ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم سقوط فرشته, Angel Has Fallen, فرو رفتن در یک طبقه رقت آور

جیمز براردینلی
۶ ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

مجموعه های "سقوط فرشته" روال روبه سقوطی داشته ‌است. من از اولین فیلم به خاطر ترکیب بسیار بالایی از انزوای سیاسی و تنش لذت بردم. فیلم "سقوط لندن"، یک پله پایین‌تر و یک پوشش درجه دوم بود که چیزی جدید یا جالب به میزان کمی به مخاطب عرضه می کرد.

ترجمه اختصاصی سلام سینما

مایک بنینیگ (با بازی جرارد باتلر) عامل سرویس مخفی، از سرنخ های به جا مانده از دنی گلاور استفاده نمی‌کند ، لیکن او مطمئنا لحظه به لحظه به این موضوع فکر می‌کند. به احتمال زیاد در نتیجه اجرای تمردهایی در موانع مرگبار در "نجات جان رئیس‌جمهور" از مشکلات نخاعی، سردردهای میگرنی و اعتیاد به مسکن رنج می‌برد. با این حال، همانطور که به رفیق قدیمی و محرم راز قابل اعتمادش وید جنینگز (با بازی دنی هاستون) (شخصی که هرگز و به هیچ وجه به او خیانت نکرد) می گوید، مثل سگ سرسخت و برای سرباز شدن مصمم است. ایده قرار گرفتن در یک پست دفتری، حتی اگر مدیر سازمان مخفی باشد، او را وحشت زده کرد.

مورگان فریمن در نقش آلن ترامبل برای سومین دور پیاپی برگشته است و هنگامی که این اتفاق در لندن رخ می دهد، او در حال گرفتن ترفیع رتبه است. با توجه به نزول موفقیت های آرون اکارت، ترامبل توانست رئیس جمهور شود. او و جرارد باتلر تنها کسانی هستند که از سری قبل به این فیلم باز می‌گردند. رادا میشل، که نقش همسر بنینگ را در بخش قبلی بازی می‌کرد، با پیپر پرابو جایگزین شد، اما آیا کسی متوجه این تغییر خواهد شد؟ فریمن و باتلر در این فیلم هر دو با دودلی در حال انجام وظیفه هستند.  باتلر چهره‌ ای "متظاهر" به خود می گیرد، سینه خود را با حس برجسته بودن نسبت به دیگران بیرون می دهد و در یک روش حرفه‌ای اما معمولی به کارش ادامه می‌دهد. فریمن در اکثر بخش های فیلم در نقش یک فرد بیهوش ظاهر می شود و وقتی آقای ترومبل در فیلم بهوش می آید، شما برای بیان تفاوت ها، سخت در فشار قرار خواهید گرفت. به نظر می آید، نیک نولته تنها کسی در فیلم است، که مشغول سرگرم شدن است، نیک نولته در این فیلم دارای شخصیت یک مرد خشن  بین سانتا کلاوس (یا دیوید لترمن) و آنیبومبر است. تنها در نمونه هایی که نولته در پرده سینما ظاهر می شود، کارگردان ریچ رومن وا (شخص مستقل در گاگسترها) دستی به موهایش می کشد، و از آن لذت می برد.

خط سیر داستان اینگونه ادعا دارد، که یک گروه مخفی از مزدوران برای ترور رئیس‌جمهور تلاش می‌کنند. قدرت آتش برتر آن‌ها، تمام گروه های اعزامی سرویس مخفی رئیس جمهور به جز بنینگ را نابود می کند. و او همان کسی است، که حملات را شکل می دهد. با توجه به تفکر سریع بگینگ، رئیس‌جمهور جان سالم به در برد، اگرچه رئیس جمهور در کما است و به راحتی نمی‌تواند محافظ خود را تبرئه کند. بگینگ که قصد دارد نام خود را پاک کند، نقش" مرد خوبی را به اشتباه  به او اتهام وارد کرده اند" را می گیرد و به ایفای نقش آن می پردازد.

شاید تشخيص انفجارهای بزرگ، شلیک مداوم، موسیقی بلند، و یک صحنه تعقیب تریلر تراکتور برای حمایت از یک فاصله دو ساعته کافی نیستند، فیلمنامه نویسان در نیمی از تلاشهایشان در تفسیر اجتماعی در مورد چنین مسائل گسترده‌ای به عنوان بحران مواد مخدر، مشکلی که سربازان برای پاسخ مجدد جامعه با آن روبه رو هستند و عدم درک ماهیت دستگاه نظامی شروع به کار کرده‌است. فیلم "سقوط یک فرشته"  با خلاصه فیلمنامه خشونت عادی گونگ هو به همراه  مضمون ضد جنگ تبدیل شده‌است. عجیب بود. این مقاله همچنین تعداد کمی از ضربات زیرکانه ضد ترامپ را ارایه می‌دهد که شامل یک کاریکاتور بسیار تهاجمی از یک جمعیت شناختی خاص است که از او پشتیبانی می‌کند.

مجموعه های "سقوط فرشته" روال روبه سقوطی داشته ‌است. من از  اولین فیلم به خاطر ترکیب بسیار بالایی از  انزوای سیاسی و تنش لذت بردم. فیلم "سقوط لندن"، یک پله پایین‌تر و یک پوشش درجه دوم بود که  چیزی جدید یا جالب به میزان کمی به مخاطب عرضه می کرد. فیلم "سقوط فرشته" به درون یک طبقه  رقت آور  فرو می رود؛ خب انتظار دارید که وقتی یک فیلم تنها برای پول درآوردن مونتاژ شود و تمام عوامل فقط به فکر نقد شدن حقوق هایشان باشند نتیچه چیز دیگری باشد؟ این یک نسخه کلاسیک در اواخر ماه آگوست است: ناپیدا، نادیده گرفته‌شده و به سرعت فراموش شده‌است.

منبع : ریل ویوز

مترجم : وحید فیض خواه

1

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است