اعلام بازنشستگی وودی آلن پس از 72 سال فیلم‌سازی

وودی آلن، کارگردان، نویسنده و بازیگر آمریکایی در سن 86 سالگی، پس از 72 سال فیلم‌سازی و 50 فیلم در کارنامه خود، از این حرفه کناره‌گیری کرد.

اعلام بازنشستگی وودی آلن پس از 72 سال فیلم‌سازی

ترجمه اختصاصی سلام سینما – وودی آلن در مصاحبه با نشریه اسپانیایی لاوانگاردیا اعلام کرد که از حرفه کارگردانی کناره‌گیری و وقت بیشتری را صرف نویسندگی خواهد کرد.

 

پنجاهمین و آخرین فیلم او در شهر پاریس و تماماً به زبان فرانسوی در دست ساخت است. وودی آلن گفت این فیلم به «امتیاز نهایی» (Match Point) خیلی شباهت دارد، زیرا هم دراماتیک و هیجان‌انگیز است و هم خیلی شوم.

وودی آلن

وودی آلن به دلیل اتهاماتی که در آمریکا به او وارد شده است، بیشتر فیلم‌برداری پروژه‌های خود را در اروپا انجام می‌دهد.

 

استودیو آمازون فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» (A Rainy Day in New York) پس از واردشدن اتهامات جنسی به وودی آلن، آرشیو کرد. وودی آلن از آن‌ها شکایت و درخواست غرامت 68 میلیون دلاری کرد و در نهایت پرونده او خارج از دادگاه حل شد و وودی آلن با آمازون به توافق رسید.

 

فیلم کمدی – رمانتیک «آنی هال» (Anne Hall) محصول 1977 با بازی وودی آلن و دایان کیتن و حضور خود وودی آلن در صندلی کارگردان، برنده 4 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی شده است. این فیلم به عقیده عده بسیاری، بهترین اثر وودی آلن است. 

آنی هالمنبع: Variety

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین مطالب