخته بلند هما بذرافشان برنده جایزه بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم‌های آسیایی لس‌آنجلس شد. "
صحرا اسداللهی: سینما یعنی تصویر
صحبت های صحرا اسداللهی در گفتگوی زنده با سلام سینما: قطعاً باز هم فیلم می‌سازم./ ساز نمی‌زنم ولی موسیقی تنها چیزی است که از سینما و تئاتر بیشتر دوستش دارم. تنها چیزی که حالم را به شدت خوب می‌کند واقعاً ...
گزارش تصویری اکران و نشست فیلم «دریاچه ماهی» در جشنواره فجر 35
اکران و نشست فیلم «دریاچه ماهی» با حضور مریم دوستی، حدیثه تهرانی و ...