ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یادداشتی بر فیلم دراکولا, بیایید بهتر ببینیم.

علیرضا پناهی
۵ سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

تبریک به عطاران. نه به خاطر اینکه به نظر من کم کم در سینما در حال کامل شدن است بلکه به این دلیل که عطاران در سینمای ما تنها کسی است که جرات دارد چیزی بسازد که به ساخته قبلی و خط مشی خودش هیچ ربطی ندارد. این روزها به شدت به عطاران برای دراکولا میتازند.در این چند هفته ای که از اکران میگذرد انواع و اقسام نقدها را خواندم و انواع و اقسام نظرات را شنیده ام...در بدترین شرایط کسانی بودند که لوون هفتوان را نابازیگر میخواندند و اصلا تا به حال او را...

تبریک به عطاران.
نه به خاطر اینکه به نظر من کم کم در سینما در حال کامل شدن است بلکه به این دلیل که عطاران در سینمای ما تنها کسی است که جرات دارد چیزی بسازد که به ساخته قبلی و خط مشی خودش هیچ ربطی ندارد.
این روزها به شدت به عطاران برای دراکولا میتازند.در این چند هفته ای که از اکران میگذرد انواع و اقسام نقدها را خواندم و انواع و اقسام نظرات را شنیده ام...در بدترین شرایط کسانی بودند که لوون هفتوان را نابازیگر میخواندند و اصلا تا به حال او را ندیده اند و در بهترین شرایط کسانی نقادان اصلی فیلم هستند که اتفاقا طرفداران دیگر کمدی روی پرده یعنی بارکد اند.
من برای شما مثالی میزنم...طنزصحنه ای که در ابتدای دراکولا زن هیجان زده از فالو شدن توسط تتلو بود را مقایسه کنید با بیش از ده باری که در بارکد گفته شد:(نبینمتون...مخصوصا دوتاتونو) و ملت با این دیالوگ ده ها بار غش رفتند در حالی که اگر یکی در خیابان به من و دوستم این دیالوگ را بگوید از میزان یخ بودن آن ممکن است بالا بیاوریم.
شخصا فقط نگاه های عطاران را به تمام فیلم بارکد ترجیح میدهم...یک طنز بی نظیر در مقابل یک هجو آشکار...چطور دلتان می آید به عطاران بابت این ریسک فوق العاده آفرین نگویید و انتظاراتتان اینقدر پایین باشد که بارکد را یک شاهکار بدانید؟...یک صحنه...فقط یک صحنه از بارکد را که الان یادتان هست که از ته دل به طنزش خندیدید را بگویید...من که هرچه فکر میکنم فقط به لگد زدن محسن کیایی به کیسه بوکس میرسم...چقدر سلیقه فیلم دیدمان بد شده که فیلمی به این تر و تمیزی و سادگی و شیوایی را بد میدانیم...باور کنید من در آخر بارکد کم مانده بود از شدت احساس توهین شدن به خودم بابت شوخی های جنسیه سخیف فیلم و بازی به شدت افتضاح بهرام رادان بالا بیاورم.
به نظر من تنها نتیجه ای که میشود از فیلم عطاران گرفت این است که سلیقه فیلم دیدن مردم ما به شدت بد شده است.

 

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است