ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
0
مسعود پریوز
۵ ماه پیش - ۲ دقیقه مطالعه

یاددداشتی برای قسمت یکم فصل سوم سریال West World

سریال تلوزیونی (west world) به کارگردانی و نویسندگی جاناتان نولان به همراه همسرش لیزا جوی، بعد از وقفه ای دو ساله بالاخره در تاریخ (15 مارس 2020 میلادی)، (25 اسفند ماه 1398) در شبکه (HBO) به نمایش...

  

سریال تلوزیونی (west world) به کارگردانی و نویسندگی جاناتان نولان به همراه همسرش لیزا جوی، بعد از وقفه ای دو ساله بالاخره در تاریخ (15 مارس 2020 میلادی)، (25 اسفند ماه 1398) در شبکه (HBO) به نمایش در آمد و پیش از این طرفداران پر شمارش را چشم انتظار نگذاشت.

در قسمت یک از فصل سوم سریال west world علاوه بر هنرنمایی بازیگران پیشین خود از جمله: ایوان راشل وود (در نقش دنوریس ابرناتی)، جفری رایت (در نقش برنارد لووِ) و تدی نیوتون (در نقش میوِ میلی) (که بازی آن ها در قسمت یک قابل مشاهده است) در همین راستا چند بازیگر جدید خود را نیز معرفی کرده که می توان به آرون پال و همچنین حضور بازیگر ایرانی پیمان معادی (در نقش الویت) در این سریال اشاره کرد که علاوه بر حضور رامین جوادی به عنوان آهنگساز، دومین هنرمند ایرانی در این سریال پر مخاطب را شاهد باشیم.

پس از فعال شدن قوه فکری و خود آگاه سازی ربات ها در فصل گذشته و همچنین شورش ربات ها علیه سازندگان (خدایان) خود، در این قسمت حضور آنان را در دنیای واقعی مشاهده می کنیم. جایی که ربات ها برای مدتی از فضای پارک آزمایشی خارج شده اند و اکنون بر روی زمین به دنبال دریافت اطلاعات مقدماتی برای عملیات و اهداف خود هستند، تصویر سازی و ترسیم دنیای پسا مدرن و فوق پیشرفته و محیط کاملاً دیجیتال و هوشمند و شگفت انگیز همگی حاکی از قوه تخیل و قلم نویسنده پر توان و خلاقی چون جاناتان نولان است جایی که در گذشته نیز در فیلم سینمایی بتمن (شوالیه تاریکی بر می خیزد) شاهد استفاده از اتومبیل های فوق مدرن در داستانش هستیم شباهت های کاری و شخصی نیز در این سریال قابل مشاهده است، هنگامی که دلوریس از ماشین فوق مدرن پیاده می شود در ادامه برای تعقیب و گریز سوار بر موتور سیکلتی فوق پیشرفته شده است. علاوه بر تمامی این تفاصیر و وسواس به خرج دادن جاناتان و خوش سلیقه بودن این کارگردان در انتخاب سازه ها و معماری های مدرن دنیا این مهم را در دستور کار خود قرار داده تا جایی که یکی از لوکیشن و سکانس های این قسمت جلسه ای در موزه علوم و هنر شهر والنسا اسپانیا است که معمار برجسته و مطرح جهان "سانتیاگو کالاتراوا" این سازه مدرن و پروژه فیوچرستیک را طراحی کرده است ترکیب این دو (فضا و ابزار مدرن) در این سریال به شدت به روی مخاطبین این سریال تاثیر گذاشته و به شمار آنان نیز افزوده است. تیتراژ ابتدایی سریال به مانند تغییرات دو فصل پیشین در این فصل نیز تغییرات گسترده ای داشته و به مراتب با کیفیت تر و بهتر به نمایش در آمده است.

گفتنی است قسمت دوم از فصل سوم این سریال در روز 22 مارس 2020 مصادف با 3 فروردین 1399 از شبکه (HBO) پخش خواهد شد. فصل سوم این سریال شامل 8 قسمت خواهد بود.