شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدها

مروری بر تاریخچه‌ی شخصیت‌های سریال خاندان اژدها(House of Dragon) + عکس شجره نامه خاندان تارگرین | اینکه بدانید هر کاراکتر چه شناسنامه و پیشینه‌ای دارد، حتماً باعث فهم بهتر سریال خواهد شد.

شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدها

اختصاصی سلام سینما - تماشای سریال وقتی نسبت میان شخصیت‌های «خانه اژدها»(House of Dragon) با سریال قبلی درباره هفت‌اقلیم یعنی «بازی تاج و تخت» را بفهمید، هیجان‌انگیزتر می‌شود.

در این یادداشت به نکته‌های مهمی درباره شخصیت‌های اصلی و فرعی سریال و خاندان‌های اصلی اسپین‌آف «بازی تاج ‌و تخت»(Game of Thrones) پرداخته‌ایم.

شجره نامه خاندان تارگرین در سریال خاندان اژدهاخب ازآنجایی‌که داستان «خاندان اژدها» مربوط به ۲۰۰ سال قبل از «گیم آو ترونز» است، یعنی زمانی که پادشاهی هفت‌اقلیم دست تارگرین‌‌هاست، با همین خاندان موطلایی شروع می‌کنیم. یعنی تنها خاندانی که توانستند اژدها و آتش را رام خودشان کنند.

لازم است بدانید که تاریخچه این شخصیت‌ها را بر اساس کتاب «آتش و خون» که منبع اقتباس سریال بوده، جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

شاه ویسریس اول با بازی پدی کانسیداین

شاه ویسریس اول- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهاشاه ویسریس، پادشاه اصلی تارگرین‌هاست که مرگش باعث به‌وجودآمدن اختلافات بزرگی بین فرزندانش برای جانشینی می‌شود. اصلاً اصل داستان سریال درباره تقابل فرزند دختر شاه یعنی رینیرا و اولین پسرش ایگون بر سر جانشینی است.

اژدهای شاه ویسریس به نام بالریون در این خاندان نقش مهمی دارد؛ اما از نظر زمانی در سریال نمی‌بینیمش.

ویسیریس، پادشاه صلح طلبی بود که دوران حکومت خود را بدون جنگی جدی، به جز نبرد دریفمارک با لشگر خرچنگ‌ها، به پایان رساند. هرچند مرگ پادشاه به‌مرور و بر اثر مریضی اتفاق افتاد؛ اما ازآنجایی‌که جورج آر آر مارتین نویسنده کتاب‌ها تبحر خاصی در کشتن شخصیت‌های مهم دارد، باید خودمان را برای مرگ‌های غافلگیرکننده در قسمت‌های پایانی فصل اول آماده کنیم.

 

ملکه اما آرین با بازی‌شان بروک

ملکه اما آرین- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهاملکه‌ اما، اولین همسر پادشاه ویسریس و مادر شاهزاده رینیرا است. پادشاه برای نجات فرزندی که احتمال می‌دهد پسر و وارث پادشاهی باشد، ملکه را بی‌رحمانه به کام مرگ می‌فرستد.


تفاوت های بین کتاب و سریال خاندان اژدها


آلیسنت هایتاور با بازی اولیویا کوک و امیلی کری

آلیسنت های تاور- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهاآلیسنت، دومین همسر شاه ویسریس اول است که به پیروانش لقب «سبزها» را داده‌اند.

این لقب هنگامی به آن‌ها اطلاق شد که آلیسنت در یک مسابقه بزرگ درحالی‌که رینیرا همان لباس مشکی و قرمز همیشگی تارگریان‌ها را پوشیده بود، شنل سبز رنگی به تن داشت. رنگ سبز نماد خاندان های‌تاور هم هست و همان‌طور که در قسمت‌های اول هم اشاره می‌شود، های‌تاورها وقتی می‌خواهند اعلام جنگ کنند، پرچم‌های قلعهٔ خود را به رنگ سبز درمی‌آورند.

آلیسنت در سریال سعی می‌کند وفاداری خود را نسبت به شاه و خواسته‌هایش همواره حفظ کند.

