ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم مغزهای کوچک زنگ زده, Sheeple, رهایی از تاریکی

فرزاد برخورداری
۲ سال پیش - ۱ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

   فیلم قبلی هومن سیدی فیلم (خشم وهیاهو) بود. فیلم (مغزهای کوچک زنگ زده) یک پیشرفت عالی برای هومن سیدی است چه در کارگردانی و چه در نویسندگی .  یک فیلم خوب نباید بگذارد مخاطب چشم از پرده بردارد و یا احساس خستگی کند. این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه در ابتدا فیلمنامه‌ای قوی پشت فیلم باشد. فیلم سیدی بدون شک یکی از قوی ترین فیلمنامه های جشنواره را دارد. (نمی گویم قوی ترین چون همه فیلمها را ندیده ام) فیلم در مورد افراد پایین شهر است . افرادی که...

  

فیلم قبلی هومن سیدی فیلم (خشم وهیاهو) بود. فیلم (مغزهای کوچک زنگ زده) یک پیشرفت عالی برای هومن سیدی است چه در کارگردانی و چه در نویسندگی . 

یک فیلم خوب نباید بگذارد مخاطب چشم از پرده بردارد و یا احساس خستگی کند. این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه در ابتدا فیلمنامه‌ای قوی پشت فیلم باشد. فیلم سیدی بدون شک یکی از قوی ترین فیلمنامه های جشنواره را دارد. (نمی گویم قوی ترین چون همه فیلمها را ندیده ام)

فیلم در مورد افراد پایین شهر است . افرادی که جامعه رهایشان کرده. کسانی که خلاف می‌کنند چون مجبورند. افرادی که خشونت چیز عادی شده برایشان و از اعدام شدن زیاد ترسی ندارند. جایی که کودکان برای مجرم شدن تربیت می‌شوند و همه این‌ها زیر سر فقر است. پیام اصلی فیلم این است که تا فقر هست خشونت هست اعتیاد هست جرم هست ومجرم هم هست. فیلم روایت گر زندگی یکی از این خانواده‌هاست که برادرها حتی به خواهر خود هم رحم نمی‌کنند. ولی در بین این همه تاریکی نویسنده  نقطه‌ای نورانی یا همان راه نجات برای شخصیت اصلی فیلم( نوید محمد زاده) قرار می‌دهد تا شانس رستگار شدن را داشته باشد.

بازی نویدمحمدزاده و فرهاد اصلانی بطور حتم از جمله بهترین بازی ها در جشنواره است. وبقیه بازیگران هم بخوبی نقش خود را ایفا کرده‌اند.

در کل باید گفت فیلم در همه زمینه ها خوب بوده که نتیجه کلی کار خوب شده.


0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است