ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یادداشتی بر سریال پیکی بلایندرز, Peaky Blinders, نقابداران از نگاهی متفاوت

علی قربانی گرمکی
۳ ماه پیش - ۱ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

Peaky blinders ۱_این سریال از شبکه bbc پخش شده و هدفش انتقاد به چرچیل و پادشاهی انگلیس نیست چون bbc یک شبکه دولتیه و حامی منافع پادشاهی انگلستان بوده. ۲_حمایت مخفیانه و تلقین نکاتی زیرکانه استعماری به مخاطب واضح ترین مطلب سریال در بحث حمایت از استعمار بحث حکومت قوی بر ضعیف بوده که بارها در دیالوگ‌های مختلف از توماس شلبی شنیده شده و همچنین با محبوب بودن توماس در نزد مخاطب باعث میشه تا مخاطب نسبت به این عقیده باور پیدا کنه به صورت کاملا غیر...

Peaky blinders

 


۱_این سریال از شبکه bbc پخش شده و هدفش انتقاد به چرچیل و پادشاهی انگلیس نیست چون bbc یک شبکه دولتیه و حامی منافع پادشاهی انگلستان بوده.


۲_حمایت مخفیانه و تلقین نکاتی زیرکانه استعماری به مخاطب


واضح ترین مطلب سریال در بحث حمایت از استعمار بحث حکومت قوی بر ضعیف بوده که بارها در دیالوگ‌های مختلف از توماس شلبی شنیده شده و همچنین با محبوب بودن توماس در نزد مخاطب باعث میشه تا مخاطب نسبت به این عقیده باور دا   کاملا غیر مستقیم.

 آیدا شلبی که یک مارکسیست افراطی بوده نیز در فصل ۴ با جمله ای که مردم استحقاق تساوی و انصاف را ندارند از مبانی خود برمیگردد و بار دیگر با صراحت تاییدیه بر نظریه ابر مرد نیچه که خلاصه آن قانون قانون جنگل است و ضعیف باید بمیرد تا بر حرکات استعماری مهر تاییدی باشد.


۳_نقش اول و محبوب فیلم توماس شلبی است


او نیز فردی بدون دین است که در این فیلم با برخورد با افراد دین دار فاسدی همانند کشیشی در فصل سوم نشان دهنده این است که دین تاثیری ندارد برای رستگاری انسان بلکه دین خود خدمت کننده ای به حکومت است برای پیش بردن منافع خود و این مطلب در فصل سوم به وضوح نشان داده می‌شود.

بحث رستگاری بدون دین بارها در این فیلم با زبان های مختلفی نشان داده میشود همانطور که توماس را علاوه بر بی دینی او را یک کمک کننده به بی نوایان و کودکان یتیم قرار میدهد که نمود این بحث در فصل چهارم بیشتر و بیشتر بوده.


نکات بالا خلاصه بود از اهداف پنهانی این سریال که در قالب بازی زیبای کیلین مورفی و داستان جذاب آن سعی دارد به مخاطب تلقین کند.


0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است