او وقتی متوجه دروغی که رینیرا به او گفته می‌شود، تلاشش را برای جلوگیری از جانشینی او می‌کند. 

 

دیمون تارگرین با بازی مت اسمیت

دیمون تارگرین- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهادیمون تارگرین اسمی است که در «بازی تاج و تخت» هم زیاد آن را شنیدیم.

در «خاندان اژدها» او برادر شاه ویسریس اول است. دیمون، جنگجویی بی‌نظیر، دیوانه، بدخو و خطرناک است.

شاه ویسریس به‌خاطر پیشنهاد خواستگاری دیمون از رینیرا او را تبعید می‌کند. اما سال‌ها بعد، دیمون با رینیرا ازدواج می‌کند و بعد از مرگ ویسریس، نقش اصلی را در به تخت نشاندن ملکه هفت‌اقلیم برعهده می‌گیرد که این اقدام آغازگر  جنگ بزرگی است که با نام رقص اژدهایان شناخته می‌شود.

اژدهای دیمون یک کاراکس نسبتاً کوچک، اما ترسناک است که به نام اژدهای خونی شناخته می‌شود.

هرچند دیمون بسیار بدخو و بی‌رحم است؛ اما تا به اینجا، عنوان محبوب‌ترین شخصیت فصل اول را در نزد تماشاگران از آن خود کرده است.

 

رینیرا تارگرین با بازی اما دارسی و میلی آلکاک

رینیرا تارگرین- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهارینیرا تارگرین، دختر شاه ویسریس اول و همسر اولش اما آرین بود که مادرش در حین آخرین زایمانش از دنیا رفت.

رینیرا تارگرین در کتاب‌ بسیار زیبا بوده و بین مردم هم محبوبیت زیادی داشته و البته اژدهاسوار هم بوده و در جوانی به او لقب جواهر قلمرو را اطلاق کردند.

رینیرا با افزایش سنش، لجباز و خودسر شد و با مادرخوانده جاه‌طلبش یعنی آلیسنت تقابل جدی پیدا کرد.

او پس از ازدواج با دیمون از وستروس خارج می‌شود و همواره در مظن اتهام به ناپاکی و به‌دنیا آوردن فرزندانی حرام‌زاده است.

پیروان رینیرا به دلیل شنل سیاهی که در پنجمین سالگرد پادشاه و ملکه پوشیده بود، به «سیاهان» معروف شدند. اژدهای او یک سیراکس جوان و زردپوست بود.

 

جهاریس تارگرین با بازی میشل کارتر

پادشاه جهاریس تارگرین- شجره نامه سریال خاندان اژدهاجهاریس تارگرین، چهارمین پادشاه وستروس بود.

پادشاهی آشتی‌دهنده و خردمند. در فلاش‌بک‌های قسمت اول سریال شاهد حضور پادشاه جهاریس هستیم. او همان پادشاهی است که در انتخاب وارث، دخترش را کنار می‌گذارد و ویسیریس را به تخت می‌نشاند.

 

پرنسس رینیس تارگرین با بازی ایو بست

رینیس تارگرین- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهارینیس یک تارگرین اژدها سوار است، ملقب به «ملکه‌ای که هرگز نبود».

درحالی‌که او می‌توانست به‌جای ویسریس به‌عنوان ملکه بر تخت پادشاهی هفت‌اقلیم بنشیند، به دلیل زن بودن از چرخه انتخاب وارث تاج و تخت، کنار گذاشته شد. نقش او هرچه سریال جلوتر می‌رود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

لرد کورلیس ولاریون با بازی استیون توسان

ک.رلیس والریون- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهالرد کورلیس، همسر دختر عمه‌ی ویسریس(پرنسس رینیس) است؛ فرمانده دریفتمارک و جزایر خلیج بلک واتر.

کورلیس همچنین در شورای سلطنتی عضو است و عموما نظراتش با بقیه اعضا فرق می‌کند.

استیون توسان بازیگر این نقش است و جالب است بدانید که اولین لرد سیاه‌پوست هفت اقلیم است.

