تفاوت چهره شخصیت های سریال خاندان اژدها در سریال و کتاب

تفاوت‌ و مقایسه‌ی جالبی از چهره‌ی بازیگران سریال خاندان اژدها(House of the Dragon) با شخصیت‌های این داستان در کتاب | آیا گریم‌هایی که از دیدید، شبیه به شخصیت‌های کتاب آن است؟

تفاوت چهره شخصیت های سریال خاندان اژدها در سریال و کتاب

ترجمه اختصاصی سلام سینما – فصل اول سریال «خاندان اژدها» (House of the Dragon) بالاخره به پایان رسید و چه‌قدر هم موفق بود. شما هم اکنون می‌توانید تصمیم بگیرید که طرف‌دار کدام خاندان باشید و خود را برای ازدست‌دادن شخصیت محبوبتان آماده کنید.


تفاوت چهره بازیگران «بازی تاج و تخت» در سریال و کتاب (قسمت دوم)


هنگامی که سریال و فیلمی از روی کتابی ساخته می‌شود بحث ظاهر شخصیت‌ها پیش می‌آید. گاهی اوقات شخصیت‌ها دقیقاً همانند کتاب هستند، گاهی اوقات خیر.

 

مثلاً در کتاب «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) تیریون لنستر بینی خود را در نبرد خلیج بلک واتر از دست می‌دهد. اما در سریال از این نکته صرف‌نظر شده است.

 

درهرصورت قیافه و ظاهر شخصیت‌ها و شباهت دقیق آن به کتاب زیاد مهم نیست. سریال «خاندان اژدها» از این لحاظ اقتباس بسیار خوبی از کتاب‌های جرج آر. آر مارتین کرده است.

خاندذان ازدهادر این جا مقایسه‌ای بین شخصیت‌های کتاب و سریال انجام شده و نتیجه آن کمی تعجب‌برانگیز است. در کتاب ظاهر شخصیت‌ها با جزئیات خاصی توصیف نشده و همین موضوع به نویسندگان سریال آزادی عمل بیشتری داده است.

 

در ادامه به این مقایسه نگاهی می‌اندازیم.

 

ملکه رینیرا تارگرین

در سریال موها و رنگ رخسار سفید خاندان تارگرین به‌خوبی رعایت شده؛ اما گویا نویسندگان رنگ چشمان بنفش این خاندان را از سریال حذف کرده‌اند.

رینیرا در طول فصل نخست سریال «خاندان اژدها» از شاهدختی سرکش به ملکه‌ای سرخست تبدیل می‌شود. ظاهر او همیشه سلطنتی و فاخر است.

خاندان اژدها رینرا

 

ملکه آلیسنت های تاور

در سریال هر دو نسخه آلیسنت های تاور به شکل بانویی زیبا و مسئولیت‌پذیر به تصویر کشیده شده است. او ظریف و خوش‌پوش و سربه‌زیر و نقطه مخالف رینیرا است.

در کتاب در مورد ظاهر ملکه آلیسنت صحبت خاصی نمی‌شود به جز این که ایشان دارای اندامی ظریف و بلندبالاست. این نکته در سریال نیز رعایت شده است.

آلیسنت های تاور

 

دیمون تارگرین

دیمون تارگرین ضدقهرمان داستان است. او از آن شخصیت‌هاست که نباید طرف‌دارش باشی. او بسیار جذاب و وفادار به تخت پادشاهی و برادرش است.

مت اسمیت کاریزماتیک، نقش دیمون را به‌خوبی در سریال «خاندان اژدها» به تصویر کشیده است.

در کتاب بیشتر از ظاهر دیمون به شخصیت او پرداخته می‌شود.


شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدها


شخصیت او جاه‌طلب، شجاع و عصبی توصیف شده که خوشبختانه سریال بدان وفادار بوده و آن را به زیبایی به تصویر کشیده است.

مت اسمیت دیمن تارگرین

 

سر کریستن کول

این شوالیه در فصل نخست غوغا به پا کرد. او سریال را به‌عنوان شوالیه‌ای نجیب و جذاب آغاز می‌کند، اما پس از این که رینیرا دست رد به سینه سر کریستن کول می‌زند، او به آدم بدی تبدیل شده و در این فصل چندین بار از مسیر خود منحرف می‌شود.

سر کرستن کول

با وجود این که ظاهری جذاب دارد؛ اما مخاطب به‌تدریج از او بیزار می‌شود.

شخصیت سر کریستن کول در کتاب با موهایی همچون زغال و ظاهری جذاب همراه با شخصیتی منفور توصیف شده و این خصوصیات ظاهری راه خود را به سریال «خاندان اژدها» بازکرده است.

 

رینیس تارگرین

رینیس تارگرین در سریال با رینیس تارگرین کتاب بسیار متفاوت است.

او در کتاب «آتش و خون» (Fire and Blood) دارای موهای مشکی با چشمانی ارغوانی رنگ است. با افزایش سن، موهای مشکی‌ خود را حفظ کرده؛ اما تارهای سفیدی نیز در آن دیده می‌شود.

او در سریال موهای نقره‌ای دارد، اما از لحاظ شخصیتی همان قدر نترس و مغرور است که در کتاب.


معرفی خاندان‌های سریال خاندان اژدها


رینیس تارگرین

 

ویسریس تارگرین

پادشاه ویسریس تارگرین در سریال و کتاب بسیار شبیه به همدیگر هستند.

اگرچه ویسریس در سریال بسیار پیرتر از ویسریس کتاب است و همین موضوع باعث شده که تنها از یک بازیگر برای به‌تصویرکشیدن او استفاده شود.

ویسریس

 

میساریا

میساریا استاد نجواهاست. ما تقریباً چیزی از زادگاه او نمی‌دانیم؛ اما قیافه شرقی او نشان از شناخت او از شهرش دارد.

سونویا میزونو با بازی زیبای خود به این نقش رمز و راز بخشیده است.

میساریا

 

لینور ولاریون

درباره ظاهر ولاریون‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد؛ زیرا در کتاب به آن اشاره‌ای نشده است.

لینور در کتاب دارای دماغ عقابی، با موی نقره‌ای و چشمانی بنفش به تصویر کشیده شده است. او تنها موی نقره‌ای خود را در سریال حفظ می‌کند.

او در کتاب همانند سریال بسیار خوش‌تیپ است.

لینور ولاریون


تفاوت‌های بین کتاب و سریال خاندان اژدها


منبع: BuzzFeed

نظرهای منتشر شده