ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
0
نیما افراسیابی
یک ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه

برنامه جامع همکاری با چین(نوشتاری طنز در باب سینما)

   همانگونه که مسئولین محترم مستحضرند امضای برنامه جامع همکاری 25 ساله میان ایران و جمهوری خلق چین فرصتی کم نظیر را برای تبادلات فرهنگی و ساخت فیلم های سینمایی مشترک میان دو کشور فراهم نموده است....

  

همانگونه که مسئولین محترم مستحضرند امضای برنامه جامع همکاری 25 ساله میان ایران و جمهوری خلق چین فرصتی کم نظیر را برای تبادلات فرهنگی و ساخت فیلم های سینمایی مشترک میان دو کشور فراهم نموده است. در همین راستا نگارنده اجرایی شدن موارد ذیل را جهت توسعه همکاری های مشترک پیشنهاد میکند:

1- افزودن جایزه "اژدهای بلورین" در کنار "سیمرغ بلورین" به جوایز جشنواره فیلم فجر که به تشویق حضور فیلمسازان چینی در جشنواره منجر میشود! 

2- ساخت فیلم از "کرخه تا یانگ تسه" جهت انعکاس دلاوری رزمندگان جنگ و حفظ فرهنگ و هویت ایرانی در قلب امپراتوری ماِئوئیستی چین که میتواند به نفوذ فرهنگی ایران در شرق آسیا بیانجامد!

3- ساخت مجموعه "یوزارسیف 2: کونفوسیوس اسطوره اخلاق" و اشاعه چندهمسری در چین که به حل مشکل ازدواج دختران آن سرزمین می انجامد. در همین راستا میتوان  از لوکیشن معبد شاِئولین به جای معبد آمون استفاده کرد!!

4- سفر مسئولین و آقازاده ها به شانگهای و گوانجو به جای لندن و تورنتو جهت همکاری و آموزش کاِئوچیو در غارت ثروت ملت چین و ساخت مجموعه "آقازاده 2: جنگجویان لیان شامپو " برای نشان دادن زرنگی های لین چان و هو سان نیانگ در تعقیب و مجازات غارتگران بیت المال که به ریشه کن شدن فساد اقتصادی در چین منجر میشود!

5- دعوت از جکی چان برای ایفای نقش مجید سوزوکی و ساخت فیلم "اخراجیها 4: راهپیمایی بزرگ" تا مبارزات ارتش سرخ چین در مناطق عملیاتی شمال آن کشور به تصویر کشیده شود. در همین راستا ایجاد ورکشاپ جهت ترویج سطحی نگری و ابتذال در سینمای آن کشور پیشنهاد میشود تا به رونق گیشه و ساخت فیلمهای پرفروش منجر  شود!

6- واردات طلبه چینی جهت ساخت فیلم "مارمولک 2: چشم بادمی ها" و نمایش دگردیسی سارقین چینی در لباس روحانیت که به کاهش جرم و جنایت می انجامد. همچنین صدور راهب به معبد شائولین جهت یادگیری گونگ فو و سایر هنر های رزمی پیشنهاد میشود!

7- تهیه برنامه "شام چینی" در کنار "شام ایرانی" جهت آموزش نحوه خوردن خفاش و سوسک و سایر جانوران و حشرات به نحوی که مشکل کمبود مرغ و گوشت در کشور کاملا حل شود!

8- ساخت فیلم "قلاده های طلای 2: اعتراضات میدان تیان آن من" و برقراری ارتباط میان آن شورشها با "جنگ تریاک" و استعمار بریتانیا که میتواند به تقویت امنیت ملی آن کشور منجر شود. همچنین جهت جلوگیری از تهاجم فرهنگی ساخت کارتون "بسیجی نیکوکار" جهت جایگزینی "پاندای کونگ فو کار" پیشنهاد میشود!!

9- اکران فیلم "خشم اژدها" و ترویج هنر های رزمی بروس لی برای مواقع ضروری خصوصا پس از اعلام گران شدن قیمت بنزین که به رونق تئاترهای خیابانی اکشن در کشور می انجامد!!

بر مسئولین واجب است تا فرصت سوزی نکرده و از موقعیت بدست آمده نهایت استفاده را ببرند.