او به دلیل ریشه نژادی مشترکشان با تارگرین‌ها همواره به‌عنوان متحد جدی آنان عمل می‌کند. در قسمت‌های پایانی سریال، او در جنگ، زخم بدی برداشته و کشته می‌شود و مرگ او نزاعی میان رنیرا و برادرش برای تصاحب دریفمارک به‌راه می‌اندازد.

 

ویموند ولاریون با بازی ویل جانسون

ویموند تارگرین- شجره نام خاندان اژدهاویموند، برادر کوچک لرد کورلیس و فرمانده نیروی دریایی ولاریون‌هاست.

یکی از شخصیت‌های کنجکاوی برانگیز سریال که کمتر از همه درباره‌اش می‌دانیم. او اولین مرگ نابهنگام سریال را رقم می‌زند.

 

سر لینور ولاریون با بازی جان مک میلان و تيو نیت

لینور والریون- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهاهمسر رینیرا که البته به‌اکراه با او ازدواج کرد و تمایلات همجنس‌گرایانه داشت.

اژدهای او دود دریا نام دارد. لینور فرزند رینیس تارگرین و لرد کورلیس والریون است که مادرش را با عنوان ملکه ناکام می‌شناسند.

تيو نیت و جان مک میلان بازیگران نقش لینور هستند.

لینور در میانه‌ی فصل اول تلمیحا کشته می‌شود، درحالیکه همراه با معشوقه‌اش به سمت سرزمین‌های شرقی اسوس می‌روند و جنازه دیگری جای او قرار می‌گیرد.

این بخشی از نقشه دیمون و رینیرا برای ازدواج باهمدیگر بوده. آیا باید منتظر بازگشت او در فصل‌های بعدی باشیم؟

 

لینا ولاریون با بازی ساوانا استین و نانا بلوندر

لینا والریون- شجرا نامه سریال خاندان اژدهالینا ولاریون، دختر کورلیس و رینیس تارگرین است که لرد کورلیس پیشنهاد ازدواج شاه با او را وقتی می‌دهد که دخترش هنوز بالغ نشده و یک کودک است. با گذشت زمانی اما از قسمت پنجم، لینا بزرگ می‌شود و در اولین قسمت‌ها شاهد توجه ویژهٔ دیمون تارگرین به او هستیم که منجر به ازدواجشان می‌شود.

البته او هم ازجمله شخصیت‌هایی است که با مرگی زودهنگام به دلیل زایمان از سریال خارج می‌شود. یکی از مرگ‌های باشکوه سریال؛ درحالیکه زایمانش به مشکل برخورده، پیش اژدهایش می‌رود و به او دستور می‌دهد تا خود را بسوزاند و به زندگی‌اش خاتمه دهد.

ساوانا استین بازیگر قسمت‌های اول این شخصیت بود و جلوتر نانا بلوندر جای او را گرفت.

 

اتو های تاور با بازی ریس ایوانز

اتو های تاور- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهااتو هایتاور، پدر آلیسنت و دست راست پادشاه ویسریس اول است و با وفاداری از تاج و تخت، پادشاه و قلمرو،  محافظت و خدمت می‌کند.

او دیمون، برادر پادشاه را بزرگ‌ترین تهدید برای تخت پادشاهی می‌داند  و هرچه جلوتر می‌رویم به ابعاد منفعت‌طلبانه تصمیمات او دقیق‌تر پی می‌بریم.

پادشاه، یک بار او را به‌دلیل تلاشش برای جانشین کردن نوه‌ی خود، اگان دوم برکنار می‌کند اما بار دیگر مجبور می‌شود او را به عنوان دست راست خود ابقا کند.

ریس ایوانز بازیگر این نقش است.

 

لاریس استرانگ با بازی متیو نیدهن

لاریس استرانگ- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهامتیو نیدهن، بازیگر نقش لاریس استرانگ است. او در صحنه‌ای همراه با ملکه معرفی می‌شود.

لاریس پسر لیونل استرانگ، رئیس عدلیه دولت و از معتمدان شاه ویسریس است. خاندان استرانگ بر هارنهال فرمانروایی می‌کنند. او به‌مرور تبدیل به مورداعتمادترین و وفادارترین یار ملکه می‌شود و البته یکی از شخصیت‌های منفور سریال است که حتی به برادر خودش هم رحم نمی‌کند.

