ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
1
علی یاری
۴ سال پیش - ۳ دقیقه مطالعه

آخر هفته باسینمای جهان

چه تفریحی بهتر از فیلم دیدن می شناسید؟!در این فهرست به چند فیلم خوب اشاره می کنیم که مطمئنا از تماشای آنها لذت خواهید برد! آخر هفته خودتان را با بهترین فیلم های سینمای جهان سپری کنید! فیلم کلاسیک...

چه تفریحی بهتر از فیلم دیدن می شناسید؟!در این فهرست به چند فیلم خوب اشاره می کنیم که مطمئنا از تماشای آنها لذت خواهید برد!

آخر هفته خودتان را با بهترین فیلم های سینمای جهان سپری کنید!


فیلم کلاسیک چی ببینم؟

اگر دلتان برای یک فیلم کلاسیک عالی لک زده بهترین گزینه روی میز جان فورد است.

چه سرسبز بود دره من(How Green Was My Valley) یکی از بهترین ملودرام های خانودگی است که تا حالا ساخته شده.این فیلم که به کارگردانی وسترن ساز مشهور هالیوود یعنی جان فورد ساخته شده و شما را شگفت زده خواهد کرد!

داستان فیلم درباره ستم و زور ارباب رعیتی است.خانواده ای که در یک دره سرسبز و زیبا زندگی می کنند اما کم کم تندبادی شروع به وزیدن می کند و آرامششان را می رباید.

چه سر سبز بود دره من همانطوری که از نامش هم مشخص است درامی غم انگیز و تاثیر گذار است که توانسته در دوره خوش 5 جایزه اسکار را برای سازندگانش به همراه داشته باشد.تماشای این شاهکار تاریخ سینما را از دست ندهید!


فیلم جدید چی ببینم؟

شکاف یا Split جدیدترین ساخته ام.نایت شیامالان از بهترین نمونه های ژانر وحشت است.این فیلم که شیامالان را دوباره به اوج کارگردانی خود برگردانده داستان بیماری روانی (با بازی جیمز مک اوری )است که 23 شخصیت متفاوت دارد و با سه دختر همراه می شود که ناگهان شخصیت 24 ام نیز سر کله اش سبز می شود و همه چیز به هم می ریزد.همین خلاصه عجیب کافی است تا شمارا مجاب کند به تماشای یک فیلم ترسناک متفاوت بنشینید!

تریلر روان شناسانه شیامالان با داستان دلهره ای و تعلیق حاکم بر فیلم شما را غافلگیر خواهد کرد!پس اگر می خواهید آخر هفته ترسناکی را سپری کنید شکاف بهترین گزینه روی میز است.


فیلم کره ای چی ببینم؟

سینمای کره جنوبی از آن دسته سینماهایی است که هرکسی با آن درست ارتباط برقرار نمی کند!اما همه جای دنیای فیلم خوب و بد دارد.کره هم از قاعده مستثنی نیست!

جون هو بونگ نه تنها یکی از بهترین کارگردان های کره جنوبی است بلکه به عقیده من جزو بهترین فیلمسازان حال حاضر سینمای جهان است طوری که برخی از کارگردانان هالیوودی هم باید جلوی فلسفه فیلم هایش لنگ پهن کنند!

فیلم میزبان یا هیولا که بارها از تلوزیون پخش شده نیز اثر همین کارگردان است که فیلم جالب و متفاوتی بود.حال بونگ در آخرین فیلمش به سراغ یک تم آخرالزمانی رفته و دنیای عجیب و هیجان انگیزی درون یک قطار به وجود آورده.

قطار یخ شکن (Snowpiercer)محصول مشترک آمریکا و کره جنوبی یکی از بهترین فیلم های پساآخرالزمانی چند سال اخیر است که توضیح و تعریف از آن در چند سطر نمی گنجد!فیلم بشدت درگیرکننده است و تا چند روز ذهن شمارا به خود مشغول می کند.

داستان فیلم 17 سال پس آزاد شدن نوعی گاز به نام CW7 است که برای نجات زمین از گرم شدن توسط چندین کشور به جو رها می شود اما این کار باعث منجمد شدن کل سیاره زمین می شود و نتیجه آن هم انقراض همه گونه های بشری است به جز تعداد اندکی از انسان ها که درون یک قطار لرزان زندگی می کنند.در قطار هم چندین نوع طبقه اجتماعی ایجاد شده که درواقع کارگردان از طریق این تم به نقد جریان های حاکم بر جهان و انواع انقلاب ها و شورش ها پرداخته.

درست است که در این فیلم پساآخرالزمانی همانند مدمکس خبری از اکشن های دیونه وار انفجاری نیست ولی فیلم تا اخرین لحظه دست از سر شما بر نمی داردو عنصر تعلیق را تا لحظه آخر حفظ می کند.


فیلم هندی چی ببینم؟

می دانم شاید خیلی ها همانند من وقتی اسم فیلم هندی را می شنوند در جهت عکس حرکت می کنند و از محل حادثه دور می شود!

اما سینمای هند با این همه سال تجربه فیلم سازی قطعا سالی چند فیلم خوب و بحث برانگیز برای مخاطبان سینما دارد.پی کی(PK) یکی از متفاوت ترین فیلمهای تخیلی است که می توانید در عمرتان ببینید!

کارگردان فیلم راجاکومار هیرانی که بیشتر مردم او را بخاطر فیلم مشهور سه احمق می شناسند این بار سراغ یک سوژه فانتزی رفته و اثری واقعا بحث برانگیز خلق کرده.داستان فیلم درباره موجود فضایی با بازی امیر خان است که به زمین می آید اما برخلاف فیلم های هالیوودی با اسلحه های مرگبارش شروع به تخریب شهر و نبر های فک انداز نمی کند بلکه به دنبال جواب سوال هایش است و در همین راه با اتفاقات عجیبی و بامزه ای رو به رو می شود.اما حرف اصلی فیلم نقد جریان هایی است که از اسم خدا سواستفاده می کنند و به اذیت آزار مردم می پردازند.اشتباه نکنید این یک فیلم ضد خدا و دین نیست بلکه به درستی شما را به زیبایی های پرستش خدا دعوت می کند.

این فیلم شمارا می خنداند می گریاند و دعوت به تفکر می کند.لذت تماشای این فیلم خوب را از دست ندهید!


آخر هفته خوبی داشته باشید!