ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقد فیلم آخر شب, late night, یک کمدی سرگرم کننده

تاد مک کارتی
یک سال پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

"آخرشب" فیلم سرگرم کننده ای است که به عمده مشکلات مرتبط با زن ها، برابری در محیط کار، اشاره می کند. زوج اما تامپسون و میندی کالینگ فیلم را قابل توجه کرده اند. تامپپسون با ظرافت داستان را پیش می برد و دیدن دوباره او در نقش اصلی یک فیلم هدفدار حس خوبی دارد.گاهی عدم وجود تنوع در بین افراد اتاق نویسندگان و همچنین یکنواختی در شوخی ها باعث می شود تا اتفاقاتی که در اتاق نویسندگان رخ می دهد به اندازه کافی سرگرم کننده نباشد.

اختصاصی سلام سینما-  یک کمدی سرگرم کننده درباره کشمکش های بین دو زن در یک برنامه تلویزیونی شبانه

  درخشش اما تامپسون در نقش مجری یک برنامه شبانه و بازی میندی کالینگ در نقش نویسنده جدید استخدام شده در فیلم نیشا گاناترا  

"آخرشب" فیلم سرگرم کننده ای است که به عمده مشکلات مرتبط با زن ها، برابری در محیط کار، اشاره می کند. چیزی که در اینجا نشان داده می شود یک برنامه تلویزیونی است که این خود جو را مفرح کرده و زوج اما تامپسون و میندی کالینگ فیلم را قابل توجه کرده اند.   

داستان به نویسندگی کالینگ و کارگردانی نیشا گاناترا است که اپیزودهایی از سریال Girls، Transparent، Mr. Robot و The Mindy Project را نیز کارگردانی کرده است. واقعیت این است که نویسنده های برنامه تلویزیونی" امشب با کاترین نیوبری" که تنها شامل مردان سفیدپوست و دمغی است، احتیاج به کمی تنوع دارند.   

ظاهر کاترین( اما تامپسون )بسیار خوب است، وی در نهایت راضی به استخدام مالی( کالینگ )که زنی هندی است می شود. با اینحال مجری بریتانیایی با وی تحقیر آمیز رفتار می کند اما موضوع مهم این است که برنامه تلویزیونی که با اجرای کاترین پخش می شود مخاطبین خود را از دست داده است. کاترین که 56 سالگی را سپری می کند، به نظر میرسد که قرار است جایگاهش را به" آیک بارینهولتز"بدهد.   

 گاهی عدم وجود تنوع در بین افراد اتاق نویسندگان و همچنین یکنواختی در شوخی ها باعث می شود تا اتفاقاتی که در اتاق نویسندگان رخ می دهد به اندازه کافی سرگرم کننده نباشد. اگر امتیاز کاترین واقعا پایین است، شاید زمان آن رسیده تا از این شغل اخراج شود.   

کاترین که بر سر دوراهی است، یکی از افراد بحث برانگیز و جوان یوتیوبی را به برنامه اش دعوت می کند که این کار نتیجه افتضاحی در پی دارد، اما به نظر می رسد که این رویداد باعث می شود تا کاترین به طور جدی به معضلی که در حرفه اش به وجود آمده فکر کند. شرایط زمانی بدتر می شود که یکی از کارهای گذشته اش فاش شده و منجر به ایجاد بحرانی بین او و شوهر( جان لیسگو ) پیر و بیمارش می شود.   

سرانجام کاترین تصمیم می گیرد تا براساس دنیای در حال تغییر رفتار کند. نتیجه این تغییرات و مشکلات ناشی از تنوع و تعادل محیط کاری( که دراینجا یک کسب و کار نمایشی است ) جالب بوده، توجه مخاطب را جلب می کند و بحث هایی را به وجود می آورد که در نهایت به فیلم ویژگی خاصی می بخشد. 

 تامپسون با ظرافت داستان را پیش می برد و دیدن دوباره او در نقش اصلی یک فیلم هدفدار حس خوبی دارد. کالینگ که نویسندگی فیلم را برعهده دارد، زنی را در مقابل کالینگ قرار داده است که اگر چه زمان کمی را با وی سپری کرده اما در سکانس های ناخوشایند بسیار سخاوتمندانه با او رفتار می کند. 

منبع: هالیوود ریپورتر

مترجم: مهتاب عیوضی

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است