ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

كارگردان فيلم "لاله" در مصاحبه با مجله ورايتي: اگر خانه‌ام را رهن دهم،این پروژه را تمام می‌کنم

۷ سال پیش

«لاله» نام یک پروژه سینمایی جنجال‌برانگیز است که پس از هیاهوی بسیار سرانجام اسفند 1391 در پردیس سینمای ملت با حضور جمعی از خبرنگاران کلید خورد.

کارگردانی این فیلم سینمایی را «اسدالله نیک‌نژاد» معروف به «اسی نیک‌نژاد»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی‌الاصل هالیوود به عهده گرفت.

فیلم «لاله» با بازی نیکی کریمی ، همایون ارشادی ، میترا حجار، آزیتا حاجیان ، لیلا اوتادی ، ایرج نوذری و سارا امیری داستان زندگی «لاله صدیق»، قهرمان اتومبیل‎رانی ایران است. 

ساخت این پروژه سینمایی ادامه داشت تا آنکه مدتی پیش تنها چند روز مانده به پایان فیلمبرداری به دلیل برخی مشکلات مالی متوقف شد.

«اسی نیک‌نژاد» در مصاحبه با نشریه سینمایی ورایتی گفت: ما می‌دانیم که مسابقات اتومبیلرانی سرعت در ایران در انحصار عده‌ای معدود است و مهم نیست که جامعه در این باره چه می‌گوید، در ایران نیز این مسابقات در انحصار آقایان است و اینکه زنی بتواند تا این مرحله پیشرفت کند، حقیقتا وسوسه‌برانگیز است.

ورایتی در ادامه این گزارش می‌نویسد: «اسی نیک‌نژاد» برای ساخت این فیلم بی‌‌اعتنا به بسیاری از مشکلات از بدی آب و هوا گرفته تا موضع‌گیری‌هایی که علیه او انجام گرفت تا نبود بودجه وارد میدان شد.

«نیک‌نژاد» در ادامه گفت: به دست آوردن امتیاز داستان «لاله صدیق» همانقدر سخت بود که ساخت فیلم در ایران.

وی افزود: لوکیشن‌های پیشنهادی برای ساخت این فیلم «مکزیک»، «کانادا» و «مراکش» بود ولی زمانی‌که به اعتبار داستان فیلم اندیشیدم، متوجه شدم دارم خودم و مخاطب را گول می‌زنم، بنابراین بهترین کار این بود که راهی به سوی جامعه ایرانی پیدا می‌کردم و فیلمم را آنجا می‌ساختم.

او در ادامه با اشاره به مشکلات خود در رابطه با به دست‌ آوردن دوربین‌های فیلمبرداری و اتومبیل‌های مسابقه مورد احتیاج افزود: مقامات ایرانی اجازه دادند تا برخی از صحنه‌ها را در بزرگراه‌ها بسازیم که 5 میلیون دلار هزینه در بر داشت که اگر در هالیوود بودیم هزینه آن 35 میلیون دلار می‌شد.

وی در پایان تاکید کرد: اکنون که فیلم را تا اینجا رسانده‌ام حتی اگر به قیمت رهن دادن خانه‌ام هم شود، آن را اتمام خواهم رساند.

بنا بر این گزارش،«نیک‌نژاد» که در ایران متولد شده است در سال 1980 در سن 20 سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و چند سال بعد به هالیوود پیوست.

 

 

نظرهای منتشرشده