ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم دور برو, Come Away, فیلمی غم‌انگیز، سرد و کُند

الیزابت مونتگومری
۱۳ روز پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

بین صحنه‌های ماجراجویی خواهران و برادران ، تراژدی‌های خانوادگی و شخصیت‌های آشنا دشوار است که با یک فیلم بسیار غم‌انگیز ، ناراحت‌کننده، سرد و کند درگیر شوید. در پایان ، شما به این موضوع فکر خواهید کرد که چه چیزی واقعی بود، آیا همه اینها فقط یک رویا بود یا اینکه برای فهمیدن آن زیادی بزرگ شده‌اید.

ترجمه اختصاصی سلام سینما

اگر تا به حال فکر کرده‌‌اید که چرا آلیس به سرزمین عجایب فرار کرد یا اینکه چگونه پیتر پن کاپیتان پسران گمشده شد، فیلم «دور برو» همه چیز را توضیح می‌دهد. اما برای فهمیدن این مسئله باید با چرت زدن در اواسط فیلم مبارزه کنید. «دور برو» سعی می کند به داستان‌های اصلی «آلیس در سرزمین عجایب» اثر «لوئیس کارول» و «پیتر پن» اثر «جیمز بری» اضافه شود، اما حتی با یک بازیگر خیره‌کننده نیز موفق نمی‌شود. «دور برو» به کارگردانی «برندا چپمن» است، کسی که کار خود را به عنوان یک داستان‌نویس برای شرکت دیزنی آغاز کرد و «شاهزاده مصر» کلاسیک که برنده اسکار شد را به طور مشترک کارگردانی کرد و اولین زن کارگردانی بود که جایزه اسکار بهترین انیمیشن را برای فیلم «شجاع» دریافت کرد.

اولین بار این فیلم در جشنواره فیلم ساندنس در ژانویه اکران شد. در سینماها اکران شد و از تاریخ 13 نوامبر در دسترس عموم قرار گرفت. در فیلم، «آنجلینا جولی» و «دیوید اویلوو» در نقش آقا و خانم «لیتلتون»، پدر و مادر «آلیس»(کیرا چانزا) ، «پیتر»(جوردن نش) و «دیوید»(ریس یتس) بازی می‌کنند. به نظر می‌رسد همه چیز در جهان درست است تا زمانی که تراژدی رخ دهد و خانواده با مشکلات اقتصادی روبرو شوند. بچه‌ها با ماجراجویی در شهر سعی می‌کنند به والدینشان کمک کنند تا زندگی خود را تأمین کنند. این یک رفت و برگشت بین تخیل و واقعیت است که کودکان به دنیای اطراف خود می‌روند و سعی می‌کنند بزرگسالان را در زندگی درک کنند. اما هیجان ماجراجویی آنها از صفحه نمایش خارج نمی‌شود.

چون فیلم از نظر بصری خیره‌کننده است شما بر روی صندلی خود نمی‌توانید بنشینید، وقتی کودکان در واقعیت هستند از رنگ سیاه جدا می‌شوند و وقتی آنها در تصورات خود قرار می‌گیرند، رنگ‌ها روشن و واضح می‌شود. در بعضی از صحنه‌ها ، تشخیص اینکه چه چیزی واقعی است و چه چیزی غیرواقعی، دشوار است. قسمت‌های جالبی در داستان‌های کلاسیک کودکان وجود دارد  مانند تمساحی که در دیوار در دفتر «کاپیتان جیمز»(دیوید گیسی) آویزان شده است ، اشاره به تمساحی دارد که «کاپیتان هوک» را در «پیتر پن» خورد. 

همچنین یک صحنه دور از انتظار وجود دارد، وقتی «آلیس» ویسکی بوربن مادرش را می‌نوشد و سپس تصور می‌کند کوچک می‌شود و برچسب "من را بنوش" روی بطری ظاهر می‌شود، بین صحنه‌های ماجراجویی خواهران و برادران ، تراژدی‌های خانوادگی و شخصیت‌های آشنا دشوار است که با یک فیلم بسیار غم‌انگیز ، ناراحت‌کننده، سرد و کند درگیر شوید. در پایان ، شما به این موضوع فکر خواهید کرد که چه چیزی واقعی بود، آیا همه اینها فقط یک رویا بود یا اینکه برای فهمیدن آن زیادی بزرگ شده‌اید.

منبع: Arizona Republic

مترجم: وحید فیض خواه

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است