ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم رختشویخانه, The Laundromat, عدم همخوانی کمدی فیلم با موضوع آن

تاد مک کارتی
۶ ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

در مجموع هرگاه که فیلم به رک گویی و بیان واقعیات می پردازد ، عملکرد بهتری نسبت به مواقعی دارد که در حال نمایش کمدی است. زودربرگ و برنز می خواستند تا به یک رسوایی بزرگ بپردازند و کمی نیز با آن شوخی کنند اما رویکرد کمدی وار آنها با هدف دقیقشان همخوانی ندارد.

ترجمه اختصاصی سلام سینما

استیون زودربرگ پس از تهیه کنندگی سریال پرنده بلند پرواز که امسال از نتفلیکس پخش شد ، اکنون به سراغ یک پروژه پولسازتر با عنوان رختشوی خانه رفته است. رویکرد خاصی که این کارگردان و نویسنده اش یعنی اسکات برنز در فیلم پی گرفته اند ، باعث شده تا آدم هایی را ببینید که هرگز انتظار دیدن آنها را در یک فیلم در کنار هم نداشتید. پس نتایج ناامید کننده در جشنواره ها و اکران های محدود ، بالاخره رختشوی خانه از 18 اکتبر روی نتفلیکس پخش خواهد شد. 

هر فیلمی که از مخاطبان انتظار داشته باشد تا پیچ و خم های مالیاتی تجارت آن ور آب ، شرکت های صادرات و بایدها و نبایدهای قانونی در بانکداری بین المللی را کاملا متوجه شود ، قطعا زیاده خواهی کرده است. اما برای یک درام پرداز کار سختی نیست تا با یک مرد کوچک و یک زن مسن که در یک برج شیشه ای کار می کنند ، این پیچیدگی ها را نشان دهد. پیشتر اعلام شده بود که این فیلم براساس رازهای واقعی ساخته خواهد شد و موضوع آن "مدارک پاناما" است. 

تند حرف زدن کاری است که یورگن موساک و رامون فونسکا با نقش آفرینی گری اولدمن و آنتونیو باندراس انجام می¬دهند که بخش عمده ای از قسمت شکنجه آور فیلم را تشکیل می دهد. آنها رفتار خود را به شکل بسیار منطقی توجیه می کنند که واقعا جذاب است اما به شکلی پلیدانه. هرچقدر که جلوتر می رود کارهای این دو عذاب آور تر می شود. 

مریل استریپ نیز در نقش زنی خوشرو و خوش صحبت بازی می کند که در طی یک تور تفریحی همسرش را از دست داده و پس از تحمل سختی های فراوان نیاز به استقرار مالی دارد. با پولی که فکر می کند به دست او خواهد رسید ، باور دارد که می تواند یک آپارتمان در لاس وگاس با منظره ای بی نظیر خریداری کند اما سرش توسط یک کارگزار با بازی شارون استون کلاه می رود.

بر خلاف هوشمندی و توانایی های بالای کارگردانی زودربرگ باز هم احساس می شود کاستی های در فیلم وجود دارد. لحن روایت فیلم بسیار آهسته است. نقش آفرینی ها توسط گروه بازیگران بسیار متفاوتی انجام شده که کمی غیرعادی است. بهترین سکانس فیلم ، حضور نونسو آنوزی در فیلم است که قبلا او را در فیلم خبرچین دیده بودیم. در این فیلم او نقش یک مرد کالیفرنیایی ثروتمند و بی رحم را بازی می کند.

در مجموع هرگاه که فیلم به رک گویی و بیان واقعیات می پردازد ، عملکرد بهتری نسبت به مواقعی دارد که در حال نمایش کمدی است. زودربرگ و برنز می خواستند تا به یک رسوایی بزرگ بپردازند و کمی نیز با آن شوخی کنند اما رویکرد کمدی وار آنها با هدف دقیقشان همخوانی ندارد.

منبع : هالیوود ریپورتر

مترجم : وحید فیض خواه

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است