ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
1
علی رضا شهبازی
۳ سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه

توسعه دیپلماسی در جشنواره جهانی فیلم فجر

   جشنواره جهانی فیلم فجر به مدت 9 روز با حضور بیش از 350 سینماگر از 78 کشور دنیا در تهران برگزار شد، این جشنواره بزرگترین رویداد فرهنگی جمهوری اسلامی به شمار می رود. امسال مدیران جشنواره با در...

  


جشنواره جهانی فیلم فجر به مدت 9 روز با حضور بیش از 350 سینماگر از 78 کشور دنیا در تهران برگزار شد، این جشنواره بزرگترین رویداد فرهنگی جمهوری اسلامی به شمار می رود. امسال مدیران جشنواره با در نظر گرفتن بخش های متنوع نیاز های اکثر علاقه مندان به سینما در حوزه های مختلف را پوشش دادند.

نقطه عطف امسال جشنواره دعوت از سیاسیون و مدیران ارشد کشور جهت حضور و بازدید از از این رویداد فرهنگی هنری بود که حضور مسئولان ارشد کشور در جشنواره و پوشش گسترده آن در رسانه های متعدد خارجی مستقر در کاخ جشنواره سبب توسعه دیپلماسی فرهنگی و تحکیم جایگاه و اعتبار کشور در سراسر دنیا شد تا جایی که این جشنواره به عنوان الگویی برای کشور های منطقه و آسیایی تبدیل شده است. 

این اتفاق مثبت سبب شد تا هنرمندان و سینماگران بین المللی حاضر در کاخ جشنواره که از نزدیک شاهد حضور مسئولان ارشد جمهوری اسلامی در در جشنواره و حمایت آن ها از سینما گران بودند به اهمیت جایگاه هنر و سینما در ایران پی ببرند و بخشی از فضای بد و مسمومی که رسانه های معاند علیه فرهنگ و هنر این مرز و بوم در جهان ترسیم کرده اند را از بین ببرد.

مدیران جشنواره همواره سعی کرده اند که استقلال جشنواره از لحاظ مالی و سیاسی حفظ شود که کیفیت بالای برگزاری و حضور مسئولین از تمامی جناح های کشور شاهد این مدعاست. 

بی شک برگزاری چنین رویداد بزرگ بین المللی خالی از ایراد نیست اما مسئولان جشنواره نشان دادند که عزم خود را در جهت اعتلای جایگاه سینمای ایران در دنیا جزم کرده اند و امید است سال های بعد این رویداد به حرکت مثبت و رونده خود ادامه دهد و در آینده نزدیک شاهد حضور پرشور تر هنرمندان و فیلم های درجه یک دنیا در این رویداد باشیم.