گلایه تهیه کننده آکتور از رویه ساترا در صدور مجوز پخش

مجید مطلبی، تهیه‌کننده سریال نمایش خانگی «آکتور»: ساترا بنای همکاری با شبکه نمایش خانگی ندارد.

گلایه تهیه کننده آکتور از رویه ساترا در صدور مجوز پخش

به گزارش سلام سینما، مجید مطلبی، تهیه کننده سریال «آکتور» که قرار است از شبکه نمایش خانگی پخش شود، با انتقاد از رویه عجیب ساترا در تعامل با هنرمندان گفت: بعد از سه ماه از ارسال سریال برای ارائه نظر ساترا، هنوز هیچ پاسخی دریافت نکردیم.

 

وی در شرح این اتفاق گفت: چندماه قبل همراه با نویسنده و کارگردان سریال «آکتور»، به مجموعه ساترا رفتیم و در حضور معاونین و نماینده شورای بازبینی، شرح کاملی از قصه و سریال ارائه کردیم. در این جلسه به طور مفصل به سوالات و ابهامات مدنظر ساترا پاسخ دادیم و توافق کردیم با توجه به تداوم فیلمبرداری سریال، سه قسمت از سریال را برای بازبینی در اختیارشان قرار دهیم.

 

مطلبی با بیان اینکه آن جلسه در فضایی تعاملی و مثبت پایان یافت، افزود: در کمال تعجب روز گذشته نامه‌ای به دستم رسید که گویی در آن جلسه هیچ گفتگو و مذاکره‌ای صورت نگرفته و ساترا خطاب به مدیر فیلیمو بار دیگر تمام مباحث مطرح شده در آن جلسه را به عنوان سوال و مطالبه مطرح کرده!

 

تهیه‌کننده سریال آکتور با اشاره به اینکه فیلمبراری این سریال روزهای آخر را طی می‌کند، تصریح کرد: علاوه بر توافق صورت گرفته، ۳ قسمت و بیش از ۳۰۰ دقیقه راش سریال (حدودا بیش از ۶قسمت) سه ماه است که در اختیار ساترا بوده و همچنان هیچ اصلاحیه‌ و نظری به ما منتقل نشده و این در حالی است که سریال «آکتور» موافقت اصولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد و مشکل پروانه ساخت هم ندارد.

 

وی با اشاره به مجموع تعاملات صورت گرفته، تاکید کرد: به نظر می‌رسد بنای ساترا همراهی با شبکه نمایش خانگی و صنعت سینما نیست برای همین هم در نامه حدید برخلاف تعامل صورت گرفته، درخواست ارسال ۷ قسمت دیگر کرده‌اند که یعنی هم نسبت به فرایندهای تولید، تسلطی ندارند و هم ظاهرا بیش از آنکه دنبال تعامل باشند دنبال مانع‌تراشی برای عدم پخش و تولید سریال برای شبکه نمایش خانگی هستند و این رویه برای تمام تولیدات شبکه نمایش خانگی و همه پلتفرم‌ها به صورت مستمر اتفاق می‌افتد.

 

وی با اشاره به تماس‌ها و مکاتبات خود با مدیران ساترا برای اخذ نظرات اصلاحی جهت پخش سریال و بی‌پاسخ بودن پیگیری‌هایش، تاکید کرد: به هرحال کارنامه فعالیت‌های من و تیم سازنده «آکتور»، نشان می‌دهد قواعد سینما و ملاحظات مدنظر را می‌شناسیم و کارمان را بلدیم اما اینکه اینگونه کار و تلاش دوساله یک تیم را معطل می‌کنند، جای تامل دارد که امیدوارم به زودی مشکل برطرف شود.

منبع: ایسنا

خبر مرتبط


کدام سریال ها در آستانه پخش از شبکه نمایش خانگی هستند؟

اسکار-2023اسکار-2023

نظرهای منتشر شده