او مشاور اصلی ملکه آلیسنت هم هست.

 

هاروین استرانگ ملقب به استخوان‌شکن با بازی رایان کر

هاروین استرانگ- شجره نامه تارگرینهاروین فرزند لرد لیونل استرانگ و وارث هارنهال است. هنگامی که رینیرا با لینور ازدواج کرده بود، عاشق رینیرا بود و نقشش از همین نظر قابل اهمیت بود.

فرزندان اول شاهدخت رینیرا در واقع بچه‌های نامشروع هاروین هستند. چیزی که بعداً برای پرنسس دردسرهای زیادی درست می‌کند.

او در قسمت‌های میانی به دست برادرش کشته می‌شود.

رایان کر در نقش هاروین ظاهر شده است.

 

سر کریستون کول با بازی فابین فرانکل

سر کریستون کول- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهاسر کریستون، عضو گارد پادشاهی است.

او در کتاب در جنگ داخلی به رینیرا یعنی «سیاهان» ‌ خیانت کرد و به جناح آلیسنت هایتاور یعنی «سبزها» پیوست، اما در سریال در همان ابتدا به‌واسطه اعتراف به رابطه با رینیرا، جناحش را تغییر می‌دهد و محافظ شخصی ملکه آلیسنت می‌شود.

 

لرد جیسون لنیستر/ تایلند لنیستر با بازی جفرسون هال

جیسون لنیستر- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهالنیستر نامی است که از «گات» می‌شناسیم. با خصلت‌های آنان مثل تندخویی و دائم‌الخمر بودن، آشناییم. علاوه بر این، دوقلو بودن هم در خاندان لنیستر به‌وفور پیدا می‌شود.

جیسون و تایلند، دوقلوهای لنیستر «خاندان اژدها»(House of Dragon) هستند و در ادامه سریال حضور پررنگی خواهند داشت. نقش هر دوی آن‌ها را «جفرسون هال» بازی می‌کند.

جیسون کسی است که بعد از تسلیم‌شدن لنیسترها جلوی اگان فاتح، بار دیگر قدرت لنیسترها را برمی‌گرداند.

او در جناح سبز‌ها یعنی طرف ملکه آلیسنت می‌ایستد و وارد شورای حکمرانی می‌شود و با رینیرا دشمنی جدی دارد.

 

شاه اگان دوم با بازی تام گلین کارنی

اگان دوم- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدها

اگان دوم، پسر ویسریس اول و آلیسنت، همسر دوم پادشاه است که با خواهر خودش هلاینا ازدواج کرده است.

اژدهای او سانفایر طلایی نام دارد .

اگان، پسری راحت‌طلب و عیاش است و همه سعی‌اش را می‌کند تا از پادشاه شدن فرار کند اما در قسمت‌های پایانی با کودتای ملکه و مشاور ارشد به تخت می‌نشیند.

 

هلاینا با بازی فی سابن

شجره نامه تارگرین ها- هلاینا تارگرینهمان‌طور که گفتیم هلاینا، همسر و خواهر اگان دوم است که سه فرزند از اگان داشت. یک پسر به اسم مایلور و یک دوقلو به نام‌های جیهاریا و جیهاریس.

اسم اژدهای او هم دریمفایر بود.

 

میساریا یا کرم سفید با بازی سونویا میزونو

میساریا- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهازنی زیبا که متحد مورد اعتماد دیمون تارگرین بود. دیمون در سریال به دروغ می‌گوید او حامله است تا علیه برادرش موضع گیری کند اما در کتاب درواقع فرزند دیمون را در شکمش داشت که در حین فرار از دست ویسریس اول، فرزندش را از دست داد.

میساریا در کاخ پادشاهی جاسوسان خود را دارد و آنطور که از نقشش در مخفی کردن اگان دوم در قسمت‌های پایانی برمی‌آمد، باید منتظر حضور پررنگ‌تر او در فصل‌های آتی باشیم. 

