ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اعتراض پخش‌کننده و تهیه‌کننده طبقه حساس به پخش هزاران بليط رايگان برای یک فیلم خاص و پاسخ سخنگوي شوراي صنفي

۷ سال پیش

فیلم سینمایی طبقه حساس به کارگردانی کمال تبریزی همچنان فروش خوبی را پشت سر می‌گذارد اما تهیه و پخش کننده آن از عدم حمایت دستگاه‌های مختلف از این فیلم وحمایت کامل از فیلمی دیگر گلایه دارند.

جواد نوروز بیگی، تهیه کننده فیلم طبقه حساس با اشاره به توزیع بلیط رایگان برای یک فیلم خاص!() گفت: متاسفانه علاوه بر ارائه بلیط‌های نیم بهاء برای یک فیلم به تازگی تعداد بسیاری بلیط رایگان که قبلا توسط یک نهاد خاص خریداری شده؛ توزیع شده و تماشاگران با این بلیط‌ها به سینما می‌آیند.

وی ادامه داد: هدف آن‌ها از این کار این است که میزان فروش فیلم در سینمای سرگروه بالا‌تر از کف فروش باشد تا مجبور نشوند فیلم را از سرگروه سینما‌ها حذف کنند.

نوروز بیگی با اشاره به اینکه به این امر اعتراض کرده است؛ گفت: حتی در شهرستان‌ها نیز بلیط رایگان توزیع شده است. زمانی که من به این امر اعتراض کردم دوستان ناراحت شدند وبا من تماس گرفتند و خواستار این شدند که من سکوت کنم.

حبیب اسماعیلی؛ پخش کننده فیلم نیز با تایید سخنان نوروز بیگی به بی‌مهری صدا و سیما به این فیلم اشاره کرد و افزود: متاسفانه صدا وسیما تیزرهایی را که باید رایگان برای ما پخش کند در زمان‌هایی پخش می‌کند که مخاطب ندارد.

وی ادامه داد: کمتر فیلم سینمایی توانایی دارد تا هزینه‌های پخش تیزر در صدا وسیما را پرداخت کند زیرا برای یک تیزر ۱۵ ثانیه‌ای در صدا وسیما تهیه کننده باید ۴ میلیون تومان پرداخت کند.

اسماعیلی افزود: ما از صدا و سیما توقع داریم که برای همه فلیم‌ها تیزر رایگان پخش کند نه اینکه فقط از یک فیلم خاص حمایت کند وبرای آن تیزر پخش کند.

وی ادامه داد: ما مجبور شدیم برای آنکه چند نوبت تیزر در زمان‌هایی که مورد نظر ماست؛ پخش کنیم قرارداد ۲۰ میلیون تومانی را امضا کنیم.

محمدرضا فرجی؛ سخنگوی شورای صنفی نمایش نیز در گفتگو باخبرنگار ایلنا در باره توزیع بلیط رایگان برای فیلم معراجی‌ها گفت: میزان فروش فیلم معراجی‌ها هم اکنون ۶ میلیون تومان بالای کف فروش است و توزیع بلیط رایگان تاثیر چندانی در این امر ندارد.

وی ادامه داد: زمانی مثلا فروش یک فیلم فقط ۱ میلیون تومان بالای کف فروش بود آن موقع می‌شد گفت که توزیع بلیط رایگان تاثیر گذار بوده است اما به نظر من در وضعیت فعلی این حرف بیشتر یک شوخی است.

 

نظرهای منتشرشده

مصطفی
۷ سال پیش
خوبه این یکی دیگه رایگانه . شمام با یک ارگان مذاکره کنین بلیت نیم بها یا رایگان بدید ، البته از شما بعیده ، یک تومان هم یک تومان هان!!!! هرروز یک بهانه میارن ، مردم را ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