ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

کمال تبریزی: کمال تبریزی: ضرغامی دعوایش با بزرگان ایل بختیاری را به گردن عوامل «سرزمین کهن» انداخت

۷ سال پیش
کمال تبریزی می گوید: حوادث پیش آمده درباره سر «سرزمین کهن» دعوا مربوط به ضرغامی و بزرگان ایل بختیاری بود که آقای رییس، آن را به گردن عوامل «سرزمین کهن» انداخت تا خود و مدیرانش را تبرئه کند.

 کمال تبریزی در گفت و گویی که با روزنامه شرق داشته درباره حوادث پیش آمده درباره سر «سرزمین کهن» و در نهایت توقف پخش این سریال از صدا و سیما گفته است: دعوا مربوط به ضرغامی و بزرگان ایل بختیاری بود که آقای رییس، آن را به گردن عوامل «سرزمین کهن» انداخت تا خود و مدیرانش را تبرئه کند. اشکالی هم ندارد. بگذار به همه بگویند که ضرغامی و مدیرانش پاک و بی‌تقصیرند و همه کاسه کوزه‌های خودشان را سر ما خراب کنند!

 وی در پاسخ به این پرسش که بالاخره سریال «سرزمین کهن» از تلویزیون پخش خواهد شد؟ یا همچنان مغضوب هستید؟ ‌تصریح کرد:  فعلا که همگی عوامل مورد غضب قرار گرفته‌اند. اما من دلم روشن است که با رفتن ضرغامی از تلویزیون مشکلات «سرزمین کهن» هم برطرف شود و عن‌قریب شاهد نمایش این کار پرزحمت خواهیم بود.

سریال «سرزمین کهن« به واسطۀ انتقاداتی که از برخی دیالوگ‌ها و شخصیت‌پردازی‌هایش شده بود، خبرساز شده و پخش آن متوقف شد. اعتراض های گسترده به این سریال ادامه یافت و ضرغامی، مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه را از سمت خود برکنار کرد.

این سریال روایتی تاریخی است از تحولات سیاسی – اجتماعی ایران از سال سقوط رضاشاه تا پیروزی انقلاب اسلامی؛ تحولاتی که در بستر زندگی یک پسر بچه روایت می‌شود. کودکی به نام رهی که پس از بمباران دهکده‌ای توسط نیروهای متفقین، از زیر آوار بیرون کشیده می‌شود و توسط مادرش، به تهران می‌آید. او سال‌ها بعد ابتدا در یک خانواده توده‌ای بزرگ می‌شود و بعدها بنا بر اتفاقاتی سر از خانواده‌ای درباری درمی‌آورد. در این خانواده است که او رفته رفته به هویت خود پی می‌برد و مسیری تازه در زندگی‌اش می‌یابد.

یکی از خانواده‌های به تصویر کشیده شده در «سرزمین کهن» که نام‌ خانوادگی بختیاری را یدک می‌کشند، منشا این سوءتفاهم بودند.

 

منبع: پیام نو

نظرهای منتشرشده

سارا
۷ سال پیش
آقای مسعود جعفری جوزانی و حسن فتحی گزینه های بسیار قوی تری برای سریالهای تاریخی هستن ، کار را باید به کاردان سپرد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احسان
۷ سال پیش
تبریزی کارش درسته.بهترین در ایران.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م کیانی
۷ سال پیش
با سلام این سریال ، پس از مدار صفر درجه ، تنها و تنها برنامه ای بود که در تلوزیون می دیدم .نه فقط می دیدم ، که هفت روز مشتاقانه در انتظار پنجشنبه شبها و جمعه عصر میشدم و نه فقط با چشم ، که با تمام سلولهای وجودم آن را تماشا می کردم .هیچ برداشتی هم جز نمایش به غایت زیبای ستیز دوسویه ی سرمایه داری و فقر عامه ی مردم نکرده بودم . با آن بازیهای حرفه ای افسون کننده و صد البته رهبری جناب تبریزی که شیفته ی تمام کارهای سینمایی ایشانم ، خیس خورده دراصل اصول و اصل فروع دین و انسانیت ، که نهایت این زیبایی را در فیلم یک تکه نان که بالغ بر سی مرتبه آن را تماشا کرده ام میتوان یافت . افسوس که ما ملت جوگیر از مسگری فقط حرکات آن را بلدیم و از غیرت اصیل بر پایه شرف و عقل و رضایت الهی، فقط احساساتی شدن مدل تگرگ بهاری مرده باد زنده باد و هیاهوی پوچ را به ارث برده ایم .انگار در ژنتیکمان نشسته باشد . در همه جای دنیا ، هر کاری ساخته شود یک سو عوامل منفی داستان و یک سو عوامل مثبت داستانند . حالا اگر من بیننده تصادفا زیر تابلوی منفی قرار بگیرم باید در کوچه خیابان یقه درانده و فریاد مظلومیت سر دهم که عالم و آدم به کم فهمی بیشتر من پی ببرند ؟ بر این اساس کارتون کودک هم نمیتوان ساخت .اخبار هم نباید گفت. فوتبال هم نباید بازی کرد . . . نام فامیل "بختیاری " را در داستان چه میگذاشتند خوب بود ؟ لطفا یک نفر پیشنهاد بدهد . هر اسمی گذشته ای دارد و تاریخی . برای بینندگان مشتاق و عوامل این سریال متاسف نیستم . برای ملتم ، برای کشورم و برای [...] متاسفم که اگر قرنها بگذرد ، هر لباسی که بتن کند ، به هر گویشی که سخن بگوید ، هر ماشینی که سوار شود یا هر خانه ای که بنشیند و در هر جغرافیایی که زندگی و یامهاجرت کند ، داغ عقب ماندگی فرهنگی و عقلی از پیشانیش پاک نمیشود که نمیشود . با تشکر مجدد و احترام بی اندازه به آقای تبریزی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ر
۷ سال پیش
کمال تبریزی یک هنرمند کامل شجاع انسان
خطر لو رفتن داستان
پاسخ