داریوش ارجمند در حمایت از ناصر تقوایی: این از اخرین ترفند‌های نخبه کشی در ایران است

داریوش ارجمند در حمایت از ناصر تقوایی: این از اخرین ترفند‌های نخبه کشی در ایران است

به گزارش سلام سینما، داریوش ارجمند در اختتامیه ۷ امین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت که در آن از ناصر تقوایی تجلیل به عمل آمد در وصف او گفت، ناصر تقوایی در این‌ سال‌ها بسیار بی‌مهری و نامهربانی دیده و هر کسی بانی این بی‌مهری بوده، نامهربانی و بی‌مهری زیادی در روزگار خود خواهد دید و این از آخرین ترفند‌های نخبه کشی در ایران است.

حجت الله ایوبی نیز در صحبت‌هایی در وصف این هنرمند از بسته نبودن راه برای ناصر تقوایی و دیگر هنرمندان اشاره کرد و افزود: «خاطرات دیروز را باید به فراموشی سپرد، گرچه این هنرمندان نیازی به ما ندارن ولی ما باید راه را برایشان هموار کنیم».

ناصر تقوایی در مقام سخنگو با توجه به اتفاقات و رخداد‌های سینمای کشور گفت: در همه این سال ها کسی مزاحم من برای فیلم سازی نشد و حد و مرزی را برایم مشخص نکردند و الان حتی یک فریم از فیلم‌هام رو در نیاوردم. او از ۱۸ سال صبر برای ساختن فیلم کاغذ بیخط پس از نگارش آن اشاره کرد و افزود  وقتی که یک متن را به ممیز می دهید او چه بخواهد و چه نخواهد حرفه اش بدگمانی است و اگر هم ایرادی در کار شما پیدا نکند آنرا اختراع خواهد کرد.
به گزارش  سلام سینما به نقل از ایرنا، او در ادمه افزود:با وجود بروز مشکلات سینمایی، همه دیدیم خم به ابروی سینما نیامد و بچه های علاقه مند به سینما به مدارس سینمایی می روند اما این پرسش را مطرح نمی کنیم که به کدام امید آنان به این مدارس می روند؟ در گذشته همه عاشق بازیگری بودند اما امروز همه پشت صحنه سینما را کشف کردند. پرسش این است که چه فکری برای این بچه ها کردیم و آیا سینمای ما ظرفیت چنین اتفاقی را دارد؟ باید در جایی جوابگوی این جوانان باشیم.

من سال ها است که فیلم نمی بینم و شرم می کنم فیلم های خودم را ببینم. وقتی اثری کیفیت صدا و تصویر ندارد دیگر اسمش فیلم نیست که بتوان آن را تماشا کرد.
چه کسی باید از این فیلم ها نگهداری کند؟ نمی دانیم نگاتیو فیلم هایمان کجاست و هر فیلمی که می سازیم گرفتار این مرحله می شود در صورتی که فیلم محصول یکبار مصرف نیست.
هالیوود از آرشیو فیلم های صامت خود امروز درآمد بیشتری دارد و این یک بانک سرمایه گذاری است که ادامه دارد و فیلم یک سرمایه درگردش است.

این کارگردان در ادامه افزود: آرشیو عظیم نگهداری آثار سینمایی راه اندازی شود و اگر امروز کسی از ما کپی فیلم هایمان را بخواهد نسخه ای نداریم که به او بدهیم.

به گزارش سلام سینما، در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، از تقوایی به پاس یک عمر فعالیت هنری قرین افتخار، با اهدای نشان فیروزه سینماحقیقت و لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین مطالب