ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

علیرضا داودنژاد: آقای حاتمی کیا از ابتدا در آغوش حمایت ها زندگی و کار کرده / متعجبم از آقای حاتمی کیا!

۶ سال پیش
علیرضا داودنژاد در واکنش به حرف های اخیر ابراهیم حاتمی کیا گفت: آقای حاتمی کیا از ابتدا در آغوش حمایت ها زندگی و کار کرده و حرف زدن های امروزش نشان می دهد که با واقعیات بیگانه است و حتی از موضع یک انقلابی مسلمان هم قادر به تشخیص موضوعات اصلی و ارائه راه حل نیس

 داودنژاد؛ کارگردان پیشکسوت سینما  به دنبال اظهارنظرهای اخیر ابراهیم حاتمی کیا درباره سینمای ایران و جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: آیا آقای حاتمی کیا می داند که متوسط تماشاچی سالیانه هر فیلم ایرانی از ده ها میلیون مخاطبی که در سطح کشور برای محصولات سمعی و بصری از جمله فیلم وجود دارد در خوشبینانه ترین حالت به حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر می رسد؟ این برای آقای حاتمی کیا به چه معنا است؟

وی ادامه داد: حاتمی کیا باید به این سوال جواب دهد که چرا ده ها میلیون مخاطب ما، مخاطب ماهواره هایی شده اند که فیلم ها و سریال های خارجی دوبله شده پخش می کنند و ساعت ها در طول روز پای ماهواره نشسته اند؟ چرا این ده ها میلیون مخاطب مشتری بازار سیاه فیلم خارجی شده اند؟ چرا آمار ویدیوی خانگی فیلم های ایرانی روز به روز کمتر شده است و در بالاترین موفقیت به یک میلیون نفر هم نمی رسد؟

کارگردان «مرهم» خاطرنشان کرد: آن تغییر بزرگی که اتفاق افتاده این است که ما بیش از هر زمان دیگری از محصولات فرهنگی داخلی جدا و تبدیل به مصرف کننده محصولات رسمی وغیر رسمی خارجی شده ایم. فیلم های ایرانی در تهران، شهرهای بزرگ و شهرستان ها بیشتر به صورت تکثیر غیرمجاز دیده می شوند. هتل ها، بیمارستان ها و کشتی رانی بدون پرداخت دیناری حقوق نمایش، ویدیوی خانگی را برای مشتری های خود نشان می دهند و کسی نیست مقابل آن ها بایستد.بازار کالاهای فرهنگی در مملکت متلاشی شده است. چرا صدای آقای حاتمی کیا در این موارد در نمی آید؟

داودنژاد در ادامه گفت: حاتمی کیا اگر دلسوز انقلاب، کشور ، ملت، آینده جوانان، فرهنگ و دین است به این سوال ها جواب داده و برای این مشکلات راه حل نشان دهد نه این که بر سر سینمای ایران بکوبد تا باز هم از حریف ها و رقبای خارجی اش ضعیف تر شود. من نمی دانم حاتمی کیا در چه عوالمی به سر می برد اما آنچه مسلم است با واقعیت های روی زمین و آنچه در فضای کشور می گذرد یا بیگانه است یا خودش را به آن راه زده است. من متعجبم از آقای حاتمی کیا!

کارگردان «کلاس هنرپیشگی» در ادامه با اشاره به حمایت های صورت گرفته از حاتمی کیا تصریح کرد: آقای حاتمی کیا از ابتدا در آغوش حمایت ها زندگی و کار کرده و حرف زدن های امروزش نشان می دهد که با واقعیات بیگانه است و حتی از موضع یک انقلابی مسلمان هم قادر به تشخیص موضوعات اصلی و ارائه راه حل نیست.

داودنژاد صحبت های خود را با این مصرع به پایان رساند «نازپروده تنعم نبرد راه به دوست»

 

منبع:پیام نو

نظرهای منتشرشده

سمیرا
۶ سال پیش
با صحبتهای a موافقم ... اگه سیر فیلم های دو کارگردان مجددا بررسی بشن وضع و حال هرکی مشخص میشه ... که الانم کاملا مشخصه ... حاتمی کیا تا الان که به ارزش ها و آرمانهای انقلاب اسلامی پایبند بوده و ان شاء الله خواهد بود ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
من
۶ سال پیش
احسنت حرف حساب جواب نداره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۶ سال پیش
با آقا یا خانم «ز» موافقم. عادی نیست این صحبتهای حاتمی کیا. پشتش یه چیز دیگه است. شک نباید کرد. به دو دلیل: اولا خیلی خیلی تکرار میکنه، دوما بعضی حرفاش عجیب وغریبه؛ یعنی به افکار قبلیش نمیخوره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز
۶ سال پیش
این حاتمی کیاداره پی ریزی میکنه خودشو سر بده درپست ومقام وسیاست خودش اخیرا گفت سینمادردرجه دومه ناراحته از سکه افتاده البته به نظرخودش وگرنه خیلی از هنرمندان واقعی کارنمیکنن ولی جایگاه خود راحفظ کردند نه اینکه هنررا بفروشن داودنژاد ازمسیرش منحرف نشده هیشه فیلمهایش وسحنانش هماهنگ وهنرمندانه بوده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ب
۶ سال پیش
لگد شجاعانه ای بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
انقلابی واقعی
۶ سال پیش
اتفاقا حاتمی کیاست که با ارزشهای واقعی انقلاب, مشکل داره. انقلاب اسلامی این نبود و نیست که حاتمی کیا میگه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ر
۶ سال پیش
حقیقت تلخه خیلی شجاعه این فیلمساز
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م.م.ی
۶ سال پیش
البته ایشون در ها رو هم خوب میکوبند با لگ بخصوص در خانه سینما
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
a
۶ سال پیش
آقای داوود نژاد مرد باشید و راستشو بگید...مشکل شما با حاتمی کیا و امثالش نیست شما با خود انقلاب مشکل دارید و چون نمی تونید خط انقلاب رو بکوبید کسایی رو می کوبید که به این خط معتقدند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