ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم زندگی مخفیانه حیوانات خانگی 2, The Secret Life of Pets 2, بازگشت حیوانات عجیب و غریب، به همراه اضافه شدن هریسون فورد در نقش یک سگ خشن مزرعه

مایکل ارتسافن
۱۰ ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

بعد از چند دقیقه، جذابیت داستان از بین می رود. با اینکه تنها دو هفته تا آغاز پخش انیمیشن دیزنی« داستان اسباب بازی 4» باقی مانده است، به نظر می رسد که حیوانات خانگی زمان کمتری برای باقی ماندن در صدر داشته باشد. رنارد مرتبا در طول داستان به زمان گذشته و حال جابه جا می شود و گاهی اینقدر این کار سریع انجام می شود که مخاطب نمی تواند از فیلمنامه برایان لینچ سردر بیاورد.زمانی که یک انیمیشن جذاب و موردپسند کارش را به خوبی انجام می دهد دیگر از خط...

اختصاصی سلام سینما-  بازگشت حیوانات عجیب و غریب، به همراه اضافه شدن هریسون فورد در نقش یک سگ خشن مزرعه.

ساخت اجباری دنباله« زندگی مخفیانه حیوانات خانگی »که در سال 2016، 875 میلیون دلار فروخت، مانند حیوان خانگی می ماند که مرتبا در حال جلب توجه مخاطب است. بعد از چند دقیقه، جذابیت داستان از بین می رود. 

ساخت ادامه داستان کریس رنارد و صداگذاری های پرانرژی، به خودی خود باعث به وجود آمدن یک اثر سرگرم کننده نمی شود، بلکه تنها نقالی آن است که از قسمت اول هم خنده دار تر است. فیلم برای جذب مخاطب آنقدر خوب نیست تا بتواند رکورد باکس آفیس را در فروش بشکند. با اینکه تنها دو هفته تا آغاز پخش انیمیشن دیزنی« داستان اسباب بازی 4» باقی مانده است، به نظر می رسد که حیوانات خانگی زمان کمتری برای باقی ماندن در صدر داشته باشد. 

یک بار دیگر شاهد مجموعه ای از حیوانات هستیم، جک راسل تریر مکس با صدای پتن اسوالت، پس از لوئیس سی.کی در قسمت اول )به همراه برادر احمق ناتنی اش دوک( با صدای اریک استون استریت )، یاد می گیرند که چطور بعنوان فرزند خوانده انسان ها( با صدای الی کمپرن )خو بگیرند.  

برای تغییر صحنه، تمامی خانواده منهتن را ترک کرده و آخر هفته در اطراف شهر زندگی می کنند، در این جاست که مکس از یک سگ مزرعه به نام روستر( با صدای هریسونن فورد )چیزهایی می آموزد.  

از آن طرف در شهر، خرگوش اسنوبال دیوانه( با صدای کوین هارت )، با توهماتی ابرقهرمانانه، به دیزی( تیفانی هدیش )، سگی از نژاد شیتزو ملحق شده تا باهم ببر سفیدی را از چنگال صاحب بی رحمش( نیک کرول ) نجات دهند.  این درحالی است که جیجت جسور( با صدای جنی اسلیت )باید راه رفتن مانند یک گربه را بیاموزد تا بتواند عروسک دوست داشتنی مکس را به او بازگرداند. 

رنارد مرتبا در طول داستان به زمان گذشته و حال جابه جا می شود و گاهی اینقدر این کار سریع انجام می شود که مخاطب نمی تواند از فیلمنامه برایان لینچ سردر بیاورد. اگر لینچ با سایر نویسندگان همکاری می کرد، فیلم به اثری خلاقانه تر تبدیل می شد. 

دانا کروی کمدین برنامه« زنده شنبه شب ها »در نقش یک سگ باست اخمو و بابی موینیهان در نقش مل و هانیبال بوریس در نقش بادی سگ پا کوتاه، شخصیت ها را بسیار خوب صداگذاری می کنند. 

زمانی که یک انیمیشن جذاب و موردپسند کارش را به خوبی انجام می دهد دیگر از خط اصلی داستانی که در ابتدا برای آن تعریف شده بود خارج نمی شود و ترجیح می دهد تا در منطقه امنی که از قبل برایش ثابت شده است باقی بماند. 

یکی دیگر از نکاتی که داستانی آشنا به وجود آورده است موسیقی آن است که این بار هم توسط الکساندر دسپات ساخته شده و یادآور موسیقی دهه 40 و 50« تام و جری »اثر اسکات بردلی است. با اینکه داستان همراه با موسیقی است اما اگر حیوانات هم حقه های جدیدتری آموخته بودند، فیلم جذابیت بیشتری پیدا می کرد.

منبع: هالیوود ریپورتر

مترجم: مهتاب عیوضی

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است