ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

واکنش جعفری‌جوزانی به حواشی دفن پیکر «ریچارد فرای» در اصفهان

۶ سال پیش
عود جعفری‌جوزانی‌در واکنش به حواشی مخالفت‌های دفن پیکر «ریچارد نلسون فرای» در اصفهان متنی را منتشر کرد.

مسعود جعفری‌جوزانی‌در واکنش به حواشی مخالفت‌های دفن پیکر «ریچارد نلسون فرای» نوشته «من به عنوان یک ایرانی، ساخت مقبره‌ای در شان برترین ایران‌شناس معاصر "ریچاردنلسون فرای" را افتخار بزرگی می‌دانم و درک نمی‌کنم که براساس چه منطق یا انگیزه‌ای عده‌ای علیه این عاشق صادق فرهنگ ایرانی موضع سرسختانه‌ای گرفته‌اند.

 

البته من هم حرمت ارزش و ارزش‌مداری را می‌فهمم اما این را هم می‌دانم که معنی "ارزش مداری" ناسپاسی نیست. دلم می‌خواهد از هموطنانی که جنجال می‌کنند بپرسم که چرا بی‌پژوهش و مدرک به این مردبزرگ انگ جاسوسی می‌زنند. آیا نمی‌دانند که این اعمال می‌تواند به شهرت و مهمان‌نوازی و مهرورزی مثال زدنی ایرانیان خدشه وارد کند؟ آیا فراموش کرده‌اند که ارزش مداری "با کلنگ و تیشه جور در نمی‌آید"؟ چرا عده‌ای از ما فکر می‌کنیم هر کس خارج از چهارچوب جغرافیایی ایران به دنیا آمد جاسوس است؟ نه هموطن "هر گردی گردو نیست"،به گواهی تاریخ چه بسیار کسانی که خارج از این خاک به دنیا آمده‌اند و خدمتگذاران آن بودند و چه کسان بیشتری که در این خاک چشم به جهان گشودند و خائن از آب درآمدند. مطالعه کنید! ببینید این عالم بزرگ ایران دوست چگونه قریب 80 سال عمر عزیز خود را صرف معرفی فرهنگ اصیل ایران و ایرانی به دنیا کرد، کار رشک‌انگیز و سترگی که بیشتر ما در انجامش عاجز مانده‌ایم.»

 

یچارد فرای که سال‌ها عمرش را صرف تاریخ ایران کرده است،طبق وصیت‌اش علاقه‌مند بوده است که در کنار زاینده رود به خاک سپرده شود اما برخی گروه‌ها در اصفهان با این کار مخالفت کردند،هنوز پیکر این ایران‌شناس که در آمریکا از دنیا رفته است،به خاک سپرده نشده است.

 

منبع: ایسنا

نظرهای منتشرشده

م.و
۶ سال پیش
چقدر متحجر و کم دانش اند !!!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ه
۶ سال پیش
پس فکرمیکنیداین همه مشکلات ازکجاست جامعه تک صدایی همین میشه خدای نکرده پرفسورسمیعی ازدنیابره ممکن بگن چون جاسوسها یا اجنبیهارامعالجه کرده باید همانجادفن بشه 150 سال عمرکنه انشاالاه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میترا
۶ سال پیش
باعث خجالت است این چنین رفتاری با یک ایران شناس
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احسان
۶ سال پیش
چطور می توان توقع داشت با این همه بی احترامی به یک ایران شناس برجسته، دنیا ایران را ملیتی متمدن بداند؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