ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
0
رضا معراجی
۲ سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه

دوام سینما

درروزگاری که بنا به دلایلی تلویزیون باریزش محسوس مخاطب روبروست و تاتر وسینما گوی سبقت از جعبه جادویی ربوده اند شرط دوام سینما در ایران چیست؟!

دوام سینما

با ورود جعبه جادویی به خانه ها رقیب سرسختی برای هنرهفتم بوجود آمد و عده بسیاری ترجیح دادند به جای رفتن به سالنهای سینما وحتی تاتر در خانه خود و بدون صرف هزینه سرگرم شده و از دیدن صحنه های جذاب وفیلمهاییی که حالا در مدیوم کوچکتر در قاب جادویی جای گرفته لذت ببرند!

بلایی که حتی برسر ورزشگاههای فوتبال هم آمد و از تعداد تماشاگران روز به روز کاست!

تکراری شدن فیلمهای روی پرده و بی رغبتی مخاطب برای رفتن به سینما مصادف شد با ضعف مفرط و ادامه دار رسانه ملی! و روی آوردن به سریالهای ناامید کننده و سخیف

اگر نبود ساخت چند سریال و برنامه ورزشی خاص بدون شک ضربه مهلکی بر تلویزیون در این چند سال اخیر وارد شده بود کما اینکه با ورود چندش آور و موریانه ای اسپانسرهای رنگارنگ نوعی دلزدگی در تماشای جعبه جادویی پدید آمد.

دراین بین سینما ناگهان با یک جهش بلند و ساختن فیلمهای عامه پسند و گیشه ای گوی سبقت را از رقیب خانه ای خود ربود و باشکستن رکورد فروش به جعبه خسته جادویی فخر فروخت!

کشیدن مخاطب از پای تلویزیون به سالنهای سینما میسر نبود مگر با ساختن فیلمهای کمدی و طنز تا درشرایط ویژه اقتصادی مخاطب را ترغیب کند دست درجیب کرده وساعتی را به دور از هیاهوی بسیار برای هیچ روزگار سرگرم کند

درباره فیلمهای جذب کننده نیز بعدا سخن خواهم گفت

ر.معراجی 

شانزده امرداد سال نود وهفت خورشیدی