ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم فروشنده, the salesman, نقدی طنز بر حواشی فیلم فروشنده + نقد ساختار فیلمنامه ای

سروش چراغ زاده
۴ سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه
منبعگل آقا، کتاب دموکراسی و دموقراضه ی سید مهدی شجاعی
امتیاز منتقد به فیلم :

نقدی طنز بر فیلم، فیلمنامه، بازیگران , کارگردانی و شانتاژ تبلیغاتی اصغر فرهادی بر فیلم فروشنده. البته فیلمنامه ی قدرتمند، تیم بازیگران و نا بازیگران خوب (توانایی کارگردان در بازی گرفتن حتی از غیر حرفه ای ها). مطالب رنگی کاملاً بار طنز دارد و لطفاً به کسی برنخورد.

در طی روزهای گذشته نقدهایی از سوی وبسایت هایی چون مشرق و .... در مورد فیلم فروشنده منتشر شده که بسیار نادرست است.

در حال تکمیل (تا ساعت 10:30 شب ) البته با فونت بزرگ (همچون تبلیغِ با سیستم پخش بهتر فیلم فروشنده از سوی شرکت memento (که خدا را شکر البته سیاست این شرکتی جذب فیلم های به اصطلاح عام کلمه هنری است.) برای 12000 در روزهای عادی و 15000 تومان در روزهای تعطیل) که البته در اقدامی قهرمانانه از سوی اصغر فرهادی به روال عادی 10000 تومان برگشت. !!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در این مقاله ثابت می کنیم که چرا . این اقدام قهرمانانه نبود.

فیلم هنری:  فیلمی که با استفاده از ارزش های جذب مخاطب در سینمای هالیوود همچون انتقام، فقر ستیزی و ... همچون (فیلم هایی که با الگوگیری فرانسیس فورد کاپولا (همان فیلمسازی که سحر قریشی او را نشناخت) ،کریستوفر نولان یا اسکورسیزی و بعضاً مایکل مان) و .... ساخته می شود. (از رنگ های مختلف ویژه ی مسعود فراستی و منتقدان تنگ نظر نسبت به این فیلم استفاده می شود.)

فیلم اصغر فرهادی تنهایک فیلم هنری نیست بلکه همزمان یک بلاک باستر هالیوودی نیز هست. یعنی اگر در آمریکا و اروپا به آن سالن بدهند فروش قابل توجهی برای سینمای ایران به ارمغان می آورد که اگر به دلایلی که در ادامه توضیح می دهم بتوانیم 15% آن را از اصغر فرهادی بگیریم می توانیم در استانهای حاشیه ای و مرزی کشور همچون سیستان و بلوچستان، گلستان ، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، آذربایچان غربی، بوشهر و هرمزگان و خوزستان سینما هایی در حد پردیس های سینمایی کورش و زندگی بزنیم که خیلی به اقتصاد و رونق سینما کمک می کند. این مهم موجب رونق اقتصادی، تفریحی و روحی و ... چنین شهرهایی می شود و کیفیت زندگی را در مراکز شهری این استان ها افزایش می دهد.

نخستین دلیلی که باید این پول را از اصغر فرهادی بگیریم این است که محمود احمدی نژاد واژه هایی همچون (لولو، هاله ی نور، ممه و ..... ) را وارد ادب دیپلماسی و فرهنگی کشور کرد. در این حالت اگر من هم فیلم بسازم می توانم اسکار بگیرم چه برسد به اصغر فرهادی و ... بی خیال بیشتر از این بگوییم ایدئولوژیک و سیاسی می شود که این خیلی بد است.

 

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است