شروعی پرهیاهو برای سریال خانه اژدها با ده میلیون بیننده

سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon) در آغاز پخش خود نزدیک به ده میلیون بار دیده شد و تنها با یک اپیزود، به پربیننده‌ترین شروع یک سریال در HBO تبدیل شد.

شروعی پرهیاهو برای سریال خانه اژدها با ده میلیون بیننده

ترجمه اختصاصی سلام سینما – وستروس با آغاز پخش سریال «خانه اژدها» (House of the Dragon) روز یکشنبه 30 اردیبهشت، به HBO بازگشت و جمعیت بسیار زیادی را با خود همراه ساخت.

 

بر طبق گزارشی از کمپانی وارنر برادرز دیسکاوری، سریال «خانه اژدها» تنها با پخش یک اپیزود، توانست 9.99 میلیون بیننده در HBO و HBO Max داشته باشد.

خانه اژدهاHBO اعلام کرد سریال «خانه اژدها» توانسته بزرگ‌ترین مخاطب را در تاریخ تلویزیون به خود جذب کند.

 

سریال «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) هنوز هم بزرگ‌ترین سریال HBO است. سریال پیش‌درآمد «خانه اژدها» به‌احتمال زیاد با بزرگ‌ترین تبلیغات، هیاهوی زیادی به پا کند و رکورد «بازی تاج‌وتخت» را جابه‌جا کند.

خانه اژدهاالبته سریال «خانه اژدها» در ابتدای کار خود، راه بسیار زیادی را رفته و توانسته رکورد «بازی تاج‌وتخت» را از نظر بیننده آن هم با اپیزود اول خود «وارثان اژدها» (Heirs of the Dragons) بشکند. اپیزود نخست سریال «بازی تاج‌وتخت» در سال 2011، 4.2 میلیون بیننده داشت. البته مقایسه سریال «خانه اژدها» با سریال «بازی تاج‌وتخت» عادلانه نیست.

 

سریال «بازی تاج‌وتخت» با آغاز فصل هشتم و پایانی خود، توانست به رقم باورنکردنی 17.9 میلیون بیننده دست پیدا کند.

 

سریال «سرخوشی» (Euphoria) بزرگ‌ترین سریال HBO تا سال 2022 است و بعد از سریال «بازی تاج‌وتخت»، در ماه فوریه به لطف پخش فصل دوم خود، از لحاظ بیننده، در رتبه دوم قرار گرفت.

 

سریال «سرخوشی» در آغاز کار خود، 2.4 میلیون بیننده داشت و این رقم 76 درصد از سریال «خانه اژدها» کم‌تر است.

 

سریال «خانه اژدها» بر اساس رمان «آتش و خون» (Fire and Blood) به قلم جرج آر، آر مارتین، ساخته شده است. داستان آن 200 سال قبل از وقایع سریال «بازی تاج‌وتخت» اتفاق می‌افتد و درباره خاندان تارگرین می‌باشد.

خانه اژدهاتیم بازیگران سریال «خانه اژدها» شامل مت اسمیت، اولیویا کوک، اما دآرسی، ایو بست، فبیان فرانکل و استیو توسان است. جرج آر، آر مارتین به همراه رایان کوندال از خالقان سریال «خانه اژدها» است.

 

اپیزود نخست این سریال در سایت IMDb از بین 31 هزار رأی، امتیاز 9 از 10 را کسب کرد. پخش اپیزود نخست سریال «خانه اژدها» به دلیل تعداد بالای بینندگان، باعث پایین آمدن HBO Max شد.

خانه اژدهاسریال «خانه اژدها» یکشنبه‌ها از HBO پخش می‌شود.

 

منبع: Variety

 

نظرهای منتشر شده