ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یادداشتی بر فیلم بمب یک عاشقانه, bomb, صدام یزید کافر، بمب بیشتر بزن!!!!

مهدی یوسفی
یک سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

عاشقانه ای در نبود عشق در دنیای پر از بمب

این داستان از روایت دو داستان همسو شکل گرفته، داستان یک عشق بچه به دختر همسایه، و دیگری مردی که بلد نیست چگونه همسر خود را دوست داشته باشد. موسیقی زیبای این فیلم که اثر Eleni Karaindrou در صحنه های مختلف که روایت عشق کودکی است بسیار تاثیر گذار است. 

نگاه متفاوت به بمب در تهران ، در حالی که همه از افتادن بمب نگران و ناراحت هستند ولی گویا عده ای هم هستند که دلشان میخواد صدام یزید کافر باز هم بمب بریزد. شاید برای دزدی! شاید برای عشق! شاید برای دوست شدن!!!!

در سینمای بدون هویت ایران با فیلم هایی که بیشتر مانند موسیقی امروز ایران بدون هویت شده است ساخت چنین فیلم پر از محتوا و عمیق واقعا لذت بخش بود. دیدن اون آدم رو به وجد می آورد که هنوز هم عده ای هستند که به سینمای مفهوم گرا، فیلم ها با داستانهای عمیق و موسیقی عالی فکر میکنند.


بازی زیبای لیلا حاتمی، پیمان معادی و سیامک انصاری و حتی کودکان فیلم از نقاط قوی فیلم بود. فیلمبرداری و مونتاژ فیلم نیز در سطح بسیار عالی قرار داشت به نظرم حتی از فیلم "همه میدانند" اصغر فرهادی واقعا قشنگ تر و جذاب تر بود.


من به موسیقی متن فیلم 10 ، به کارگردانی 9 و به روایت داستان توسط نویسنده 8 میدم (کمی آرام البته به سبک فیلم های درام، رمانتیک) داستان در حال تعریف است

در مجموع قطعا فیلم از نظر من 9 را خواهد گرفت. ممنون پیمان جان که هستی!

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است