 

جکریس، لوسریس لوک و جافری جاف والریون

رنیرا و دیمون تارگرین و فرزندانشاین‌ها فرزندان رینیرا و لینور هستند که شایعات می‌گویند پدرشان هاروین استرانگ است، چراکه مثل او موهای تیره دارند، درحالی‌که لینور و رینیرا، هر دو موهای طلایی - نقره‌ای معروف تارگرین‌ها و والریون‌ها را داشتند. البته چندان هم شایعه نیست.

اژدهای این سه نفر به ترتیب ورمکس، آراکس و تایراکس بودند.

 

بلاد و چیس

طبق کتاب آن‌ها مزدورهایی هستند که جیهاریس را جلوی چشمان مادرشان هلاینا به قتل رساندند که باعث دیوانگی همیشگی او شد. باید منتظر حضور آنان در فصل‌های بعدی سریال باشیم.

 

اگان سوم

اگان سوم- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهااگان نامی است که در «بازی‌ تاج و تخت» زیاد شنیدیم. او فرزند دیمون و رینیرا تارگریان است و در کتاب بعد از عمویش، اگان دوم به پادشاهی رسید.

اگان در سن پایینی با دختر عمویش جیهاریا ازدواج کرد و خیلی زود هم او را از دست داد. در زمان پادشاهی اگان است که جنگ معروف رقص اژدهایان به پایان می‌رسد. او  از همسر دومش، داینیرا والریون، پنج فرزند داشته و بعد از اینکه در یک حمله دریایی با اژدهایش فرار می‌کند، از فکر اینکه برادرش ویسریس را تنها گذاشته و او را کشته شده، به افسردگی شدیدی مبتلا می‌شود.

اژدهای او هم استورم کلاود نام دارد.

البته این‌ها اطلاعاتی است که از کتاب داریم و در فصل اول سریال او هنوز کودک است.

 

ماشروم

یک آدم دسیسه‌چین و احمق که در دربار ویسریس اول، اگان دوم، رینیرا و اگان سوم حضور دارد و کلی فساد و رسوایی به راه می‌اندازد، یک چیزی در مایه‌های «لیتل فینگر» ‌در «بازی‌های تاج و تخت».

 

سیدز. نتلز، هیو و اولف

این شخصیت‌ها هم در فصل‌های بعدی سریال وارد داستان خواهند شد.

این‌ها به عبارتی فرزندان حرام‌زاده تارگریان‌ها هستند.

آن‌ها مدعی اژدها بودند و برای رینیرا جنگیدند. هرچند بعدتر هیو و اولف به رینیرا خیانت کردند. با تم خیانت هم در «بازی تاج و تخت» حسابی آشنا شدیم.

 

شاهزاده کورن مارتل

حاکمی که در یکی از جنگ‌های سه شهر آزاد بر علیه شاهزاده دیمون و لرد کورلیس از سه شهر آزاد حمایت کرد.

 

سرزمین‌های مهمی که در سریال به آن‌ها برمی‌خوریم

سرزمین‌های مهمی که در سریال به آنها برمی‌خوریم- دراگون استون- شخصیت ها و شجره نامه سریال خاندان اژدهااما بد نیست که درباره مهم‌ترین سرزمین‌هایی که در «خاندان اژدها» ‌محل نزاع اصلی هستند هم، اطلاعات مختصری به دست دهیم.

دراگون استون

دراگون استون که سرزمین مادری خاندان تارگریان هاست.

 

دریفت مارک

دریفت مارک که سرزمین مادری خاندان والریون هاست.

 

دورن

دورن که به‌عنوان جنوبی‌ترین منطقه وستروس می‌شناسیمش و در دوران جنگ رقص اژدهایان تحت حاکمیت تارگریان ‌ها نبود.

 

اولدتاون

اولدتاون  که در زمان جنگ رقص اژدهایان دور از دسترس تارگریان‌ها بود.

 

لیس

لیس که یکی از شهرهای آزاد اسوس است و فاحشه خانه‌هایش شهرت زیادی داشتند.

 

استپ استون

استپ استون که پل ارتباطی بین دورن و اسوس محسوب می‌شود.

 

هارنهال

هارنهال که قلعه‌هایی هستند معروف به اینکه بالاتر از چشم خدا می‌روند و توسط بالریون، اژدهای شاه ویسریس ذوب شدند.

نظرهای منتشر شده